Dobry wieczór z Billym Wilderem, Joseph Fiennes zakochany w Gwyneth Paltrow oraz trzej panowie w aucie, nie licząc Stiga [POLECAJ TV - PONIEDZIAŁEK]

Gazeta.pl > Kultura >  Program TV
Wojtek Krzyżaniak*
19.08.2013 16:11
A A A Drukuj

"Matrix" (Fot. mat. prasowe)

Siedzisz na kanapie ze smartfonem albo tabletem w dłoni i szukasz pomysłu na wieczór? Wpatrujesz się w telewizor i nie możesz uwierzyć, że jeszcze tego nie wyłączyłeś, bo jest krańcowo głupie? Nie wiesz, gdzie szukać? Zrobiłem to za Ciebie. Nie bez przyjemności zresztą...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PONIEDZIAŁEK 19.08

Jeśli wieczór spędzę przed telewizorem, to na pewno będzie to wieczór z Billym Wilderem i jego wyśmienitymi i wiekowymi kryminałami, które zaplanował kanał Ale Kino+. Świetny pomysł. Ale dla fanów motoryzacji i dobrej rozrywki jest niezła alternatywa. Dzisiaj w BBC Knowledge całą dobę możecie szaleń z wariatami z Top Gear. Odcinki z różnych sezonów oraz odcinki "The Best Of".

A w sobotnie południe w TOK FM w zacnym towarzystwie w "Programie Telewizyjnym" rozprawialiśmy o nowościach jesiennych ramówek tzw. dużych telewizji.TYP NA WIECZÓR? DOBRY WIECZÓR Z WILDEREM W ALE KINO+

Ale Kino+ godz. 20:10

Podwójne ubezpieczenie (Double Indemnity) - film kryminalny USA 1944; reż. Billy Wilder; wyst. Fred MacMurray, Barbara Stanwyck, Edward G. Robinson (120 min)

Do tego filmu Billy Wilder scenariusz napisał wspólnie z Raymondem Chandlerem, więc wiemy, że nie będzie pięknie i delikatnie. Piękną żonę zacnego pana Dietrichsona, małżeństwo od jakiegoś czasu uwiera. Uwiera jeszcze bardziej, od kiedy poznaje przystojnego agenta ubezpieczeniowego. Wtedy uznaje, że lepiej będzie gdy zostanie wdową. I zostaje. Ale okoliczności śmierci pana Dietrichsona i fakt, że dopiero co na sporą kwotę ubezpieczył się na życie, budzą zainteresowanie policji. ZNAKOMITE.Ale Kino+ godz. 22:10

Świadek oskarżenia (Witness for the Prosecution) - film kryminalny USA 1957; reż. Billy Wilder; wyst. Tyrone Power, Marlene Dietrich, Charles Laughton (120 min)

Adwokat podejmuje się obrony mężczyzny oskarżonego o zamordowanie wdowy, po której miał odziedziczyć spory majątek. Żona oskarżonego początkowo daje mu alibi, ale w procesie zmienia zeznania. I co się kryje za tą zmianą? Warto nie tylko dla zjawiskowej Marleny Dietrich. Po prostu TRZEBA.FILM

TV Puls godz. 20:00

Zapomniany ląd (The Land That Time Forgot) - film SF USA 2009; reż. C. Thomas Howell; wyst. C. Thomas Howell, Timothy Bottoms, Darren Dalton (120 min)

Głupie, acz pomysłowe i Łowcy Kiczu powinni być choć przez chwilę zadowoleni. Oto bowiem rozbitkowie lądują na znajdującej się w cieszącym się złą sławą Trójkącie Bermudzkim wyspie, co daje scenarzyście duże pole do popisu. Tym razem kazał bohaterom stawić czoła dinozaurom i innym latającym i biegającym z zębami na wierzchu stworom. MOŻNA SIĘ ZABAWIĆ.TVN 7 godz. 20:00

Morderczy rój (Panique!) - film katastroficzny Francja 2009; reż. Benoit d'Aubert; wyst. Richard Anconina, Alessandra Martines, Clara Ponsot (115 min)

Kolejny film o rozzłoszczonych pszczołach, które postanawiają na ludziach wyładować swój słuszny gniew. Ale tym razem po okresie zamieszania znikają bez wieści. I dopiero para naszych dzielnych bohaterów sprawę wyjaśni. Z narażeniem życia oczywiście, i z obłędem w oczach. ŻAŁOSNE AŻ ZABAWNE.

CANAL+ godz. 20:00

Outlaw Country - dramat kryminalny USA 2012; reż. Joshua Goldin; wyst. Mary Steenburgen, Luke Grimes, Haley Bennett (90 min)

I kryminał i trochę. Młody Eli mieszka w prowincjonalnym miasteczku w Tennessee, a przyrodzoną mu wrażliwość próbuje stępić w nim wuj, człowiek wpływowy, ale i gangster, który chce uczynić z niego swojego pomagiera, a kiedyś pewnie następcę. Ale do miasteczka przyjeżdża pewna gwiazda country i przywozi ze sobą córkę, w której chłopak zakochuje się, co komplikuje wiele spraw. NIC SPECJALNEGO.

Cinemax godz. 20:00

Zakochany Szekspir (Shakespeare in Love) - komedia romantyczna Wlk.Bryt./USA 1998; reż. John Madden; wyst. Gwyneth Paltrow, Joseph Fiennes, Ben Affleck, Colin Firth, Judi Dench (120 min)

Pan Szekspir ma problemy z natchnieniem. Jego ostatnie sztuki nie odniosły sukcesu, a zaraz musi oddać sztukę następną. Inspiracją może być pojawiająca się w teatrze piękna dziewczyna. Niestety okazuje się, że ma ona poślubić faceta, którego wybierze jej tatuś. DO ZOBACZENIA.CANAL+ Film godz. 20:00

Depresja i kumple (Dépression et des potes) - komediodramat Francja 2012; reż. Arnaud Lemort; wyst. Fred Testot, Jonathan Lambert, Arié Elmaleh (95 min)

Franck spędza wymarzone wakacje na Mauritiusie. Mimo towarzystwa pięknej Brazylijki jego samopoczucie się pogarsza. Po powrocie z urlopu mistrzu odwiedza lekarza, który diagnozuje u niego ciężką depresję. Zalecone przez doktora zabiegi - joga i akupunktura, nie dają rezultatów. Nasz bohater zwierza się więc z problemów trójce niewidzianych od miesięcy przyjaciół, którzy zrobią wszystko, by mu pomóc. Problem tylko w tym, że sami też nie tryskają energią, i na dobrą sprawę im samym też przydałaby się terapia. DLA MNIE TAK.Polsat godz. 20:05

Szalony lot (Flight of Fury) - film sensacyjny USA/Wielka Brytania/Rumunia 2007; reż. Michael Keusch; wyst. Steven Seagal, Alki David, Angus MacInnes (135 min)

Agent specjalny John Sands niechcący stał się zagrożeniem dla własnego rządu. Zostaje więc wydany na niego nakaz aresztowania. I teraz żeby się, że tak powiem, oczyścić i szansą na długą i spokojną wolność jest odzyskanie bombowca, który wpadł w łapy terrorystów. Rzecz jasna siejąc przy okazji słuszną śmierć, słuszne cierpienie itd. Jak się jest Stevenem Seagalem to nie da rady inaczej. NAWALANKOSTRZELANKA.TVP 1 godz. 20:25

Nie ma mocnych - komedia Polska 1974; reż. Sylwester Chęciński; wyst. Wacław Kowalski, Władysław Hańcza, Anna Dymna (100 min)

Kazimierz Pawlak szuka spadkobiercy, któremu mógłby przekazać swoją ziemię. Jedyną nadzieją jest wnuczka Ania, której trzeba tylko znaleźć właściwego męża. I znajduje oczywiście. ZGRANE, A ŚMIESZY.

TCM godz. 21:00

Matrix - film SF USA/Australia 1999; reż. Andy Wachowski, Larry Wachowski; wyst. Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss (165 min)

Genialny haker Neo odkrywa, że życie jest tylko symulacją, stworzoną przez inteligentne maszyny. Trafia do prawdziwej rzeczywistości, by wypowiedzieć wojnę wszechwładnemu matriksowi. Dla mnie to klasyczny obraz w kategorii "Łowcy Kiczu", pełen tylu nielogiczności i przesadnej egzaltacji, że aż śmieszny, ale nie chcę nikogo urazić ;) POZYCJA KLASYCZNA.

TVP 2 godz. 21:05

Jan Paweł II (Pope John Paul II) - miniserial biograficzny Polska/Włochy/USA 2006; reż. John Kent Harrison; wyst. Jon Voight, Cary Elwes (2x60 min) ;

Dwa ostatnie odcinki miniserialu o Wiadomo Kim. Pierwszy z dzisiejszych to "Posługa", a drugi "Nadzieja". Jako film mało porywający, ale pewnie ważny dla wielu osób. WIĘC BYĆ MOŻE.

FilmBox godz. 21:15

Królowa Margot (La Reine Margot) - film historyczny Francja/Włochy/Niemcy 1994; reż. Patrice Chereau; wyst. Isabelle Adjani, Daniel Auteuil, Jean-Hugues Anglade (185 min)

Ślub Margot de Valois, siostry katolickiego króla Karola IX, z hugenotem Henrykiem z Nawarry ma położyć kres wojnie religijnej pomiędzy katolikami i protestantami. Ale nie kładzie. WYSTAWNE, I WAŻNE.

Cinemax godz. 22:00

Szał (Frenzy) - thriller Wielka Brytania 1972; reż. Alfred Hitchcock; wyst. Jon Finch, Barry Foster, Barbara Leigh-Hunt (120 min)

Mieszkańcy Londynu są terroryzowani przez mordercę, który dusi kobiety krawatem. Głównym podejrzanym staje się Richard Blaney, były pilot RAF-u. Zwłaszcza, że wkrótce ginie również jego była żona. Blaney musi się ukrywać, a jego jedyną - tradycyjną w przypadku takich filmów - szansą jest odnalezienie prawdziwego mordercy. DOBRA ROBOTA.TVP Kultura godz. 23:15

Spacer po wodzie (Walk on Water) - dramat obyczajowy Izrael/Szwecja 2004; reż. Eytan Fox; wyst. Lior Ashkenazi, Hanns Zischler, Knut Berger (110 min)

Eyal jest agentem Mossadu. Jedzie do Izraela, by odnaleźć i zamordować zbrodniarza hitlerowskiego, Alfreda Himmelmana. W podróży poznaje jego wnuka, Axela i zaprzyjaźniają się. I co teraz z rozkazem? DO ZASTANOWIENIA.

SERIAL

AXN Sci-fi godz. 22:00

Rzeka (The River) - serial sensacyjny USA 2012; reż. Oren Peli; wyst. Bruce Greenwood, Joe Anderson, Leslie Hope (55 min)

Jeden z planowanych serialowych przebojów roku 2012. Planowanych, ale przebojem się nie okazał, i szybko dokonał żywota. Naukowiec podróżnik nie wraca z wyprawy do amazońskiej dżungli. Poszukiwawcze ekspedycje nie przyniosły upragnionego rezultatu, więc uznano naukowca za zmarłego. Aż tu nagle, pół roku później pojawia się sygnał z awaryjnego nadajnika, który ów podróżnik miał przy sobie. Więc rodzina rusza z kolejną misją. A tam się rzeczy zaczną dziać dziwne, i tajemnica pewna odsłaniana będzie powoli. BEZ EUFORII, ALE DZIAŁA.TVP 1 godz. 22:05

Życie na gorąco - serial sensacyjny Polska 1978; reż. Andrzej Konic; wyst. Leszek Teleszyński, Leszek Herdegen, Mieczysław Milecki (90 min)

Odcinek czwarty, "Malavita", tak żałosnego, że aż oczu od niego oderwać nie można serialu, w którym Maj rozwiąże sprawę francuski geologa Vireau i poczyni kolejnych kroków kilka w ostatecznym pokonaniu organizacji "W". WSTYDLIWIE WCIĄGAJĄCE.

DOKUMENT

CANAL+ godz. 21:30

Oburzeni (Indignados) - film dokumentalny Francja 2012; reż. Tony Gatlif (195 min)

Polityczne i społeczne aspekty buntu ludzi sprzeciwiających się dyktaturze pieniądza reżyser postanowił pokazać z perspektywy nielegalnej imigrantki z Afryki, która odpowiedziała na wezwanie Ruchu Oburzonych. INTRYGUJĄCE.ROZRYWKA

BBC Knowledge przez całą dobę

Top Gear - program motoryzacyjny Wlk. Bryt.

Cały wieczór z wybranymi odcinkami z różnych sezonów najbardziej szalonego i najdroższego programu o motoryzacji. Od godz. 20:00 dwa odcinki z podsumowaniem, najlepszymi scenami XIX sezonu, a potem odcinki różne, za to aż do rana. WYŚMIENITE.* Wojtek Krzyżaniak - przez kilka minionych lat szef "Gazety Telewizyjnej" piątkowego dodatku do Gazety Wyborczej, felietonista. Od lat pod wrażeniem telewizji: Teatru Telewizji, brytyjskich seriali, sitcomów i gadających głów, z których można się pośmiać. W Radiu TOK FM w soboty o godz. 12 prowadzi "Program Telewizyjny". Zaprasza do wspólnego oglądania w facebookowej grupie "W telewizji pokazali" (www.facebook.com/groups/telewidze/telewidze)

Tagi:

  • 1
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX