Program TV na dziś: Polacy grają z Chorwacją, "Galaxy Quest" z Alanem Rickmanem, Sean Bean jako "Terrorysta" i "Gomorra" w odcinkach [POLECAJ TV - 27.01.2016]

"Terrorysta" (Fot. mat. prasowe)

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 27.01

Zanim zaproszę do różnych filmów i dokumentów, jakie znajdziecie w liście niżej, oczywiście przypomnę, że w Polsacie o godz. 20:20 bardzo ważny mecz polskich szczypiornistów z Chorwatami. Nasi muszą wygrać, a Chorwaci są nieźli, więc będzie ciężko. Wspomnę też o tym, że w TVP 1 o godz. 21:25 znajdziecie "Po prostu", czyli reporterski program Tomasza Sekielskiego, a w TVN o godz. 00:00 specjalne wydanie "Lip Sync Battle: Ustawka", czyli promocja rozrywkowej produkcji, w której tzw. znani i lubiani udają, że śpiewają. Amerykańską wersję show znajdziecie w Comedy Central o godz. 19:20 i 23:20. Polecaj TV wraca oczywiście jutro, a dzisiaj dobrej, udanej życzę środy. Zwłaszcza, że mam dzisiaj urodziny.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Terrorysta (Cleanskin) - film kryminalny, Wielka Brytania 2012, reż. Hadi Hajaig, wyk. Sean Bean, Charlotte Rampling, Abhin Galeya, Tom Burke (103 min)

Pojedynek brytyjskiego agenta, który ma schwytać albo wyeliminować samobójczego terrorystę i tegoż terrorysty, który przed akcją robi rachunek sumienia i zastanawia się co doprowadziło go do miejsca, w którym się znalazł. WYSOKIE NAPIĘCIE.Paramount godz. 20:00

Galaxy Quest - komedia SF, USA 1999, reż. Dean Parisot, wyk. Tim Allen, Sigourney Weaver, Alan Rickman, Tony Shalhoub (102 min)

Czyli wspaniały Alan Rickman w jednej ze swoich popisowych ról, i świetna zabawa w towarzystwie wielu innych jeszcze gwiazd. Parodia "Star Trek"? Oczywiście, że nie, chociaż takie skojarzenie trochę się narzuca. Bardziej jednak jest to zabawa z kultem tego serialu i jego legendą. Oto aktorzy zdjętego dawno z anteny serialu "Galaxy Quest", dożywają swych dni jako tako monetyzując dawną popularność. I oto przybywają kosmici, którzy przez lata, chociaż z opóźnieniem oglądali ów serial traktując go jak dokument, więc proszą załogę, żeby wykorzystała swoje wielkie umiejętności i sprzęt, i pomogła im pokonać ich wrogów. WIELKA, WIELKA PRZYJEMNOŚĆ.TVN 7 godz. 20:00

Zaginiona (The Girl in the Park) - film obyczajowy, USA 2007, reż. David Auburn, wyk. Sigourney Weaver, Kate Bosworth, Alessandro Nivola, Keri Russell (109 min)

Cokolwiek "czerpanie dłonią", ale w miarę stylowe. Bohaterka spotyka dziewczynę z burzliwą przeszłością i się z nią jakoś tam zaprzyjaźnia. A z czasem zaczyna podejrzewać, że owa nastolatka może być jej zaginioną przed laty córką. SZAŁU NIE MA, ALE JEST NIEŹLE.

TV Puls godz. 20:00

Elektra - film przygodowy, USA 2005, reż. Rob Bowman, wyk. Jennifer Garner, Goran Visnjic, Kirsten Prout, Will Yun Lee (93 min)

Elektra, płatna zabójczyni, cudem unika śmierci. Kobieta otrzymuje zadanie zabójstwa Marka Millera i jego córki. Zamiast jednak wykonać zadanie, zaprzyjaźnia się z nimi i postanawia ich chronić. ŚREDNIE, ALE ZA TO BARDZO.

Canal+ Film godz. 20:00

Rover - dramat kryminalny, Australia/USA 2014, reż. David Miched, wyk. Guy Pearce, Chan Kien, Tek Kong Lim, Tawanda Manyimo (98 min)

Premiera w telewizorze. Australia się gospodarczo zapada całkiem i zmienia się w cywilizacyjną pustynię. Już 10 lat trwa tu walka o przetrwanie, co trochę pamiętamy z "Mad Maxa". Na drogach uzbrojone bandy, osiedla to istne twierdze. I w tych okolicznościach mało wesołych podczas napadu jeden z czterech mężczyzn zostaje postrzelony. Pozostali kradną samochód i uciekają. Ich pech jest w tym, że auto należy do człowieka bardzo przywiązanego do swojej własności, który w charakterze zakładnika zabiera rannego, i rusza w pościg. BEZ WIĘKSZEGO SENSU, ALE MA TEMPO.

TNT godz. 21:00

Strach na wróble (Scarecrow) - dramat obyczajowy, USA 1973, reż. Jerry Schatzberg, wyk. Gene Hackman, Al Pacino, Dorothy Tristan, Ann Wedgeworth (130 min)

Panowie poznają się na opustoszałej drodze. Jeden chce otworzyć myjnię, drugi chce odnaleźć żonę, którą porzucił, i zobaczyć dziecko. Zaprzyjaźniają się i w dalszą drogę ruszają razem. Ale już niebawem zdarzy się coś, co sprawi, że będą musieli o siebie zawalczyć. POZYCJA KLASYCZNA.

Canal+ godz. 21:00

Śnieżny ptak (White Bird in a Blizzard) - dramat kryminalny, Francja/USA 2014, reż. Gregg Araki, wyk. Shailene Woodley, Eva Green, Christopher Meloni, Shiloh Fernandez (87 min)

Matka pani Katarzyny była piękna, ale znikła gdzieś, gdy nasza bohaterka lat miała siedemnaście. Nie miała z nią dobrego kontaktu, ale teraz, trzy lata po zniknięciu mamy, pani Kasia musi zmierzyć się z trudną prawdą o tym, co się kiedyś wydarzyło w jej domu. DO ZOBACZENIA.

TVN godz. 21:30

Miasto złodziei (The Town) - dramat kryminalny, USA 2010, reż. Ben Affleck, wyk. Ben Affleck, Rebecca Hall, Jon Hamm, Jeremy Renner (125 min)

Przywódca szajki złodziei zakochuje się w byłej zakładniczce. Ona nie wie, że ma do czynienia z kryminalistą, więc do romansu dochodzi, ale oczywiście sprawy muszą się skomplikować, prawda? NIEZŁY SCENARIUSZ I Z SENSEM.

TVP 2 godz. 22:20

Zakochana złośnica (10 Things I Hate About You) - komedia romantyczna, USA 1999, reż. Gil Junger, wyk. Heath Ledger, Julia Stiles, Joseph Gordon-Levitt, Larisa Oleynik (93 min)

Bianca cieszy się ogromną popularnością wśród męskiej części szkolnej społeczności. Jednak nadopiekuńczy ojciec nie pozwala jej spotykać się z chłopcami, dopóki jej starsza siostra, Katarina, również nie zacznie chodzić na randki. Zakochany w Biance chłopak postanawia znaleźć oschłej i nieprzystępnej Kat chłopaka, oferując za przysługę odpowiednią sumę. Przekupuje cieszącego się niezbyt dobrą reputacją Patrica Veronę i nakłania go, by zaczął zabiegać o względy Kat. ZADZIWIAJĄCO PRZYJEMNE.

TVP 1 godz. 22:20

Tropiciel. Ślady zbrodni (Mantrailer - Spuren des Verbrechens) - film kryminalny, Niemcy 2013, reż. Alexander Dierbach, wyk. Liane Forestieri, Matthias Weidenhöfer, Armin Rohde, Daniel Aichinger (89 min)

W Berlinie dochodzi do serii zamachów, w których giną policjanci, więc Policja zatrudnia panią z psem tropiącym. Nie, nie chce mi się o tym nawet pisać, a co dopiero do tego wracać. NIEZOBOWIĄZUJĄCO NIJAKIE.

Polsat godz. 22:30

Rok pierwszy (Year One) - komedia przygodowa, USA 2009, reż. Harold Ramis, wyk. Jack Black, Michael Cera, Oliver Platt, David Cross (97 min)

Jaskiniowcy Zed i Oh zostają wygnani z wioski. Rozpoczynają szaloną, pełną niezwykłych przygód podróż i biorą udział w najbardziej kluczowych momentach w dziejach ludzkości. GŁUPIE, ALE BRZUCH PĘKA.

TVP 1 godz. 00:00

Jak zostać gwiazdą (American Dreamz) - komedia muzyczna, USA 2006, reż. Paul Weitz, wyk. Dennis Quaid, Mandy Moore, Sam Golzari, Hugh Grant (102 min)

Znudzony rutyną codzienności prezenter popularnego telewizyjnego show "American Dreamz", chce urozmaicić kolejną jego edycję i w tym celu zaprosić do studia gości niezwykłych, a w jury zgadza się zasiąść wychodzący z nerwowego załamania prezydent USA. ŚMIESZNE, ALE NIE BARDZO.

Polsat godz. 00:30

Moja najmilsza (You Were Never Lovelier) - komedia muzyczna, USA 1942, reż. William A. Seiter, wyk. Fred Astaire, Rita Hayworth, Adolphe Menjou, Isobel Elsom (97 min)

Podróż sentymentalna. Oto amerykański tancerz stara się o pracę w wytwornym lokalu należącym do pana, który ma cztery córki. Najstarsza wychodzi za mąż, a dwie najmłodsze też by chciały bardzo, ale muszą poczekać, aż męża znajdzie sobie siostra średnia. A ta ani myśli szukać. A skoro sama nie chce, to można jej pomóc. DOBRA, STARA SZKOŁA ŚMIECHU I TAŃCA.

SERIAL

Ale kino+ godz. 20:10

Gomorra - serial kryminalny, Włochy/Niemcy 2014, reż. Francesca Comencini, wyk. Marco D'Amore, Fortunato Cerlino, Maria Pia Calzone, Salvatore Esposito (54 min)

Premiera odcinków siódmego i ósmego świetnej sensacji o walce o władzę we współczesnej neapolitańskiej mafii, ze wszystkimi jej tajemnicami, z dużym realizmem i w świetnym klimacie. POLECAM SZCZEGÓLNIE.BBC Brit godz. 00:00

The Best of "Allo, allo!" - Wspomnień Czar (The Best of "Allo, allo!") - komedia, Wielka Brytania 1994, wyk. Gorden Kaye, Carmen Silvera, Kenneth Connor, Kirsten Cooke (75 min)

Treść cała zawiera się w tytule. Oto przed Wami zbiór scen i scenek z sitcomu, którego akcja toczy się w okupowanej Francji. ZABAWNE NIBY, ALE JUŻ BEZ SZALEŃSTW.

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:25

Porządny (Der Anstandige/The Decent One) - film dokumentalny, Niemcy/Austria/Izrael 2014, reż. Vanessa Lapa (94 min)

Rzecz o jednym z największych zbrodniarzy wojennych Heinrichu Himmlerze. Listy i zdjęcia, odnalezione w jego domu w maju 1945 roku przez żołnierzy amerykańskich. Fragmenty dzienników, wspomnienia i dużo więcej. LEPIEJ JEST WIEDZIEĆ.

Planete+ godz. 21:00

Depresja - epidemia czy błąd systemu? (Dépression, une épidémie mondiale?) - film dokumentalny, Francja 2014, reż. Michele Dominici (53 min)

Wg Światowej Organizacji Zdrowia nawet 50 proc ludzi może cierpieć na zaburzenia związane z depresją. To pewnie przesada, ale można się przestraszyć, bo to istna epidemia. Więc autorzy dokumentu omawiają badania socjologów, filozofów i neuropsychiatrów nad tą chorobą oraz zastanawiają się nad nią jako taką. Mnie, jako dotkniętego tą przykrą okolicznością film nie przekonał, bo pełen ogólników i okrągłych, mało wnoszących zdań, ale jakiś tam obraz zjawiska daje. A przecież ZAWSZE LEPIEJ WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

HBO 2 godz. 22:00

Walka z szatanem (The Battle with Satan) - film dokumentalny, Polska 2015, reż. Konrad Szołajski (75 min)

Film otrzymał prestiżowy grant założonego przez Roberta De Niro Tribeca Film Institute. Bohaterki filmu, by odzyskać duchową harmonię, zwracają się o pomoc do egzorcystów. W walce z szatanem wspierają je najbliżsi, przewodnicy duchowi i lekarze. DUŻA CIEKAWOŚĆ, ALE JESZCZE WIĘKSZA NUDA.

Planete+ godz. 22:00

Szczęśliwi w pracy? (Happiness at Work) - film dokumentalny, USA 2013, reż. Martin Meissonnier (52 min)

Próba znalezienia odpowiedzi na pytanie, czy można być szczęśliwym w pracy. I przy okazji nowe wizje życia zawodowego i oryginalne pomysły na poprawę naszej codziennej pracy. MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, ALE NIE BARDZO.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 4 godz. 20:00

Pająki w metrze (Spiders 3D) - thriller SF, USA 2013, reż. Tibor Takacs, wyk. Patrick Muldoon, Christa Campbell, William Hope, Jon Mack (89 min)

Do tunelu nowojorskiego metra spada stara radziecka stacja kosmiczna. Z wraku wydostaje się nowy gatunek pająka, który mutuje, siejąc spustoszenie w mieście. KAŻDY ŁOWCA POWINIEN TO ZOBACZYĆ.Komentarze (1)
Program TV na dziś: Polacy grają z Chorwacją, "Galaxy Quest" z Alanem Rickmanem, Sean Bean jako "Terrorysta" i "Gomorra" w odcinkach [POLECAJ TV - 27.01.2016]
Zaloguj się
  • adrian.w

    Oceniono 3 razy -1

    Wszystkiego najlepszego! Niech "polecaj" zawsze trwa!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX