Ostatni (?) triumf Bowie'ego. Jego płyty biją rekordy sprzedaży

17.01.2016 08:25
David Bowie

David Bowie (Adam Bielawski CC 3.0 | Wikimedia Commons)

Cztery dni po śmierci Davida Bowiego jego płyty znów podbijają listy przebojów i znikają z półek w rekordowym tempie. W tym tygodniu na brytyjskiej liście stu najlepiej sprzedających się krążków znalazło się aż 19 albumów i 13 singli muzyka - podano na oficjalnej stronie artysty.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Śmierć gwiazdy rocka to zazwyczaj złote żniwa dla wytwórni płytowych - wielu fanów właśnie wtedy decyduje się na zakup płyt artysty.

Tym razem wzrost sprzedaży jest wyjątkowo spektakularny: zaledwie cztery dni po śmierci Bowiego w Wielkiej Brytanii kupiono ponad pół miliona jego płyt, a do zestawienia stu najlepiej sprzedających się wydawnictw weszło 19 albumów i 13 singli artysty.

19 BOWIE ALBUMS AND 13 SINGLES IN UK TOP 100“I never thought I’d need so many people...”David Bowie is the Starman...

Posted by David Bowie on 15 stycznia 2016


Dawid Bowie zmarł 10 stycznia w otoczeniu rodziny. Muzyk od 18 miesięcy zmagał się z chorobą nowotworową. Miał 69 lat.

Legenda rocka

Bowie był obecny na scenie od lat 60., a jego pierwszy hit "Space Oddity" miał premierę w 1969 roku. Przez cztery dekady wielokrotnie mieszał style muzyczne i zmieniał swój sceniczny wizerunek sceniczny.

Wśród jego największych przebojów należy wymienić "Let's Dance", "Heroes" czy "Life on Mars?". Muzyk kilka dni przed śmiercią wydał swój 25. album "Blackstar". Premiera miała miejsce 8 stycznia, w dniu urodzin Bowiego.W ciągu całej kariery sprzedał około 140 milionów płyt. W 2004 roku magazyn "Rolling Stone" umieścił go na 39. miejscu w rankingu "100 największych artystów wszechczasów" i na 23. miejscu rankingu wokalistów.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!Zobacz także
Komentarze (2)
Ostatni (?) triumf Bowie'ego. Jego płyty biją rekordy sprzedaży
Zaloguj się
  • mille666

    Oceniono 28 razy -26

    czy grasz disco-polo, czy hc-punk, ważne by umrzeć głośno, "muzykalni" walą do sklepów...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX