Powrócą "Pogromcy duchów"

Trwają prace nad scenariuszem do trzeciej części "Pogromców duchów"
Jak donosi Variety, Columbia Pictures przygotowuje się do produkcji kolejnej części "Pogromców duchów". Scenariusz mają napisać nominowani do nagrody Emmy - Lee Eisenberg i Gene Stupnitsky - autorzy przebojowego sitcomu "Biuro".

Pierwszy film o nieprzejednanych naukowcach, którzy potrafią pozbyć się najgroźniejszych zjawisk paranormalnych, powstał w 1984 roku. Jego reżyserem był Ivan Reitman. Scenariusz wyszedł spod pióra dwóch z głównych aktorów filmu Dana Aykroyda i Heroldla Ramisa. Oprócz nich gwiazdami filmu byli Bill Murray, Ernie Hudson i Sigourney Weaver. Drugą część filmu pojawiła się na ekranach w 1989 roku. Nie jest pewne czy uda się po raz kolejny zgromadzić oryginalną obsadę filmu. Studio rozpocznie negocjacje z aktorami dopiero, gdy powstanie scenariusz.

Film "Pogromcy duchów" był największym hitem kasowym Columbia Pictures do 1997 roku, kiedy to świat poznał "Facetów w czerni", po kilku latach zdetronizowanych przez "Spider-Mana". Biorąc pod uwagę zdolności satyryczne autorów "Biura", możemy przypuszczać, że i trzecia część "Pogromców duchów" będzie hitem. Weź udział w konkursie i wygraj atrakcyjne DVD