Ridley Scott zapowiada: Szykujcie się na trzy sequele "Prometeusza"

Sequele "Prometeusza", ale prequele "Obcego". Skomplikowane? Nie dla fanów słynnej serii, którą przed laty rozpoczął Ridley Scott. Brytyjski reżyser zapowiedział, że możemy spodziewać się jeszcze trzech filmów osadzonych w świecie ksenomorfów.
16 listopada 20th Century Fox oficjalnie ogłosiło tytuł, datę premiery i zarys fabuły sequela filmu "Prometeusz". Zdjęcia do filmu, który nosi tytuł "Alien: Covenant", rozpoczną się w marcu w Australii. Premiera zapowiedziana została na 6 października 2017. Oficjalny opis filmu brzmi:

"Ridley Scott powraca do świata, który stworzył w "Obcym" w filmie "Alien: Covenant", drugim rozdziale trylogii prequeli, która zaczęła się wraz z "Prometeuszem" i łączy się bezpośrednio z przełomowym filmem sci-fi Scotta z 1979 roku. Uwięziona na odległej planecie po drugiej stronie galaktyki załoga statku kolonizacyjnego Convenant odkrywa, że to, o czym myśleli jak o raju, w rzeczywistości jest ciemnym, niebezpiecznym światem - którego jedynym mieszkańcem jest "syntetyczny" David (Michael Fassbender), jedna z dwóch ocalałych osób z przeklętej wyprawy Prometeusza".

Podczas konferencji prasowej w Australii Scott powiedział, że "Allien: Covenant" jest pierwszą częścią trylogii prequeli "Obcego". Zatem - inaczej niż czytamy w oficjalnym opisie - wraz z "Prometeuszem" otrzymamy w sumie cztery filmy z serii. Dzięki temu, jak mówi reżyser, będziemy mogli dowiedzieć się, kto i dlaczego stworzył ksenomorfy. Ostatecznie seria połączy się fabularnie z filmem z 1979 roku.

Więcej o:
Komentarze (15)
Ridley Scott zapowiada: Szykujcie się na trzy sequele "Prometeusza"
Zaloguj się
 • per333

  Oceniono 27 razy 15

  Czyli, że zaczyna się od Prometeusza, potem jest owa trylogia, która ma już w nazwie "Alien", potem jest Alien z 1979 roku, a na końcu jest lekko surrealistyczny film Jeuneta. Łącznie 8 filmów. Z czego wybitny był Alien, bardzo dobry był Aliens, a potem coraz gorzej, niestety.

 • grosz-ek

  Oceniono 20 razy 12

  Niektórych tajemnic nie warto wyjaśniać.

 • rumburak1960

  Oceniono 7 razy 1

  A ty sami miłośnicy "Smoleńska"?

 • addmeen

  Oceniono 2 razy 0

  Jeśli pomysłów na fabułę wystarczy - jestem za :)

  it-fails.com/

 • izbkp

  Oceniono 50 razy 0

  Pamiętam co pomyślałem po wyjściu z kina, po seansie "Prometeusza" - że powinni mi oddać za bilet i zapłacić za zmarnowany czas...

 • nikanor

  Oceniono 34 razy -2

  Po "Prometeuszu" to ja już nie jestem ciekaw "kto i dlaczego stworzył ksenomorfy". "Enough is enough. Xenomorph must go." jak pisał klasyk.

 • kuru fore

  Oceniono 19 razy -3

  Byle widza wycisnąć z kasy jak cytrynę

 • ignatz

  Oceniono 14 razy -4

  Ściepa na killera.

 • frusto

  Oceniono 17 razy -5

  Promoeteusz był do bani. W sumie, wszystkie części serii oprócz dwóch pierwszych były do bani - trzeci był akceptowalny, ale już zauważalnie słabszy. Czwarty - wiem, że niektórym się podobał, sprawnie zrobiony, trzymał w napięciu, ale wypadał z pamięci zaraz po wyjściu z kina. A reszta? Uch.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX