"Seksista z botoksem". Pussy Riot zza krat kpią z Putina w nowym utworze [POSŁUCHAJ]

17 sierpnia trzy członkinie Pussy Riot usłyszały wyrok: dwa lata łagru za "chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną" za wykonanie w cerkwi utworu-protestu przeciw ponownemu objęciu przez Władimira Putina władzy na Kremlu, ale to ich nie uciszyło. Czekając na apelację, punkowa grupa udostępniła nową piosenkę, w której po raz kolejny atakuje prezydenta Rosji.
W sieci już można posłuchać piosenki Pussy Riot zatytułowanej "Putin Lights Up the Fires" ("Putin roznieca pożary"). Utwór został nagrany w języku rosyjskim, ale pojawiło się już oficjalne tłumaczenie na angielski. Punkowy zespół kpi w niej z Putina. W tekście prezydent Rosji jest nazwany "seksistą, który botoksował sobie policzki i napompował klatkę piersiową i mięśnie brzucha".

W "Putin Lights Up the Fires" Pussy Riot przewiduje, że kraj sprzeciwi się rządom obecnego prezydenta i "pożegna reżim". Wspomina również, że urzędującemu na Kremlu Putinowi nie uda się "przygwoździć ich w trumnie". Utwór kończą słowa: "Zabroń nam krzyczeć, chodzić i przeklinać! Idź i poślub Ojca Łukaszenkę".Nadieżda Tołokonnikowa, Maria Alochina i Jekatierina Samucewicz razem z dwiema koleżankami z Pussy Riot 21 lutego wykonały utwór "Bogurodzico, przegoń Putina" w moskiewskim Soborze Chrystusa Zbawiciela. To właśnie przez ten protest w cerkwi przeciw ponownemu wyborowi Putina na stanowisko prezydenta zostały aresztowane i skazane. Dwa lata łagru za "chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną" - taki wyrok usłyszały kilka dni temu. Rosyjska prokuratura szuka dwóch pozostałych kobiet, które manifestowały w lutym razem z nimi.

Protest i proces punkowej grupy zwrócił uwagę mediów i ludzi całego świata na rosnącą cenzurę w Rosji. Z Pussy Riot solidaryzowali się różni muzycy, swoje poparcie dla zespołu wyrazili m.in. Madonna, Red Hot Chili Peppers i Paul McCartney.

Trzy skazane mogłyby prosić Putina o ułaskawienie, ale zdecydowały, że tego nie zrobią. Jak poinformował jeden z ich adwokatów, na ich sugestię odpowiedziały, aby "poszli do diabła z taką łaską". Prawnicy będą jednak odwoływać się od wyroku.

Cały angielski tekst utworu "Putin Lights Up the Fires" można przeczytać tutaj.

Więcej o:
Komentarze (50)
"Seksista z botoksem". Pussy Riot zza krat kpią z Putina w nowym utworze [POSŁUCHAJ]
Zaloguj się
  • piotr19730

    Oceniono 27 razy 21

    Kiedyś to wyczytywali z ambony i był wstyd na całą wieś.
    A jeszcze wcześniej to rzucali klątwy, anatemy, itp.
    Nie mógł Cyryl pogrozić swoją pałą i jakąś małą klątewką obłożyć.
    Tylko od razu do pirdla.
    Słynni radzieccy i rosyjscy naukowcy pewnie już dawno zbadali i obliczyli, że właśnie te 2 lata pirdla pozwolą nawrócić się i pokochać Putina do grobowej deski, jego najlepiej.

  • calli

    Oceniono 38 razy 20

    Brawo dziewczyny, jeb.ać każdą zamordystyczną władzę - i tę polityczną i kościelną i rosyjską i watykańsko-przaśno-PO-PiSową.

  • paid_ghostwriter

    Oceniono 36 razy 14

    Nadieżda Tołokonnikowa to niesamowicie piękna kobieta. Nawet na tych zdjęciach zza krat wygląda po prostu ładnie.

  • wysokiej-klasy-specjalista

    Oceniono 29 razy 9

    dziewczyny zapomniały gdzie mieszkają ... Ciekawe, kto o nich będzie pamiętał za kilka miesięcy, wrzawa przycichnie, a w łagrze pewnie lekko mieć nie będą - patrz Chodorkowski. Ale taki los rewolucjonistów...

  • biggus-dickus

    Oceniono 11 razy 5

    Nadieżda!

    It's an art!

    www.youtube.com/watch?v=9WQFt1qVjc4

  • uln

    Oceniono 15 razy 5

    tak się bawią rosyjskie feministki z pussy riot: zvezdochettt.livejournal.com/81027.html

  • Gość: szymot

    Oceniono 4 razy 2

    Kiepsko śpiewaace dzieczyny chciały "wyplynąć" - wszystko przycichnie ,wyrok zostanie ,pomysł zwyczajnie głupi ,

  • anatras3

    Oceniono 2 razy 2

    Ruscy to bydło? To naród, który wiele wycierpiał i minie trochę czasu zanim zmienią swoją mentalność z mentalności niewolników na ludzi z poczuciem wartości i wolnych. A że nie mieli szczęścia do dobrych przywódców to inna sprawa.

  • para-lela

    Oceniono 7 razy 1

    Pussy Riot zarobi na tym niezłą kasę, idę o zakład, że już konta zasilają im odsunięci od koryta przez Putina miliarderzy typu Abramowicz i reszta która została milionerami za pseudo demokracji Jelcyna, w czasach gdy tworzyły się miliardowe fortuny z prywatyzowanego państwowego majątku, a jednocześnie nie płacono zwykłym ludziom pensji i emerytur. Widział ktoś kiedykolwiek w Rosji demokrację????? Chyba raczej był to zwykły burdel i bezprawie. Ruscy chyba boją się powrotu tej pseudodemokracji jeszcze bardziej niż Putina.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX