Amerykańscy komicy parodiują galę rozdania Oscarów. Zwyciężają "wszyscy biali faceci" [WIDEO]

25.01.2016 13:53

"Saturday Night Live" (Fot. screen z YouTube/https://www.youtube.com/watch?v=ospx7tXWYbI)

W najnowszym odcinku "Saturday Night Live", amerykańskiego programu komediowego, pojawiła się parodia ceremonii rozdania Oscarów. W skeczu znalazły się odwołania do "Creed: Narodziny legendy", "Straight Outta Compton" i "Beast of No Nation".
Program nawiązuje do głośnego braku nominacji dla czarnoskórych aktorów i akcji bojkotu tegorocznej gali, którą zapowiedzieli m.in.: Spike Lee i Jada Pinkett Smith.

Podczas ceremonii zaprezentowanej w "Saturday Night Live" nagrody przyznawane są za epizodyczne role białym aktorom. Tak, szukajcie nagrodzonych na drugim planie.

Tu doceniony został odtwórca roli białego człowieka z aparatem fotograficznym:Tu kolejna nagrodzona rola białoskórego aktora i nawiązanie do nominacji dla Sylvestera Stallone'a występującego w "Creed: Narodziny legendy":I jeszcze jedna pamiętna scena - z nagrodzoną rolą bibliotekarza, przypominającego o godzinie zamknięcia czytelni:A całe wideo przedstawiające skecz zaprezentowany w "Saturday Night Live" możesz zobaczyć tu:Akademia reaguje na krytykę

W piątek Amerykańska Akademia Filmowa zareagowała na coraz liczniejsze głosy krytyki kierowane pod jej adresem. Zarząd Akademii uzgodnił wprowadzenie nowych zasad, które mają sprawić, że do 2020 roku liczba kobiet i przedstawicieli mniejszości wśród ok. 6 tys. członków tej organizacji wzrośnie dwukrotnie.

Obowiązujące dotychczas dożywotnie prawo głosowania na filmy zostanie ograniczony do 10 lat - z możliwością przedłużenia, jeśli osoba głosująca w trakcie tej dekady była czynna zawodowo w przemyśle filmowym.

Członkowie Akademii decydują w głosowaniu o przyznaniu nominacji i samych Oscarów. Teraz 94 proc. uprawnionych do głosowania członków to biali, 77 proc. - mężczyźni, a średni wiek to 62 lata - informował w 2012 roku "Los Angeles Times".

Nominacje do Oscarów zostały ogłoszone 14 stycznia. Po raz drugi z rzędu w żadnej z czterech kategorii aktorskich nie ma osoby czarnoskórej. Ceremonia rozdania Oscarów odbędzie się 28 lutego.Zobacz także
Komentarze (4)
Amerykańscy komicy parodiują galę rozdania Oscarów. Zwyciężają "wszyscy biali faceci" [WIDEO]
Zaloguj się
 • ewa_2015

  Oceniono 8 razy 4

  A czy Oscary bojkotuje ktoś, kto ma znaczenie w branży? Czy najbardziej rozpoznawalne nazwiska to żona znanego czarnego aktora i reżyser średniej klasy filmów?

 • jaszczur_michnik

  Oceniono 18 razy 4

  teraz nie można już być białym i utalentowanym bo nabiją na pal z tabliczką "RASISTA"

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 1 raz 1

  "Zarząd Akademii uzgodnił wprowadzenie nowych zasad, które mają sprawić, że do 2020 roku liczba kobiet i przedstawicieli mniejszości wśród ok. 6 tys. członków tej organizacji wzrośnie dwukrotnie."
  TAK DŁUGO? skandal.
  powinni natychmiast wywalić wszystkich białych i ustawowo zakazać ich nagradzania. Ameryko - you can!

 • smileykkk

  0

  ...A wy tez tak sie lubicie zginac ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX