The Road najważniejszym filmem roku? [zwiastun]

The Road

The Road

Coraz głośniej robi się wokół "The Road" - ekranizacji powieści Cormaca McCarthy'ego w reżyserii Johna Hillcoata. Zdaniem recenzenta Magazynu Esquire mamy do czynienia z "najważniejszym filmem roku"! Wreszcie możemy zobaczyć zwiastun tej długo oczekiwanej produkcji.

"The Road" to mroczna historia podróży ojca i syna przez postapokaliptyczną Amerykę - pełną hord wygłodzonych włóczęgów i kanibali - w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Po perypetiach związanych z postprodukcją film pojawi się na ekranach dopiero 16 października. Zapowiedziana niedawno data premiery świadczy o tym, że studio Weinstein Co. szykuje swoją produkcję z myślą o Oscarach.

O tym, że potencjał "The Road" jest spory wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu: pierwszorzędny oryginał literacki od autora "To nie jest kraj dla starych ludzi" jako podstawa, a i scenariusz nie byle jaki - znalazł się na prestiżowej The Black List za 2007 rok. W obsadzie pojawiają się uznani aktorzy - Viggo Mortensen, Robert Duvall, Charlize Theron i Guy Pearce - i młody Kodi Smit-McPhee.

Przed Wami moim zdaniem naprawdę udany zwiastun:

   


Teraz wiemy już nieco więcej. W dodatku atmosferę wokół "The Road" podgrzała ostatnio pierwsza recenzja. Tom Chiarella rozpływa się w niej nad filmem Hillcoata:

To znakomicie wyreżyserowana adaptacja ukochanej powieści, delikatne i anachroniczne spojrzenie na bezwstydny i brutalny upadek ludzkości. (...) Cały czas - do ostatniej chwili - chcesz wiedzieć, co za moment się wydarzy, mimo że z trudnością patrzysz. Ponieważ "The Road" to historia o tym, ile wytrwałości jest w miłości pomiędzy ojcem a synem, więc przypomina bardziej remake "Ojca chrzestnego" niż echo "Jestem legendą".
Musisz zobaczyć ten film. Naprawdę. Nie dlatego, że jest ponury, depresyjny czy nawet straszny. (...) Przy przenoszeniu powieści na duży ekran nie popełniono ani jednego głupiego błędu...

Będą Oscary? A może inaczej - czy czeka nas naprawdę wartościowy film?

kapryśny

 

Nie chcesz przegapić wejścia filmu do kin? Zapisz się na nasz newsletter - co tydzień dostaniesz informację o premierach KLIKNIJ TUTAJ

 

Skomentuj:
The Road najważniejszym filmem roku? [zwiastun]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX