Program TV na dziś: "Wikingowie" otwierają sezon czwarty, wraca "Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem", "Życie Adeli 1 i 2" i oczywiście James Bond w "Ośmiorniczce" [POLECAJ TV - 19.02.2016]

kadr z filmu 50 twarzy Greya

kadr z filmu 50 twarzy Greya (fot. kadr z filmu 50 twarzy Greya)

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PIĄTEK 19.02

Na liście najdonioślejszy jest powrót z czwartym sezonem "Wikingów", a spoza listy, bo kategorii nie ma dobrej dla niego, ważny jest powrót do HBO Comedy o godz. 20:10 programu "Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem". Na liście nie zmieściły się również: "Tygodnik Kulturalny" (TVP Kultura godz. 23:05), to że w National Geographic od godz. 20:00 do północy prezentowanych będzie kilka odcinków "Sensacji XX wieku", a w Canal+ Film od godz. 20:00 dwufilmowy "Wieczór specjalny z Simonem Peggiem", czyli filmy "Jak dogonić szczęście?" o godz. 20:00 i "Trzy razy śmierć" o godz. 22:00.

Szczegóły oczywiście niżej. A w sobotę zapraszam nie tylko do kolejnego Polecaja, ale również do TOK FM na "Program Telewizyjny" w samo południe, i na stronę wTelewizji.pl żeby sprawdzić co się dzieje #wTelewizji.

FILM

TVN godz. 20:00

World War Z - horror SF, USA/Malta 2013, reż. Marc Forster, wyk. Brad Pitt, Mireille Enos, Daniella Kertesz, James Badge Dale (116 min)

Pan Gerry był śledczym pracującym dla ONZ, ale ze względu na rodzinę zdecydował się zająć czymś mniej niebezpiecznym. Ale niebezpieczeństwo było innego zdania i za nim zatęskniło. I oto ludzkość atakuje wirus zmieniający ich w krwiożercze bestie. Wojsko ratuje go i jego rodzinę z opresji, ale wystawia rachunek. Oto pan Gerry ma znaleźć pacjenta zero, i sprowadzić go celem zrobienia z jego krwi lekarstwa. A skoro to na nim i jego umiejętnościach zawisła przyszłość ludzkości, więc rusza w świat na poszukiwania. ŚREDNIE, ALE ZA TO SZYBKO SIĘ OGLĄDA

Stopklatka TV godz. 20:00

Imię róży (Der Name der Rose) - dramat kryminalny, RFN/Francja/Włochy 1986, reż. Jean-Jacques Annaud, wyk. Sean Connery, Christian Slater, F. Murray Abraham, Elya Baskin (126 min)

Świetny kryminał utrzymany w mrocznych okolicznościach klasztoru w roku 1327. A w tle odrobina czystej miłości. Trudno było dotąd tego filmu nie widzieć, ale czasami warto sobie przypomnieć, skoro dobre. POZYCJA KLASYCZNA.

Polsat godz. 20:05

Piorun (Bolt) - film animowany, USA 2008, reż. Chris Williams, Byron Howard (96 min)

Piorun jest psią gwiazda popularnego serialu, która zaczyna wierzyć w magiczną moc. Ale trafia do Nowego Jorku i przekonuje się - ku naszej uciesze - że ta jego moc wątpliwej jest jakości. DOBRA ZABAWA DLA RODZINKI.

Ale kino+ godz. 20:10

Życie Adeli 1 i 2 (La vie d'Adele - Chapitres 1 et 2) - melodramat, Francja/Belgia/Hiszpania 2013, reż. Abdellatif Kechiche, wyk. Léa Seydoux, Adele Exarchopoulos, Salim Kechiouche, Aurélien Recoing (166 min)

Fenomenalny, nagrodzony Złotą Palmą w Cannes w 2013 roku film Abdellatifa Kechiche o dojrzewaniu inteligentnej, wrażliwej nastolatki, która po nieudanym związku z kolegą z liceum zakochuje się bez pamięci w starszej od siebie dziewczynie. I to wszystko pięknie ułożone w czasie, na kilka rozłożone lat. TO TRZEBA ZOBACZYĆ.

HBO godz. 20:10

Porwanie Hannah Anderson (Kidnapped: The Hannah Anderson Story) - film kryminalny, USA 2015, reż. Peter Sullivan, wyk. Jessica Amlee, Scott Patterson, Brian McNamara, Jay Pickett (86 min)

Premiera w telewizorze. W 2013 roku ktoś porwał pewną cheerleaderkę, a jej rodzice i brat zostają zamordowani. Tydzień po feralnym dniu porywacz i dziewczyna zostają odnalezieni, porywacz ginie w strzelaninie, a ona z opresji wychodzi cało. I kiedy opadają emocje, zaczynają się pojawiać pytania o prawdziwą naturę relacji między dziewczyną, a jej domniemanym porywaczem. DO ZOBACZENIA.

TVP Kultura godz. 20:25

Szalone żony (Foolish Wives) - dramat obyczajowy, USA 1922, reż. Erich von Stroheim, wyk. Erich von Stroheim, Miss DuPont, Rudolph Christians, Maude George (107 min)

Film niemy, nakręcony w Monte Carlo tuż po wielkiej wojnie, w którym elegancki świat pławi się w rozrywkach, a w nim grasuje wytworny aferzysta udający rosyjskiego arystokratę i carskiego oficera. NIEMA CIEKAWOSTKA.

TVP 1 godz. 21:40

Ośmiorniczka (Octopussy) - film sensacyjny, Wielka Brytania/USA 1983, reż. John Glen, wyk. Roger Moore, Maud Adams, Louis Jourdan, Kristina Wayborn (125 min)

Według znawców tematu, to ponoć jeden z najlepszych "Bondów", ale mnie aż tak bardzo nie przekonał. Chociaż scena z krokodylem ujęła mnie na lata. W Berlinie Wschodnim ginie agent 009. Przed śmiercią dostarcza do brytyjskiej ambasady klejnot pochodzący z carskiej kolekcji. Okazuje się jednak, że diamentowe jajko jest falsyfikatem. Oryginał ma być wystawiony na sprzedaż w londyńskim domu aukcyjnym. Zresztą przecież nie o fabułę tutaj chodzi, prawda? OCZYWIŚCIE, ŻE ZABAWA JEST DOBRA.TVN 7 godz. 21:50

Alive: Dramat w Andach (Alive) - film katastroficzny, USA 1993, reż. Frank Marshall, wyk. Josh Hamilton, Ethan Hawke, Vincent Spano, Bruce Ramsay (127 min)

Bardzo sugestywna i poruszająca opowieść oparta na niestety prawdziwych wydarzeniach. Samolot z urugwajską drużyną rugby na pokładzie rozbija się w Andach. Ci, którym udało się przeżyć katastrofę muszą walczyć z zimnem i głodem. W krytycznej chwili stają przed wyborem, czy zjadać kolegów i przeżyć, czy trzymać się zasad, i ryzykować śmiercią. KILKA WAŻNYCH PYTAŃ.

Canal+ godz. 22:25

Pięćdziesiąt twarzy Greya (50 Shades of Grey) - melodramat, USA 2015, reż. Sam Taylor-Johnson, wyk. Dakota Johnson, Jamie Dornan, Jennifer Ehle, Eloise Mumford (125 min)

Tak, to te twarze, i tego Greya. Największy przebój książkowy od lat. Kicz straszny, ale połączył kobiety całego świata. Najpierw czytelniczo, a potem - jeszcze bardziej - kinowo. Oto studentka literatury jest zafascynowana przystojnym miliarderem, który "przygotowuje ją" do podpisania kontraktu, żeby mogła zostać ego kochanką. Nie, no nie będę przecież opowiadał. Miało być kontrowersyjnie, erotycznie miało być bardzo, a ja zmusiwszy się do obejrzenia, widzę to niestety głównie STRASZNĄ SIERMIĘGĘ. Bo TAK SIĘ NAPIĘLI, ŻE AŻ PĘKLI.TVN godz. 22:30

Żołnierz przyszłości (Soldier) - film SF, USA/Wielka Brytania 1998, reż. Paul W.S. Anderson, wyk. Kurt Russell, Jason Scott Lee, Jason Isaacs, Connie Nielsen (99 min)

Weteran wojen międzygalaktycznych, należy do przestarzałej generacji wojowników. Po przegranej walce zostaje porzucony na odległej planecie spełniającej funkcję wysypiska odpadów. WIDOWISKOWA KOSMOSTRZEANKA.

TV 6 godz. 23:20

Szybcy i martwi (The Quick and the Dead) - western, USA/Japonia 1995, reż. Sam Raimi, wyk. Russell Crowe, Leonardo DiCaprio, Gene Hackman, Sharon Stone (107 min)

Do pewnego miasteczka na Dzikim Zachodzie przybywa piękna pani, ubrana w męski strój i po mistrzowsku władająca bronią, by pomścić śmierć ojca, którego przed laty na jej oczach zamordował burmistrz. Burmistrz, który nie bez powodu nosi biblijne imię Herod. PRZYJEMNOŚĆ OGLĄDANIA.

TVP Kultura godz. 23:50

Tajemnica Brokeback Mountain (Brokeback Mountain) - dramat obyczajowy, USA 2005, reż. Ang Lee, wyk. Heath Ledger, Jake Gyllenhaal, Randy Quaid, Anne Hathaway (134 min)

O, to oscarowe dzieło Anga Lee, przełamujące kolejne tabu, czyli poruszająca rzecz o miłości dwóch kowbojów. Do siebie wzajem. Otóż zakochali się, ale uznali, że to nie wypada, rozstali się i wiedli przykładne heteroseksualne życie, ale kiedy do jednego z nich przychodzi kartka pocztowa z zapowiedzią odwiedzin dawnego przyjaciela, wszystko wraca. NAGRODY, KONTROWERSJE, WIĘC ZNAĆ WYPADA.

SERIAL

History i Lifetime godz. 22:00 powt. o 00:00

Wikingowie 4 (Vikings 4) - serial historyczny, Irlandia/Kanada 2016, wyk. Travis Fimmel, Clive Standen, Gustaf Skarsgard, Katheryn Winnick (60 min)

Premiera w telewizorze. Długo oczekiwany powrót mężnego Ragnara, który zwycięża pod Paryżem, ale wraca niestety ciężko chory, co oczywiście uruchamia wyobraźnie i ambicje chcących zająć jego miejsce na wodzowskim stołku. Niezwykle widowiskowa, i zrealizowana z dbałością o szczegóły historia średniowiecznych wojen i ówczesnej polityki w świecie rządzonym przez najeźdźców i odkrywców. Jeśli myślicie, że w tym serialu było już wszystko, to się mylicie. Od strony wizualnej trzyma poziom, ale za to w sferze politycznych knowań i podchodów kolejny rekord pobity. SERIAL BLISKI GENIUSZU.DOKUMENT

TVP Historia godz. 21:00

TW "Bolek" - film dokumentalny, Polska 2008, reż. Robert Kaczmarek, Grzegorz Braun (23 min)

Jeszcze raz film o tym jak panowie historycy docierali do dokumentów mających dowodzić, że "TW Bolek" i Lech Wałęsa to ten sam człowiek. Z CIEKAWOŚCI MOŻNA.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 4 godz. 20:00

Atak szarańczy (Locusts: The Eighth Plague) - horror SF, USA 2005, reż. Ian Gilmour, wyk. Dan Cortese, Julie Benz, David Keith, Kirk B.R. Woller (88 min)

W ramach eksperymentu naukowego wyhodowana zostaje niebezpieczna odmiana szarańczy. Pewnego dnia dochodzi do awarii, w wyniku której rój owadów ucieka z laboratorium. NIE JEST PORYWAJĄCE, ALE MOMENTAMI PRZYJEMNIE.

Skomentuj:
Program TV na dziś: "Wikingowie" otwierają sezon czwarty, wraca "Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem", "Życie Adeli 1 i 2" i oczywiście James Bond w "Ośmiorniczce" [POLECAJ TV - 19.02.2016]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX