Jarmusch udaje, że nie wie, co robi - Tilda Swinton o pracy z reżyserem

Podoba mi się to - mówi aktorka, która w ?Tylko kochankowie przeżyją? gra główną rolę i która prywatnie przyjaźni się z Jarmuschem. Każdy dzień to nowy początek. Musi się czuć, jakby skakał z samolotu bez spadochronu - dodaje.


Jarmusch czerpie energię tego, że rzuca się w grupę. A ta zawsze robi nie tylko to, czego on chce, ale również to, o czym rozmawialiśmy 6-7 lat temu - opowiada Swinton [reżyser myślał o nakręceniu filmu o wampirach prawie 10 lat - przyp. red.].

O grze aktorskiej mówi: "W kinematografi wciąż oczarowuje mnie to, że aktor musi się postawić w sytuacji innej osoby. Nie tylko osoby stojącej przed kamerą, ale również w sytuacji reżysera, osoby kierującej na nas kamerę. Musi stać się awatarem. To bardzo humanistyczne, jak empatia, spojrzenie cudzymi oczami. Uwielbiam to. Nieważne, co jest na ekranie. Najważniejsze, że na początku człowiek musiał wydostać się ze swojej skóry i stać się kimś innym. Powinno się do tego zachęcać, żeby popatrzeć na sprawy w inny sposób".

"Adam to Hamlet w wersji Syda Barretta" - kliknij, żeby obejrzeć wywiad z Tomem Hiddlestonem o "Tylko kochankowie przeżyją">


Swinton w filmie Jarmuscha "Tylko kochankowie przeżyją" zagrała Ewę, wampirzycę, która ma 3000 lat. "Kręcimy film o nieśmiertelnych. Ale codziennie myślę. że tak naprawdę to film o ludziach, którzy bezustannie starzeją się i umierają (...) Ewa kocha ludzi. Niekoniecznie wierzy, że robią, co należy, ale ich kocha. Kocha ich naturę. A ponieważ jest wielbicielką natury, ma dla nich wiele współczucia."

"Tylko kochankowie przeżyją" to film o miłości, nieśmiertelności, naturze, przetrwaniu i społeczeństwie.

Kliknij, żeby obejrzeć fragmenty filmu "Tylko kochankowie przeżyją">


Premiera w piątek 7 marca
Tylko kochankowie przeżyją (Only Lovers Left Alive)
Horror, Romans, Francja, Niemcy, USA, Wielka Brytania, Cypr 2013, 122 minuty
Reżyser: Jim Jarmusch; Występują: Tilda Swinton, Tom Hiddleston, Mia Wasikowska, John Hurt; Dystrybutor: Gutek Film