Biała Dama wcale nie zagra u Almodovara

Niestety. Choć właściwie powinniśmy się cieszyć, bo przy okazji nasza redakcja dostała list od Almodovara;)

Niedawno pisaliśmy za "Machiną" o tym, że Maja Iljuczonek-Tarnowska, znana również jako Biała Dama z krakowskiego Rynku, zagra w najnowszym filmie Pedra Almodovara.

Przez wiele miesięcy nikt się nie odzywał. Aż pewnego dnia (...) o 7.15 dostaję telefon: "Proszę przylecieć do Hiszpanii na casting". Związana byłam kontraktem, więc powiedziałam: "Nie mogę, pracuję". Zapytali, ile jest warta umowa. Na głupa strzeliłam - cztery tysiące euro. Nie dość, że mi tyle zapłacili, to jeszcze przysłali bilety.

opowiadała aktorka w obszernym wywiadzie dla miesięcznika. Dodaje ponadto, że casting wygrała, a potem przeszła kilka operacji plastycznych i schudła 26 kilo do nowej roli.

 

Tymczasem dziś w redakcyjnej skrzynce mailowej znaleźliśmy taki oto list:

 

Agustin Almodovar, czyli brat słynnego Pedra, prowadzący studio produkcyjne Almodovarów El Deseo, stwierdza w oficjalnym liście do mediów, że:

[...] polska aktorka Maja Iljuczonek nigdy nie brała udziału w żadnym castingu przeprowadzonym przez El Deseo. W związku z tym informacje, które ukazały się w mediach [na ten temat] są kompletnie nieprawdziwe. Pedro Almodovar jest pochłonięty realizacją swojego kolejnego filmu, "Przerwane pocałunki" i nie ma w planach żadnej innej produkcji.

Co najciekawsze, sprawa wcale nie jest świeża: Maja już w sierpniu (data na liście to 11 sierpnia) zaczęła informować media o swoim występie w produkcji Almodovara. Jakoś to wtedy przegapiliśmy. Zresztą nie tylko my i "Machina": Biała Dama w listopadzie wystąpiła również w programie Doroty Wellman na TVN Style.

 

No cóż: to, że inni się nabrali wcale nas nie usprawiedliwia. W związku z tym oficjalnie prostujemy: Maja Iljuczonek-Tarnowska nie wystąpi w filmie Almodovara.

 

A w ramach protestu przeciwko dziwnym zagrywkom Białej Damy już nie pokazujemy jej zdjęcia. W zamian możecie podziwiać inną panią, która u autora "Volver" zagra zapewne jeszcze nie raz. Tutaj w białej peruce:

 

 penelope cruz blond

 

mallui

 

ZOBACZ TAKŻE:

 

WIĘCEJ OPOWIEŚCI BIAŁEJ DAMY

Więcej o: