Mocny zwiastun nowego filmu Lone Scherfig "The Riot Club"

Duńska reżyserka, zaangażowana w ruch Dogma 95, znana m.in. z filmów "Włoski dla początkujących", "Wilbur chce się zabić" i nominowanego do Oscara dramatu"Była sobie dziewczyna", nakręciła film o elitarnym oksfodzkim klubie o bardzo złej reputacji. Obejrzyj zwiastun.
Film, na podstawie dramatu Laury Wade "Posh" opowiada o dwójce studentów pierwszego roku Uniwersytetu w Oxfordzie, którzy dołączają do The Riot Club - klubu buntowników - organizacji dla wybranych, cieszącej się wśród studentów bardzo złą sławą. Kto do niej przystąpi, musi liczyć się z tym, że Klub może zniszczyć jego reputację w jeden wieczór. Lub sprawić, że stanie się naprawdę ważny. "Jesteśmy w jednym z najlepszych uniwersytetów na świecie, a razem z nami dwadzieścia tysięcy innych. Ale w Klubie Buntowników jest nas tylko dziesięciu" - słyszymy jednego z bohaterów.

Jak podaje portal Empire, reżyserka chciała nakręcić film o władzy i podziałach klasowych w społeczeństwie, który jednocześnie byłby przyciągający uwagę, zabawny, ale też prowokujący. W zwiastunie pojawiają się hasła: brudni, bogaci, rozpuszczeni, zepsuci. - [Film] jest dynamiczniejszy i trudniejszy od filmów, które dotychczas nakręciłam - cytuje Scherfig "Empire".

Reżyserka w filmie obsadziła młode brytyjskie gwiazdy: Maxa Ironsa ("Dziewczyna w czerwonej pelerynie", "Intruz", "Dorian Gray") , Sam Claflin ("Królewna Śnieżka i Łowca", "Uśpieni", "Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia") , Jessica Brown Findlay ( "Zimowa opowieść", serial "Downton Abbey") , Natalie Dormer ("Wyścig", "Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie"), Holliday Grainger ("Jane Eyre", serial "Rodzina Borgiów", "Anna Karenina") i Douglas Booth ( "Noe: Wybrany przez Boga").

Premiera światowa zaplanowana jest na 19 września, tytuł filmu i data polskiej premiery nie są jeszcze znane.