Program TV na dziś: "Wpływ księżyca" z Cher, Pierce Brosnan i "Afera Thomasa Crowna", filmowa biografia Saint Laurenta i dlaczego mundial będzie w Katarze [POLECAJ TV - 21.12.2015]

"Skarb narodów" (Fot. mat. prasowe)

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PONIEDZIAŁEK 21.12

I już tradycyjnie nie nudzę wstępem, odsyłając Was do listy niżej, a tutaj tylko wspomnę o tym, że w TVP 1 o godz. 20:25 - oczywiście w paśmie teatru telewizji - "Wielki test o żywności" na żywo. Do Polecaja zapraszam codziennie, a dzisiaj dobrego życzę poniedziałku.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Odwet (Revenge) - thriller, USA 1990, reż. Tony Scott, wyk. Anthony Quinn, Kevin Costner, Madeleine Stowe, Tomas Milian (124 min)

Po latach służby w marynarce wojennej pan pragnie spokoju, przyjmuje więc zaproszenie do hacjendy przyjaciela, a potem się w niej zakochuje. To oczywiście nie podoba się gospodarzowi, który w złości posunie się tak daleko, że postanowi wiarołomnych zgładzić. ŚREDNIE, ALE ZA TO BARDZO.

Polsat godz. 20:05

Skarb narodów (National Treasure) - film przygodowy, USA 2004, reż. Jon Turteltaub, wyk. Nicolas Cage, Harvey Keitel, Jon Voight, Diane Kruger (131 min)

Poszukiwacz skarbów wpada na trop wielkiego skarbu templariuszy, który podobno trafił swego czasu do Stanów, a strzeże go specjalnie ku temu stworzone stowarzyszenie. To jedna trudność. Drugą są ludzie, którzy tak samo bardzo, tylko że ze złych powodów chcą do skarbu dotrzeć. WIELKI ROZMACH, BARDZO NIEZŁE WIDOWISKO.Ale kino+ godz. 20.10

Wpływ księżyca (Moonstruck) - komedia romantyczna, USA 1987, reż. Norman Jewison, wyk. Cher, Nicolas Cage, Danny Aiello, Olympia Dukakis (97 min)

Młoda wdowa, która wkrótce ma wyjść za mąż za, spotyka się z bratem narzeczonego, co komplikuje jej małżeńskie plany. I miesza nie tylko w jej życiu. DOBRA ROBOTA.TVN Fabuła godz. 21:00

Afera Thomasa Crowna (The Thomas Crown Affair) - film sensacyjny, USA 1999, reż. John McTiernan, wyk. Pierce Brosnan, Rene Russo, Denis Leary, Faye Dunaway (113 min)

Pretensjonalny cokolwiek film o tym jak pracująca dla firmy ubezpieczeniowej agentka próbuje udowodnić, że milioner pan Crowne, a przy okazji zbieracz dzieł sztuki, stoi za kradzieżą jednego z obrazów Claude'a Moneta. I w tym celu zaprzyjaźnia się z nim i zbliża się doń coraz bardziej. A pan Crowne urok ma - przynajmniej sam tak uważa - nieodparty. ŚREDNIE, ALE MOŻNA ZOBACZYĆ.

TV 6 godz. 21:30

Formuła (The 51st State) - film sensacyjny Wlk. Bryt./Kan. 2001; reż. Ronny Yu, wyk. Samuel L. Jackson, Robert Carlyle, Meat Loaf, Emily Mortimer (115 min)

Genialny chemik Elmo jedzie do Liverpoolu, aby sprzedać tamtejszej szajce dilerów najnowszy narkotyk. Jego przewodnikiem zostaje Felix, a były szef Elma wysyła za nimi płatną zabójczynię. Duet Carlyle-Jackson po prostu zachwyca. DLA MNIE BOMBA.Canal+ godz. 22:05

Saint Laurent - dramat biograficzny, Francja/Belgia 2014, reż. Bertrand Bonello, wyk. Gaspard Ulliel, Jérémie Rénier, Louis Garrel, Léa Seydoux (144 min)

Premiera w telewizorze. Rzecz o projektancie słynnym, sławnym i ciekawym. Chociaż ja nigdy chyba już nie zrozumiem tak wielkiego zainteresowania modą i ludźmi za nią stojącymi. Niemniej film niezły, bo stylowy i ciekawi. BYĆ MOŻE.

Stopklatka godz. 22:45

Rzeź (Carnage) - komediodramat, Francja/Niemcy/Polska 2011, reż. Roman Polański, wyk. Jodie Foster, Kate Winslet, Christoph Waltz, John C. Reilly (76 min)

Niby film, ale ja patrzyłem na to z podziwem jak na świetny spektakl teatru telewizji - do którego to teatru jak wiecie mam słabość. Znakomicie zagrana, i z rewelacyjnymi dialogami rzecz o spotkaniu rodziców dwóch chłopców, między którymi dochodzi do bójki. Rodzice mają pomysł, żeby rozsądnie sprawę przedyskutować i dojść do wspólnych wniosków, ale dyskusja zbacza w niebezpieczne rejony. AKTORSKI POPIS.

SERIAL

Kino Polska godz. 20:00

Ballada o Januszku - serial obyczajowy, Polska 1987, reż. Henryk Bielski, wyk. Lidia Fiedosiejewa-Szukszyna, Michał Szymczyk, Bożena Dykiel, Jolanta Grusznic (2x58 min)

Jeszcze raz od początku przejmująco, boleśnie i dramatycznie smutny serial o miłości matczynej bezgranicznej i bezwarunkowej, może nawet głupiej. Wybitna rola Lidii Szukszyny i Michała Szymczyka. DOJMUJĄCO SMUTNE.

TVP Kultura godz. 22:10

Dekalog 8 - dramat psychologiczny, Polska 1988, reż. Krzysztof Kieślowski, wyk. Teresa Marczewska, Maria Kościałkowska, Tadeusz Łomnicki, Artur Barciś (58 min)

Ósme przykazanie w analizie Krzysztofów Piesiewicza i Kieślowskiego, którą oczywiście, że znać warto. DO ZOBACZENIA.

TVP 1 godz. 22:15

Telefon 110: Na granicy (Polizeiruf 110: Grenzgänger) - film kryminalny, Niemcy 2015, reż. Jakob Ziemnicki, wyk. Maria Simon, Lucas Gregorowicz, Danuta Stenka, Robert Gonera (88 min)

Lata temu był to umiarkowany przebój również u nas. To takie enerdowskie "07 zgłoś się", tylko gorsze. Niemniej, intrygi kryminalne zawsze się dobrze oglądały, więc to też szło. Dzisiaj TVP próbuje podpiąć się pod tę legendę i dostajemy wersję polsko-niemiecką serialu, który tam produkowany jest od 1971 roku. Mnie nie zachwyca, ale krzywdy na rozumie nie robi. Rzecz dzieje się w Słubicach i we Frankfurcie nad Odrą. KRZYWDY NIE ROBI

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00

Polowanie na czarownice (War On Witches) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2012, reż. Mark Fielder (60 min)

Pod koniec XVI wieku w Europie gorączkowo polowano na czarownice. Tysiące kobiet torturowano i palono na stosie, a Kościół w pełni aprobował tę przerażającą krucjatę. BARDZO DUŻA CIEKAWOŚĆ.

TVN 7 godz. 22.40

Propaganda - film dokumentalny, Nowa Zelandia 2012, reż. Slavko Martinov (96 min)

Kontrowersyjny film, w którym anonimowy profesor z Korei Północnej z pasją krytykuje zachodnią politykę, postępującą globalizację i zgnuśnienie moralne ludzi. W świetle jego argumentów KRLD wydaje się kojącą odskocznią od braku zasad moralnych, wszechobecnych korporacji i konsumpcyjnego trybu życia na Zachodzie. Pod adresem twórców wytaczano oskarżenia o zmowę z Koreą Północną, a rząd Korei Południowej prowadził śledztwo w ich sprawie. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

TVP 2 godz. 22:55

Katar... I inne choroby futbolu (Quatar 2022) - film dokumentalny, Francja 2014, reż. Sylvain Pak (54 min)

Dokumentaliści rozmawiają z władzami FIFA, piłkarzami, działaczami i ekspertami w dziedzinie futbolu. Pytają o powody przyznania Katarowi organizacji mistrzostw świata w piłce nożnej w 2022 r., bo to jednak z daleka zajeżdża smrodem. DUŻA CIEKAWOŚĆ.

Planete+ godz. 23:05

Seks w kulturze Zachodu (Sex and the West) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2015, reż. Chris Granlund (52 min)

Historia pojmowania seksu w kulturze chrześcijańskiej. W pierwszej części Diarmaid MacCulloch sprawdza, jak chrześcijaństwo ukształtowało zachodnie podejście do kwestii seksu, płci i seksualności. Dzisiaj część pierwsza: "Od przyjemności do grzechu". Trochę po łebkach, ale NIEZWYKLE CIEKAWE.

I JESZCZE NA KRÓTKO

Stopklatka TV o godz. 20:00 "Szyfry wojny", czyli Nicolas Cage i Christian Slater szybko, ale mało ciekawie (129 min)

TVP Kultura o godz. 20:20 "Moja krew", czyli dramat Marcina Wrony z Erykiem Lubosem, który zasługuje na słów więcej, ale tak często ostatnio w ramówkach, że szkoda miejsca (92 min)

TNT o godz. 21:00 "Bliźniacy", czyli z 1988 roku komedia z Arnoldem Schwarzeneggerem i Dannym DeVito nawet zabawna (125 min)

FilmBox Premium o godz. 21:00 "Między miejscami", czyli Stephen Dorff w intrygujacym filmie Sofii Coppoli (94 min)

AXN o godz. 22:00 "Syriana", czyli George Clooney i Christopher Plummer w niezłym thrillerze (128 min)

AXN Spin o godz. 22:00 "Od zmierzchu do świtu", czyli Roberta Rodrigueza, z Georgem Clooneyem, Quentinem Tarantino, Juliette Lewis i Salmą Hayek opowieść krwawa, ale niezła bardzo (100 min)

Cinemax o godz. 22:05 "Ptasiek", czyli Alan Parker kożystając z talentów Matthew Modine'a i Nicolasa Cage'a czyta świetną powieść Williama Whartona (116 min)

TV Puls o godz. 22:50 "Bez twarzy", czyli sensacyjny film Johna Woo z Johnem Travoltą z 1997 roku (134 min)

Polsat o godz. 22:50 "Zasady walki 2: Zdrada", czyli Wesley Snipes bez sensu, za to oczywiście szybko i mocno (103 min)

TVN Fabuła o godz. 23:30 "Monachium", czyli Stevena Spielberga rozliczenie z krwawą terrorystyczną historią (164 min)

Skomentuj:
Program TV na dziś: "Wpływ księżyca" z Cher, Pierce Brosnan i "Afera Thomasa Crowna", filmowa biografia Saint Laurenta i dlaczego mundial będzie w Katarze [POLECAJ TV - 21.12.2015]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX