Program TV na dziś: Travolta i Hoffman w "Miejskim obłędzie", znów Travolta w "Adwokacie" oraz "Władcy umysłów" z Mattem Damonem i Emily Blunt [POLECAJ TV - 20.01.2016]

Władcy umysłów

Władcy umysłów (Władcy umysłów)

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 20.01

Dzisiaj wstęp będzie jeszcze krótszy, bo żadnych dodatkowych poleceń spoza listy nie będzie. Zwracam tylko uwagę, że w okolicach godz. 20 wielki ścisk, więc lepiej wybrać już teraz.

Polecaj oczywiście przywita się z Wami jutro, a dzisiaj dobrej życzę środy. Nie tylko przed telewizorem.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Miejski obłęd (Mad City) - dramat sensacyjny, USA 1997, reż. Costa-Gavras, wyk. John Travolta, Dustin Hoffman, Alan Alda, Mia Kirshner (110 min)

W skrócie największym: Max, reporter telewizyjny, wciąż myśli o minionej sławie. Historia zdesperowanego utratą pracy Sama, który grozi byłym pracodawcom bronią, wydaje mu się doskonałym materiałem na reportaż. I TO JEST BARDZO DOBRE.

TVN 7 godz. 20:00

Adwokat (A Civil Action) - film sensacyjny, USA 1998, reż. Steven Zaillian, wyk. John Travolta, Robert Duvall, Tony Shalhoub, William H. Macy (115 min)

Kronika procesu sądowego, w którym pan adwokat występuje w imieniu ośmiu rodzin z niewielkiego amerykańskiego miasteczka przeciwko dwóm korporacjom przemysłowym. I TO SIĘ OGLĄDA.

TV Puls godz. 20:00

Władcy umysłów (The Adjustment Bureau) - thriller, USA 2011, reż. George Nolfi, wyk. Matt Damon, Emily Blunt, John Slattery, Michael Kelly (106 min)

Pan Matt Damon to młody, dobrze zapowiadający się polityk, który próbuje się umówić z panią Emily Blunt, ale coś im przeszkadza. Okazuje się, że po prostu ich spotkanie może spowodować duże zamieszanie w świecie. Żeby być razem, będą więc musieli złamać system. INTRYGUJĄCE, NIEZŁE, ALE TROCHĘ JEDNAK PRZEGIĘTE. PO CO TE CZUŁOŚCI I WIELKIE SŁOWA?Canal+ Film godz. 20:00

Sils Maria - dramat obyczajowy, Francja/Niemcy/Szwajcaria 2014, reż. Olivier Assayas, wyk. Juliette Binoche, Kristen Stewart, Chloe Grace Moretz, Lars Eidinger (118 min)

Premiera w telewizorze. Nie znam, więc jak zwykle w takich przypadkach posłużę się informacją od nadawcy: Wybitna aktorka dostaje propozycję ponownego zagrania w sztuce, w której kiedyś występowała jako młoda uwodzicielka. Teraz w towarzystwie młodej asystentki rozpoczyna przygotowania do roli 40-letniej kobiety. I te dni upływają na rozmowach, które mają jej pomóc na nowo zrozumieć siebie. WYGLĄDA NA TO, ŻE MOŻE BYĆ CIEKAWIE. NO I JULIETTE BINOCHE.TVN godz. 21:30

Krwawy sport (Bloodsport) - film sensacyjny, USA 1988, reż. Newt Arnold, wyk. Jean-Claude Van Damme, Bolo Yeung, Donald Gibb, Leah Ayres (88 min)

Jeden z niemal kultowych filmów jatki z końca lat 80. i jeden z tych które najbardziej zdzierały kasety VHS i zarzynały głowice ówczesnych magnetowidów. No nic, może ktoś zechce sobie przypomnieć, jak lali się po gębach i reszcie ciała w tamtych czasach. Oto z trudem, ale i cierpliwością wychowany przez Japończyka młody Amerykanin Frank, który teraz jest porucznikiem amerykańskiej armii, jedzie na rozgrywany w Hongkongu nielegalny turniej kumite, dopuszczający wszelkie style i formy walki. I udowadnia, że jest prawdziwym twardzielem. Z półobrotu oczywiście. JATKA PO CAŁOŚCI.TVP 2 godz. 22:25

Żona doskonała (Potiche) - komedia, Francja 2010, reż. François Ozon, wyk. Catherine Deneuve, Gérard Depardieu, Fabrice Luchini, Karin Viard (98 min)

W fabryce parasoli na francuskiej prowincji w roku 1977 wybucha strajk. Właściciel zakładu ma atak serca, więc zarządzanie źle kierowanym przedsiębiorstwem przejmuje jego żona. No i się dzieje. Zwłaszcza, że na jaw wychodzą rodzinne tajemnice. NIC WIELKIEGO, ALE PRZYJEMNOŚĆ JEST SPORA.

Polsat godz. 22:35

Kto pierwszy, ten lepszy (Serving Sara) - komedia, USA 2002, reż. Reginald Hudlin, wyk. Elizabeth Hurley, Matthew Perry, Bruce Campbell, Cedric the Entertainer (102 min)

Matthew Perry w ten sposób, i przy wykorzystaniu pełnego zestawu znanych z "Przyjaciół" min próbował dyskontować sukces tego serialu. Ale mu nie poszło. Oto bowiem gra pana, który zajmuje się dostarczaniem dokumentów procesowych osobom, które nie spieszą się z ich odebraniem. Teraz ma dostarczyć papiery rozwodowe młodej i atrakcyjnej żonie teksaskiego bogacza. No więc jedzie i próbuje, ale mu się pani spodobała itd. PRZEWIDYWALNE I OGÓLNIE ŚREDNIE, ALE CIESZY.

TVP Kultura godz. 23:10

Zerwany - dramat obyczajowy, Polska 2003, reż. Jacek Filipiak, wyk. Krzysztof Ciupa, Jan Frycz, Krzysztof Globisz, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik (97 min)

Kilka prestiżowych wyróżnień i nagród. Zasłużonych, bo to niezły, chociaż trudny jest film. Mateusz nie zna biologicznych rodziców, przewędrował przez kilka domów dziecka, rodzinę zastępczą, aż trafia do poprawczaka. I tu przechodzi przykrą szkołę życia. Tym boleśniejszą, że jest tu jednym z najmłodszych. Ale nawet tutaj nie da się złamać. TRUDNE, ALE DOBRE.

Polsat godz. 00:35

Kumpel Joey (Pal Joey) - film muzyczny, USA 1957, reż. George Sidney, wyk. Frank Sinatra, Kim Novak, Rita Hayworth, Barbara Nichols (111 min)

Uwielbiam Franka Sinatrę zwłaszcza kiedy śpiewa, ale aktorem też był - na swój indywidualny sposób - niezłym. Tym razem w filmie o ambitnym piosenkarzu i tancerzu, który wplątuje się w romans ze starszą i bogatą wdową, ale poznaje chórzystkę, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia i bez pamięci. Dobra muzyka, odrobina naiwnego, ale przyjemnego humoru, więc po prostu DOBRA, STYLOWA, ROZCZULAJĄCO NAIWNA ZABAWA.SERIAL

Ale kino+ godz. 20:10

Gomorra - serial kryminalny, Włochy/Niemcy 2014, reż. Francesca Comencini, wyk. Marco D'Amore, Fortunato Cerlino, Maria Pia Calzone, Salvatore Esposito (2x54 min)

Premiera dwóch kolejnych odcinków świetnej sensacji o walce o władzę we współczesnej neapolitańskiej mafii. Ze wszystkimi jej tajemnicami, z dużym realizmem i w świetnym klimacie. POLECAM SZCZEGÓLNIE.

TVP 1 godz. 20:25

Tajemnica jeziora (Le mystere du lac) - serial kryminalny, Francja 2015, reż. Jércme Cornuau, wyk. Barbara Schulz, Marie-Anne Chazel, Lannick Gautry, Philippe Duquesne (52 min)

Premiera odcinka drugiego francuskiego miniserialu pod napięciem. Policjantka wraca do rodzinnego miasteczka i angażuje się w sprawę zaginięcia szesnastoletniej dziewczyny. Przy okazji wspominając i wiążąc z tym zaginięciem sprawę sprzed lat, kiedy w podobnych okolicznościach zniknęły jej dwie przyjaciółki. NIEZŁY, NIESPIESZNY, ALE ODPOWIEDNIO SENSACYJNY KLIMAT.

TVN 7 godz. 22:25

Alcatraz- serial SF, USA/Kanada 2012, reż. Jack Bender, wyk. Sarah Jones, Sam Neill, Jorge Garcia, Jonny Coyne (60 min)

Odcinek drugi. Punkt wyjścia ma niezły, spod palców J.J.Abramsa. Oto pani detektyw do spółki z tajemniczym agentem rządowym oraz historykiem badającym dzieje słynnego więzienia Alcatraz, odkrywają krok po kroku mroczne tajemnice tego przybytku. Bo jak się okazuje, zamknięto je kiedyś nie tak jak podaje się w oficjalnej wersji, a ze zgoła innych powodów. I dziwnych dokonywano tam eksperymentów. KRZYWDY NIE ROBI, ALE IM DALEJ TYM GORZEJ.

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:25

Wzdłuż rurociągu (Truba) - film dokumentalny, Rosja/Niemcy/Czechy 2013, reż. Witalij Manski (116 min)

Sceny z życia codziennego ludzi mieszkających i pracujących na trasie gazociągu transsyberyjskiego wiodącego przez Rosję, Czechy i Niemcy. Między innymi wesele w Chabarowsku, ludzie wędkujący w zamarzniętej syberyjskiej rzece oraz mszę w niesprawnym wagonie kolejowym. WARTO POZNAĆ TE HISTORIE.

TVP 1 godz. 21:25

Putin wiecznie żywy (Putin Is Back) - film dokumentalny, Francja 2015, reż. Jean-Michel Carré (77 min)

Jak w tytule, więc chyba nie trzeba wyjaśniać. Niestety nic czego byście nie słyszeli lub czytali. Chociaż kilka zdjęć może zrobić na Was wrażenie. Ale ŻADNYCH EMOCJI.

Planete+ godz. 22:00

Depresja - epidemia czy błąd systemu? (Dépression, une épidémie mondiale?) - film dokumentalny, Francja 2014, reż. Michele Dominici (53 min)

Wg Światowej Organizacji Zdrowia nawet 50 proc ludzi może cierpieć na zaburzenia związane z depresją. To pewnie przesada, ale można się przestraszyć, bo to istna epidemia. Więc autorzy dokumentu omawiają badania socjologów, filozofów i neuropsychiatrów nad tą chorobą oraz zastanawiają się nad nią jako taką. Mnie, jako dotkniętego tą przykrą okolicznością film nie przekonał, bo pełen ogólników i okrągłych, mało wnoszących zdań, ale jakiś tam obraz zjawiska daje. A przecież ZAWSZE LEPIEJ WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

HBO 2 godz. 22:00

Zbrodnie wyobraźni: Przypadek policyjnego kanibala (Thought Crimes: The Case of the Cannibal Cop) - film dokumentalny, USA 2015, reż. Erin Lee Carr, wyk. Gary Allen, Violet Blue, James A. Cohen, Joseph DeMarco (82 min)

Gilberto Valle jest byłym policjantem, który w marcu 2013 r. został skazany na dożywocie za planowanie zjedzenia pewnej dziewczyny. Twierdził oczywiście, że sprawa jest dęta, a on jest ofiarą systemu. Ale prokurator przekonał ławę przysięgłych do uznania jego winy. Przeważyły treści, które publikował w internecie. Po 22 miesiącach spędzonych za kratami sprawa wróciła do sądu, a on został wypuszczony na wolność. Autorka dokumentu zajmuje się dwiema kwestiami. Po pierwsze, czy gdyby nie został w porę zatrzymany, dopuściłby się czynów, o których pisał w sieci? Po drugie czy wolność słowa powinna pozwalać na takie "zabawy". No i jeszcze trzecia sprawa, czy ów człowiek jest groźny dla innych? CIEKAWE TO.

Discovery godz. 22:00

Jazdy Karolaka (Tomasz Karolak: Petrolhead) - seria dokumentalna Polska 2015 (50 min)

Dla wielkich fanów Tomasza Karolaka, który tu występuje jako ten, który lubi motoryzację, więc wsiada do różnych pojazdów i podejmuje się różnych wyzwań. A obok niego pokażą się m.in. Kuba Przygoński i Adam Małysz. Jakoś mnie to nie kręci, ale MOŻE KTOŚ POLUBI.

Skomentuj:
Program TV na dziś: Travolta i Hoffman w "Miejskim obłędzie", znów Travolta w "Adwokacie" oraz "Władcy umysłów" z Mattem Damonem i Emily Blunt [POLECAJ TV - 20.01.2016]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX