Masłowska, Kulesza, Żulczyk... Znamy nominacje do nagród kulturalnych "Wdechy 2014"

Redakcja "Gazety Co Jest Grane" ogłosiła nominacje do nagród kulturalnych "Wdechy 2014". Już po raz 11. przyznane zostaną tytuły Człowieka, Miejsca i Wydarzenia Roku.
O tym, kto zwycięży w poszczególnych kategoriach i otrzyma nagrodę Publiczności, zdecydują wysłane przez czytelników SMS-y. Głosowanie potrwa do wtorku 3 lutego. W tegorocznej edycji konkursu "Wdechy" nominowani są:

W kategorii Człowiek Roku 2014:

Dorota Masłowska
Agata Kulesza
Michał Borkiewicz "Borek"
Jakub Żulczyk
Tomasz Stańko

W kategorii Miejsce Roku 2014:

Muzeum Historii Żydów Polskich
Pardon To Tu
Bar Studio
Plażowa
Teatr Powszechny

W kategorii Wydarzenie Roku 2014:

Spektakl "Golgota Picnic"
Projekt Plac Defilad
Warsaw Gallery Weekend
Płyta "Tylko" Pablopavo
Kino w Trampkach i Kino Dzieci

Ideą plebiscytu jest wyróżnienie i nagrodzenie najciekawszych warszawskich postaci i wydarzeń kulturalnych. Jego wyniki zostaną ogłoszone podczas Gali Finałowej w Warszawie. Nagrodami dla laureatów będą, podobnie jak w ubiegłych latach, deski surfingowe z nadrukowanymi komiksami autorstwa Przemka "Trusta" Truścińskiego. Nagrodzeni zostaną także najaktywniejsi głosujący, którzy będą mogli wygrać m.in. laptopa, telefony, smartfony i tablety.

Zasady głosowania i regulamin można znaleźć na stronie www.wdechy.pl.

W dotychczasowych edycjach konkursu "Wdechy" otrzymali m.in. Magdalena Cielecka, Agnieszka Glińska, Robert Więckiewicz, Strzępka i Demirski w Warszawie, Paweł Althamer, Warszawskie Spotkania Teatralne, Planete Doc Review, Krzysztof Warlikowski, redakcja "Krytyki Politycznej", Dotleniacz na Placu Grzybowskim, Maria Peszek, Muzeum Powstania Warszawskiego, Teatr Polonia Krystyny Jandy, Roman Gutek oraz klub Le Madame.

Organizatorem plebiscytu jest dział promocji i marketingu "Gazety Co Jest Grane". Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Czwórka Polskie Radio, TVP 2, "Aktivist", "Hiro", "Metro", Gazeta.pl, kinoplex.pl oraz AMS.