Książka

 • Dlaczego Polacy uwielbiają podgryzać się wzajemnie? [FRAGMENT]
 • "Policjanci i gangsterzy": To nie może być płytki grób [FRAGMENT]

  "Policjanci i gangsterzy": To nie może być płytki grób [FRAGMENT]

  Wybuchające na ulicach bomby, nieustające porwania, krwawe morderstwa i brutalne zamachy - tak w Polsce w latach 90. rozprawiali się ze sobą gangsterzy. Wojny pomiędzy bossami mafii doprowadziły do tego, że powołano do istnienia Centralne Biuro Śledcze. A jak to wyglądało od środka opisał na podstawie rozmów z funkcjonariuszami Krzysztof Wójcik w najnowszej książce "Policjanci i gangsterzy", której pierwszy fragment u nas możecie przeczytać.

  Krzysztof Wójcik
 • Krzysztof Zalewski i Monika Brodka we wspólnym projekcie. Zobaczcie, co czytają i co polecają
 • Ikea - jak to się zaczęło? [Fragment książki]

  Ikea - jak to się zaczęło? [Fragment książki]

  Elisabeth Asbrink zabiera nas w niesamowitą podróż przez szwedzką historię, idee, język i wartości. Znane słowa, zjawiska i zwroty - od "szwedzkiej zawiści", "bydła dyktatury", przez "IKEA" i "przeciętnego Svenssona" po "Most nad Sundem" i "OMG" - w jej opowieści są jak piksele tworzące portret Szwecji.

  red.
 • Jedyny w swoim rodzaju Sherlock Holmes teraz w audio! Czyta Borys Szyc

  Jedyny w swoim rodzaju Sherlock Holmes teraz w audio! Czyta Borys Szyc

  Ta premiera to nie lada gratka dla fanów klasyki kryminałów i audiobooków. Pierwsze opowiadania o legendarnym detektywie Sherlocku Holmesie w niezwykłej interpretacji Borysa Szyca są już dostępne w aplikacji Storytel. Aktor w genialny sposób wcielił się nie tylko w rolę tytułowego bohatera opowiadań, ale również pozostałe postaci stworzone przez Arthura Conan Doyle'a.

  materiały prasowe
 • Pożar w Stumilowym Lesie z "Kubusia Puchatka". Ogień wybuchł w nocy

  Pożar w Stumilowym Lesie z "Kubusia Puchatka". Ogień wybuchł w nocy

  W niedzielę wieczorem pożar pochłonął część jednego z najsłynniejszych lasów świata - Ashdown Forest. To ten las jest pierwowzorem literackiego Stumilowego Lasu, który zamieszkiwali ukochany przez miliony ludzi na całym świecie Kubuś Puchatek i jego przyjaciele.

  jab
 • LUDZKOŚĆ MUSI DOROSNĄĆ! [RECENZJA]

  LUDZKOŚĆ MUSI DOROSNĄĆ! [RECENZJA]

  Kultowa powieść "Koniec dzieciństwa" Arthura C. Clarke'a znowu na półkach! Czy jesteśmy sami we wszechświecie? To pytanie, które chyba każdy z nas zadał sobie chociaż raz w życiu...

  Mateusz Uciński
 • Szczepan Twardoch opowiada jak nie został poetą [FRAGMENT]

  Szczepan Twardoch opowiada jak nie został poetą [FRAGMENT]

  Pewnego dnia, w latach 90., długowłosy nastolatek w ciężkich butach wchodzi do klubu gliwickich poetów, by przekonać się, jak ocenione zostaną jego wiersze. Efekt? Wiele lat później do księgarń trafia "Jak nie zostałem poetą" Szczepana Twardocha. A w książce? Historia i codzienność. Tożsamość i autorefleksja. Bardzo serio i z przymrużeniem oka.

  red.
 • Z czym na majówkę? Polecamy książki i gry dla dzieci

  Z czym na majówkę? Polecamy książki i gry dla dzieci

  Długi majowy weekend to często okazja do rodzinnego wypadu za miasto. Jeśli jest ładna pogoda, to dzieciom nie trzeba zapewniać dodatkowych atrakcji. Na wypadek deszczowej pogody albo po prostu na drogę warto jednak mieć zawsze ze sobą coś, co zapewni całej rodzinie mile spędzone chwile. Uwaga, jest też bonus dla rodziców.

  Ryszard Kozik