Ten serial był za ostry dla HBO, ale zobaczymy go w innej stacji. Jest zwiastun "Preacher"

"Preacher" zadebiutuje w amerykańskiej stacji AMC w przyszłym roku. Wcześniej nad ekranizacją pełnego przemocy komiksu zastanawiali się szefowie HBO, którzy seksu i krwi zazwyczaj się nie boją, ale w tym przypadku zdecydowali podobno, że jest zbyt mroczny i kontrowersyjny...
"Preacher", czyli "Kaznodzieja" to komiks, którego głównym bohaterem jest Jesse Custer - młody kaznodzieja-alkoholik, który ma odnaleźć Boga. Dosłownie, bo ten uciekł z nieba i ukrywa się gdzieś na Ziemi. Razem z Custerem w te poszukiwania angażują się była dziewczyna duchownego Tulip i wampir Cassidy.

W 2008 roku komiksem zainteresowała się stacja HBO, dzięki której dzisiaj możemy oglądać tak mocne, nie unikające przemocy, seriale jak "Gra o tron" czy "Detektyw". Produkcja jednak nie ujrzała wtedy światła dziennego. - Nowy szef HBO doszedł do wniosku, że była zbyt mroczna, pełna przemocy i kontrowersyjna. O co, tak naprawdę, przecież chodziło - komentował wtedy Mark Steven Johnson, który odpowiadał za projekt. - To była bardzo wierna adaptacja pierwszych komiksów, prawie słowo w słowo. Dali mi szansę na wprowadzenie zmian, ale odmówiłem - dodał. Po kilku latach "Preacher" jednak pojawi się w TV.Amerykańska stacja AMC zamówiła 10 odcinków pierwszej sezonu serialu, premierę zaplanowała na pierwszą połowę przyszłego roku. Tytułową rolę gra Dominic Cooper, znany fanom kina z takich tytułów jak "Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie" czy "Mamma Mia!", a za produkcję odpowiadają Seth Rogen i Evan Goldberg - oni reżyserują także pierwszy odcinek.Więcej o:
Komentarze (23)
Ten serial był za ostry dla HBO, ale zobaczymy go w innej stacji. Jest zwiastun "Preacher"
Zaloguj się
 • burnthesun

  Oceniono 92 razy 82

  Taki amerykański "Ojciec Mateusz" ;)

 • avaqe

  Oceniono 24 razy 18

  "Preacher", czyli "Kaznodzieja" to komiks, którego głównym bohaterem jest Jesse Custer - młody kaznodzieja-alkoholik, który ma odnaleźć Boga.

  Powinni zatrudnić Macierewicza.

 • sir_fred

  Oceniono 20 razy 16

  Komiks był wyborny.

 • tomq12

  Oceniono 9 razy 5

  mądry szef, a nie jakaś popierdółka.

 • ted360

  Oceniono 7 razy 1

  Gdyby zapowiadał się naprawdę dobrze, przemoc nie byłaby dla HBO przeszkodą. Po prostu wyczuli, że szykuje się chłam, co potwierdza trailer :)

 • drzejms-buond

  Oceniono 18 razy -12

  "...głównym bohaterem jest Jesse Custer - młody kaznodzieja-alkoholik, który ma odnaleźć Boga. Dosłownie, bo ten uciekł z nieba i ukrywa się gdzieś na Ziemi. Razem z Custerem w te poszukiwania angażują się była dziewczyna duchownego Tulip i wampir Cassidy. "
  KAMAAAAN! RYYLI? -Wystarczy! I ludzie to chcą oglądać?
  Czytałem gdzieś, że ludzkość nam głupieje średnio 5 % na dekadę !
  Rozumiem teraz potrzebę "mięsnego jeża"

 • tripskajter

  Oceniono 50 razy -16

  Amerykanie jak zwykle coś wartościowego wymyślą ! A może tak coś nakręcić o pedofilii wśród NY rabinów w obrzędowych łaźniach . 72 skazali za to !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX