Gogol Bordello: muzyczna torpeda wybuchnie w Stodole. Chcesz to zobaczyć? [KONKURS]

Bałkańsko-amerykańsko, a raczej punkowo-cygańsko rozpocznie się czerwcowa odsłona festiwalu Rock In Summer. Jeśli chcesz zobaczyć ?coolest man alive? Eugene'a Hutza i spółkę w akcji weź udział w naszym konkursie.
Eugene Hutz, albo raczej Jewgienij Aleksandrowicz Nikołajew. Pochodzenie romsko-rosyjsko-ukraińskie. Urodzony na Ukrainie, mieszkający na stałe w USA (choć ostatnio podobno przeniósł się do Brazylii). A pomiędzy jednym a drugim podróżujący po Polsce, Węgrach, Austrii i Włoszech.

To on przyćmił na wielkim ekranie główną kreację Elijah Wood'a w "Everything is Illuminated" i sprawił, że grany przez niego zakochany w Ameryce, kaleczący angielski Alex, jest najbardziej wyrazistą postacią nie tylko w całym filmie, ale i w kinie ostatnich lat:Niewielu tak jako on rozkochało w sobie "królową" Madonnę. Eugene zrobił to na tyle intensywnie, że ponoć sama prosiła go o zagranie głównej roli w jej debiucie reżyserskim "Miłość i seks". Dobrze że się zgodził, bo chyba tylko on potrafił ocalić postać bełkoczącą kabalistyczne frazesy i uliczne slogany w egzotycznym akcencie od całkowitego niezrozumienia. A potem przyćmić swoją energią lekko fałszującą królową popu na wielkim koncercie Live Earth:Bo Eugene Hutz, to przede wszystkim muzyk. DJ, gitarzysta, wokalista i twórca tekstów. Żaden inny DJ nie serwuje tak wybuchowej mieszanki muzyki cygańskiej, dubu, punka i elektroniki. Tylko on mógł wpaść na pomysł stworzenia kolektywu J.U.F. ("Jewish-Ukrainian Freundschaft") - wraz z izraelskim Balkan Beat Box. Ale przede skompletować z imigrantów z Europy Wschodniej, Izraela, Etiopii i Ekwadoru punkowo-cygański band, który z serca Nowego Jorku podbił świat.

21 czerwca ten oryginalny muzyczny tabor wjedzie na scenę warszawskiej Stodoły (zamiast zapowiadanego wcześniej koncertu na świeżym powietrzu w Parku Sowińskiego) i zagra np. tak:Jak zapewniają organizatorzy będzie to jedyny występ zespołu w Polsce podczas tegorocznych wakacji. Jeśli nie masz jeszcze biletu, a chcesz zobaczyć Gogol Bordello w akcji przekonaj nas! Napisz, które wcielenie lidera szalonych "gypsy punks" zrobiło na Tobie największe wrażenie i dlaczego. 10 najbardziej przekonujących odpowiedzi nagrodzimy biletami na wtorkowy koncert.

Fundatorem biletów jest:Odpowiedź wraz z uzasadnieniem i swoim adresem zamieszkania przyślij na mejla: kultura_news@agora.pl. Czekamy w piątek i sobotę do końca dnia!

Regulamin konkursu znajdziesz tutaj

Partnerem Rock In Summer i innych festiwali jest Hortex, który na swoim profilu na FB ma do rozdania ponad 1000 biletów!>>

Więcej o:
Komentarze (6)
Gogol Bordello: muzyczna torpeda wybuchnie w Stodole. Chcesz to zobaczyć? [KONKURS]
Zaloguj się
 • jack.shaftoe

  Oceniono 1 raz 1

  @mira.bella

  Jak najbardziej poprawna.

  www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=284:mejl-&catid=44:porady-jzykowe&Itemid=58

 • ratheal

  0

  A właśnie, że źle, bo nie odmienia się "mejla" tylko "mejl". Bo to jest troszeczkę tak jakby powiedzieć "Proszę wysłać mi lista" zamiast "list" :)

 • old.european

  0

  Rekomendacja pani madonny mi wystarczy, by omijac z daleka........

 • mira.bella

  0

  "na mejla"
  nie napisałabym tak. to poprawna forma?

 • gsb

  0

  Taki KULT trochę Kazik trochę Bregovic. Ludo-Punk Rock. To już było milion razy. I nie chciałbym, zeby mój sąsiad tego słuchał :)

 • pontrikontri

  0

  darcie mordy i popisywanie się a nie muzyka, heh

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX