Złote Globy 2016 - wielki triumf "Zjawy". Leonardo DiCaprio ze statuetką, teraz czas na Oscara?

Złote Globy 2016 - Leonardo DiCaprio z nagrodą za rolę w filmie

Złote Globy 2016 - Leonardo DiCaprio z nagrodą za rolę w filmie "Zjawa" (Paul Drinkwater)

Mamy kolejny ważny powód do zadawania sobie pytania: Czy Leo wreszcie dostanie w tym roku Oscara? "Zjawa" z Leonardo DiCaprio zdobyła aż trzy Złote Globy 2016, które są przez wielu uznawane za "przymiarkę" do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Do domu ze statuetką wrócił sam DiCaprio, a w kategorii komediowej wygrał Matt Damon ("Marsjanin").
ZŁOTE GLOBY 2016 - ZOBACZ ZDJĘCIA Z GALI >>

"Zjawa" Alejandro González Inárritu zdobyła aż trzy Złote Globy - dla najlepszego filmu dramatycznego, najlepszego aktora i reżysera. DiCaprio pokonał w kategorii "najlepszy aktor dramatyczny" m.in. ubiegłorocznego zwycięzcę Złotych Globów (i zdobywcę Oscara) Eddie'ego Redmayne'a, który teraz był nominowany za rolę w "Dziewczynie z portretu". Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej uznało jednak, że na statuetkę zasługuje rola XIX-wiecznego odkrywcy, który zostaje poturbowany przez niedźwiedzia, a potem zostawiony przez zespół myśliwych.

Sprawdź książkę, na podstawie której powstał kinowy hit "Zjawa" >>Najlepszym filmem komediowym został "Marsjanin", statuetkę dostał także główny aktor filmu - Matt Damon. Z nagrody cieszyli się również m.in. Jennifer Lawrence i Sylvester Stallone, który powrócił w chwale po raz kolejny jako Rocky. To właśnie "Rocky" z 1976 roku przyniósł Stallone'owi uznanie krytyków, dzięki temu filmowi ma na koncie po dwie nominacje do Oscara i Złotych Globów (za rolę i scenariusz). Prawie 40 lat później zdobywa pierwszą z tych nagród - tym razem doradzając młodemu bokserowi, synowi dawnego przeciwnika i jednocześnie przyjaciela, w filmie "Creed".


Sylvester Stallone z rodziną i ze statuetką, fot. LUCY NICHOLSON / REUTERS

Złote Globy 2016 - co w TV?

Najlepsze seriale według Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej to debiutant "Mr. Robot" oraz "Mozart in the Jungle". Ta pierwsza produkcja to thriller opowiadający historię aspołecznego specjalisty od zabezpieczeń w sieci, który jest jednocześnie hakerem. Za ten serial Złoty Glob dostał także podczas gali aktor Christian Slater. Serial komediowy "Mozart in the Jungle" także został doceniony podwójnie - nagroda powędrowała do Gaela Garcii Bernala, który wciela się w nim w dyrygenta pracującego w Nowym Jorku.Wśród zwycięzców w kategoriach aktorskich znalazła się także... Lady Gaga. Artystka znana z takich przebojów jak "Just Dance" czy "Poker Face", zagrała właścicielkę hotelu w "American Horror Story: Hotel".

ZOBACZ ZWYCIĘZCÓW WE WSZYSTKICH KATEGORIACH >>


Lady Gaga, fot. LUCY NICHOLSON / REUTERSZobacz także
Komentarze (17)
Złote Globy 2016 - wielki triumf "Zjawy". Leonardo DiCaprio ze statuetką, teraz czas na Oscara?
Zaloguj się
 • bl.eh

  Oceniono 14 razy 10

  Najlepszy film roku, komedia albo musical: Marsjanin.

  Aż głupio się śmiać, taka z tego komedia.

 • axenrolle

  Oceniono 16 razy 6

  Złotego Globa w kategorii "idiota" powinien dostać ten który zaliczył "Marsjanina " do filmów komediowych. W tym filmie jest raczej mało do śmiechu a już zwłaszcza głównemu bohaterowi. I jeszcze to (...)który zostaje poturbowany przez niedźwiedzia, a potem zostawiony przez zespół myśliwych(...) Nie został pozostawiony przez zespół mysliwych - targali rannego dopóki mogli - tylko przez jednego wrednego i obleśnego typa.

 • piter1205

  0

  Di Caprio należy się Oskar, ale jeśli wygra "Zjawa" w kategorii najlepszy film, to będzie to spore nieporozumienie.

  Polecam recenzję filmu "Zjawa" na blogu Krytycy w kapciach.

 • badziewiak66

  Oceniono 2 razy -2

  Nie wiem dlaczego tyle hałasu o to czy DiCaprio dostanie Oscara. Wszyscy wiedzą że to prywatna kapituła i jakie tam są priorytety. O tym czy ktoś jest dobrym aktorem decydują widzowie. Dla mnie DiCaprio to godny kontynuator wielkich aktorów : Marlona Brando, Paula Newmana, Gary Coopera, Roberta De Niro, Jacka Nicholsona, Steve McQueena, Ala Pacino. Od razu widać że "Zjawę" zrobili ludzie dalecy od tego co mieli się dzisiaj w Hollywood. Na szczęście nie ma w obsadzie Adama Sandlera, Bena Stillera, i innych "gwiazd" które musimy oglądać mimo woli, przeskakując w telewizorze z kanału na kanał.
  Czekam z niecierpliwością na powstanie kina widza. Internauci mogliby zrzucać się na wybrany film i dobierać obsadę , wybierać temat, powierzać wykonanie filmu dobrym reżyserom i aktorom , bez jakiegokolwiek kodu rasowego. W tych filach powinni grać po prostu najlepsi.To byłoby prawdziwe kino. Dziś tym światem rządzi polityka i pieniądze. Dlatego czterdzieści lat temu robiono 50 znakomitych filmów rocznie, a dziś zaledwie kilka. Rok 2015 był jednym z najgorszych w historii kina. Dostać dziś Oscara to dziś żaden zaszczyt.

 • supermarjan

  Oceniono 2 razy -2

  spox Leo. dostaniesz w końcu za całokształt....

 • ze_co

  Oceniono 6 razy -2

  a ile w tym roku Leo Oscarów nie dostał już, żeby go "wreszcie w tym roku dostał"?

 • mateo292

  Oceniono 14 razy -8

  widzialem film Zjawa. cos sie dzieje pierwsze 30 minut potem 2 godziny nudy o facecie, ktory sie czołga przez las. I cos sie dzieje ostatnie 30 minut. W sumie 2 godziny nudy i 1 godzina ogladania. Ogolnie nie polecam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX