Książka

 • Dlaczego Polacy uwielbiają podgryzać się wzajemnie? [FRAGMENT]
 • "Policjanci i gangsterzy": To nie może być płytki grób [FRAGMENT]

  "Policjanci i gangsterzy": To nie może być płytki grób [FRAGMENT]

  Wybuchające na ulicach bomby, nieustające porwania, krwawe morderstwa i brutalne zamachy - tak w Polsce w latach 90. rozprawiali się ze sobą gangsterzy. Wojny pomiędzy bossami mafii doprowadziły do tego, że powołano do istnienia Centralne Biuro Śledcze. A jak to wyglądało od środka opisał na podstawie rozmów z funkcjonariuszami Krzysztof Wójcik w najnowszej książce "Policjanci i gangsterzy", której pierwszy fragment u nas możecie przeczytać.

  Krzysztof Wójcik
 • Krzysztof Zalewski i Monika Brodka we wspólnym projekcie. Zobaczcie, co czytają i co polecają
 • Ikea - jak to się zaczęło? [Fragment książki]

  Ikea - jak to się zaczęło? [Fragment książki]

  Elisabeth Asbrink zabiera nas w niesamowitą podróż przez szwedzką historię, idee, język i wartości. Znane słowa, zjawiska i zwroty - od "szwedzkiej zawiści", "bydła dyktatury", przez "IKEA" i "przeciętnego Svenssona" po "Most nad Sundem" i "OMG" - w jej opowieści są jak piksele tworzące portret Szwecji.

  red.
 • Jedyny w swoim rodzaju Sherlock Holmes teraz w audio! Czyta Borys Szyc

  Jedyny w swoim rodzaju Sherlock Holmes teraz w audio! Czyta Borys Szyc

  Ta premiera to nie lada gratka dla fanów klasyki kryminałów i audiobooków. Pierwsze opowiadania o legendarnym detektywie Sherlocku Holmesie w niezwykłej interpretacji Borysa Szyca są już dostępne w aplikacji Storytel. Aktor w genialny sposób wcielił się nie tylko w rolę tytułowego bohatera opowiadań, ale również pozostałe postaci stworzone przez Arthura Conan Doyle'a.

  materiały prasowe
 • Pożar w Stumilowym Lesie z "Kubusia Puchatka". Ogień wybuchł w nocy

  Pożar w Stumilowym Lesie z "Kubusia Puchatka". Ogień wybuchł w nocy

  W niedzielę wieczorem pożar pochłonął część jednego z najsłynniejszych lasów świata - Ashdown Forest. To ten las jest pierwowzorem literackiego Stumilowego Lasu, który zamieszkiwali ukochany przez miliony ludzi na całym świecie Kubuś Puchatek i jego przyjaciele.

  jab
 • LUDZKOŚĆ MUSI DOROSNĄĆ! [RECENZJA]

  LUDZKOŚĆ MUSI DOROSNĄĆ! [RECENZJA]

  Kultowa powieść "Koniec dzieciństwa" Arthura C. Clarke'a znowu na półkach! Czy jesteśmy sami we wszechświecie? To pytanie, które chyba każdy z nas zadał sobie chociaż raz w życiu...

  Mateusz Uciński