Krakowski Festiwal Filmowy w Internecie

Krakowski Festiwal Filmowy to jedna z najstarszych europejskich imprez poświęcona dokumentom. W tym roku po raz pierwszy w historii wybrane festiwalowe filmy będzie można obejrzeć za darmo także w Internecie

Na www.cineman.pl zostaną udostępnione między innymi filmy z sekcji Konkursu Długometrażowych Dokumentów.

Przez tydzień internauci będą mogli zobaczyć m.in. "Największą chińską restaurację na świecie" w reżyserii Weijun Chen - film o miejscu mogącym jednorazowo pomieścić ponad pięć tysięcy gości. Zaprezentowana zostanie także niemiecka "Podróż drzewka oliwnego" w reżyserii Antona Pichlera - opowieść o chrześcijanach, żydach i muzułmanach z Afganistanu, Iraku, Iranu, Izraela, Palestyny, Ukrainy i USA, którzy razem wyruszają na międzykulturową wyprawę. Kolejna propozycja to "Gorączka złota" Berniego Golblata - historia samych poszukiwaczy drogocennego kruszczu, jak i podążających ich śladem uzdrowicieli, prostytutek czy szamanów, liczących na szybki zarobek.

Zostaną przedstawione także: finlandzki "Sergiej, uzdrowiciel" (reż. Juha Taskinen, Petteri Saario), indyjski "Bilal" (reż. Sourav Sarangi) oraz włoskie "Przygody szalonych Włochów" Giovanniego Piperno.

Spoza konkursu internauci będą mogli obejrzeć belgijsko-bułgarski " W górę rzeki" (reż. Zlatina Rousseva), będący opowieścią o muzykach spotykających się na statku płynącym Dunajem oraz " Joyside w Europie" (reż. Lucian Busse) - historię chińskiej kapeli punk-rockowej w jej podróży po Europie.

Wszystkie filmy można zobaczyć bezpłatnie na www.cineman.pl w dniach 29 maja - 4 czerwca w specjalnie poświęconej Festiwalowi sekcji. W jej ramach Cineman zaprasza także internautów do wzięcia udziału w konkursie, w którym będzie można wybierać najlepszy tytuł festiwalowy spośród udostępnionych w kinie. Nagrodą będą bilety do kina internetowego Cineman na dowolnie wybrany film spośród ponad 330 tytułów z oferty serwisu.

mat.pras.

Więcej o: