Charlize Theron w ekstazie

Charlize Theron zagra w biograficznym obrazie "Face Value".
Film opowie o życiu pochodzącej z Austrii Hedy Lamarr (1913-2000), słynnej w latach 40. hollywoodzkiej gwieździe filmowej. Lamarr po raz pierwszy zagrała w filmie w wieku 17 lat, ale prawdziwy rozgłos przyniosła jej dopiero rola w obrazie "Ekstaza" (1933) Gustawa Machaty, głównie za sprawą rozbieranej sceny.

Aktorka dzięki swojemu mężowi zajmującemu się produkcją uzbrojenia i systemów łączności radiowej, zgłębiała tajemnice nowoczesnej techniki. Spodobało jej się to tak bardzo, że w 1942 roku zerwała kontrakt z wytwórnią filmową i poświęciła się wraz z kompozytorem i swoim sąsiadem Georgem Antheilem badaniom nad opracowaniem systemu FHSS (ang. Frequency-hopping spread spectrum), który miał uniemożliwiać przechwycenie i zakłócenie komunikacji z torpedami. Jej przygoda z wynalazkami nie trwała jednak długo, wróciła do świata filmu zaraz po wojnie, odnosząc kolejne sukcesy.

Za kamerą "Face Value" stanie Amy Redford, 36-letnia córka Roberta Redforda. Scenariusz napisała Gretchen Somerfeld, a produkcją zajmie się David Baxter.