Powtórnie narodzony ****

Gemma (Penelope Cruz w roli Włoszki) przyjeżdża z synem do Sarajewa, gdzie przed laty zakochała się w Diegu (Emile Hirsch) i spędziła najważniejsze momenty swojego życia. To właśnie tu na świat przyszedł jej syn. Powrót do przeszłości będzie dobrą okazją nie tylko ku temu, aby powspominać utraconego w czasie bośniackiego konfliktu ukochanego, ale też by wyjaśnić wszelkie niedookreślone wątki z przeszłości.

"Powtórnie narodzonego" wyreżyserował, na podstawie powieści swojej żony Margaret Mazzantini, aktor Sergio Castellitto. Wyszedł z tego wciągający melodramat wojenny z ładnymi zdjęciami i ciekawą ścieżką dźwiękową (jeden z nielicznych kłujących w uszy dialogów dotyczy Nirvany, której bez przerwy słucha jedna z bohaterek) oraz interesująco skonstruowanymi - i świetnie odegranymi - postaciami. Wszystkich, którzy zakochali się w "Pamiętniku" Cassavetesa, informuję, że "Powtórnie narodzony" w ciągu pierwszych 20 minut załatwia wszelkie problemy, którymi żył "Pamiętnik" i rusza w dalszą, emocjonującą podróż.
Ocena film.gazeta.pl: 4/6
Powtórnie narodzony
(Venuto al mondo)
Dramat, Chorwacja/Hiszpania/Włochy 2012, 125 minut
Reżyser: Sergio Castellitto
Dystrybutor: VivartoOcena Gazety Co Jest Grane: 3/6 - Film bez wątpienia wzruszający, chwilami energetyczny, ale też zbyt często histeryczny i kiczowaty na przemian. Bardziej przemyślany montaż wyszedłby mu na dobre - ocenia Paweł T. Felis