Program TV na dziś: Rozdawanie Telekamer, "Avatar", premierowe odcinki seriali "Vinyl" i "Druga szansa" oraz Harrison Ford "Uznany za niewinnego" [POLECAJ TV - 22.02.2016]

"Avatar" (materiały prasowe)

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PONIEDZIAŁEK 22.02

Oczywiście wszystko, co potrzebne, znajdziecie niżej. Ale o trzech rzeczach muszę wspomnieć już tutaj. Po pierwsze sugestia, żebyście baczniej przyjrzeli się propozycjom serialowym, bo jest ich dzisiaj sporo i to z przewagą lepszych nad gorszymi.

Natomiast spoza listy wspomnę jeszcze o kilku filmach, które może Was zainteresują. W Polsacie o godz. 20:05 "Avatar" po raz enty, w TNT o godz. 21:00 "Wspaniała przygoda Billa i Teda" z młodziutkim i szalonym Keanu Reevesem, w TVN Fabuła o godz. 21:00 "Zabójcza broń 2", w AXN Black o godz. 22:50 "Żołnierze kosmosu" Paula Verhoevena, a w TVP 1 o godz. 23:15 po raz kolejny "Skrzydlate świnie", czyli film, którego jedyną, chociaż wątpliwą atrakcją jest prezentacja gołego tyłka pana Pawła Małaszyńskiego.

I jeszcze dwie rzeczy, dla których w Polecaju zabrakło kategorii, a są istotnymi ramówek częściami. Otóż w TVP 1 o godz. 20:25 "Wielki test wiedzy ekonomicznej", a w TVP Rozrywka (od godz. 19:40) i w TVP 2 od godz. 20:05 Telekamery Tele Tygodnia.

Polecaj TV wraca oczywiście jutro, a tymczasem zapraszam również do serwisu wTelewizji.pl, dla kilku recenzji, komentarzy i informacji i bardzo dobrego życzę poniedziałku.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Bardzo długie zaręczyny (Un long dimanche de fiançailles) - melodramat, USA/Francja 2004, reż. Jean-Pierre Jeunet, wyk. Audrey Tautou, Gaspard Ulliel, Jean-Pierre Becker, Dominique Bettenfeld (128 min)

Z historią w tle dzieje się ten film. Gdy I wojna światowa kończy się wreszcie, pewna kobieta uparcie nie chce przyjąć do wiadomości, że jej narzeczony zginął na froncie, więc wbrew rozsądkowi i wszystkim, którzy radzą jej pogodzić się z rzeczywistością postanawia ukochanego odnaleźć. Audrey Tautou bardzo dobrze, FILM DO WZRUSZEŃ.

TVN 7 godz. 20:00

Uznany za niewinnego (Presumed Innocent) - film kryminalny, USA 1990, reż. Alan J. Pakula, wyk. Harrison Ford, Raul Julia, Brian Dennehy, Bonnie Bedelia (127 min)

Ojciec rodziny i szanowany prokurator zostaje oskarżony o zamordowanie koleżanki z pracy. Jego romans z ofiarą doprowadził do wszczęcia procesu poszlakowego. BARDZO DOBRA ROBOTA.

Polsat godz. 20:05

Avatar - film SF, USA/Wielka Brytania 2009, reż. James Cameron, wyk. Sam Worthington, Sigourney Weaver, Joel Moore, Michelle Rodriguez (162 min)

Po raz tysięczny, ale może ktoś ma jeszcze ochotę na bardzo wystawną wersję bajki o Indiance Pocahontas. W dodatku z wybuchami... i w ogóle. Przebój był wielki. DĘTE, ALE WYSTAWNE.

Ale kino+ godz. 20:10

Ścieżki chwały (Paths of Glory) - dramat wojenny, USA 1957, reż. Stanley Kubrick, wyk. Kirk Douglas, Ralph Meeker, Adolphe Menjou, George Macready (83 min)

Czwarty chronologicznie, ale pierwszy film pana Kubricka, który tak mocno zwrócił nań uwagę tzw. światowej opinii. Oto pułkownik francuskiej armii od miesięcy tkwi ze swoimi ludźmi w okopach, ale nad sobą ma głodnego chwały i sukcesu generała, który wydaje rozkaz samobójczego - do tego się sprowadzał - ataku na silnie ufortyfikowane przez Niemców wzgórze. Atak oczywiście kończy się rzezią, a generał szuka winnych porażki wśród żołnierzy. POZYCJA SŁUSZNIE KLASYCZNA.

TVP Kultura godz. 20:20

Mniejsze zło - film obyczajowy, Polska 2009, reż. Janusz Morgenstern, wyk. Lesław Żurek, Janusz Gajos, Wojciech Pszoniak, Anna Romantowska (109 min)

Młodzieniec Kamil jest ambitnym studentem polonistyki. Nade wszystko, wbrew naturze, która nie obdarzyła go talentem, pragnie zostać pisarzem. Sławnym i cenionym, a nie takim po prostu. Więc gdy nadarza się okazja, kradnie dzieło genialnego pacjenta szpitala psychiatrycznego. Zyskuje upragnioną sławę, ale żeby utrzymać się na topie musi brnąć w kłamstwo i kolejne świństwa. I tak aż do stanu wojennego, który życie mu i myślenie przewróci. INTRYGUJĄCE, I NIEŹLE SIĘ OGLĄDA.

Canal+ godz. 21:00

Pierwszy raz jeszcze raz (Premature) - komedia, USA 2014, reż. Dan Beers, wyk. Alan Tudyk, Katie Findlay, Craig Roberts, Carlson Young (89 min)

Premiera w telewizorze. Młodzieniec budzi się w pewnej żenującej sytuacji, i przez cały dzień, mimo wielkich planów nic mu się nie udaje. I co gorsza, nazajutrz całość zaczyna się od nowa. I tak w kółko. Znany z "Dnia świstaka" schemat, ale to z zupełnie innej krainy jest film. MŁODZIEŻÓWKA O EROTYCZNYM WYMIARZE DOJRZEWANIA.CBS Europa godz. 21:00

Szczęśliwe zakończenia (Happy Endings) - komediodramat, USA 2005, reż. Don Roos, wyk. Lisa Kudrow, Laura Dern, Maggie Gyllenhaal, Steve Coogan, Jesse Bradford, Bobby Cannavale (127 min)

Trzy przeplatające się historie, które opowiadają o miłości i zaufaniu. Jest o ojcu i synu, którzy są zakochani w tej samej kobiecie, jest o dwóch małżeństwach, których życie komplikuje się, gdy wychodzi na jaw, że jeden z mężczyzn może być ojcem dziecka drugiej pary. I wreszcie o kobiecie, która dziewiętnaście lat wcześniej oddała syna do adopcji, a teraz spotyka mężczyznę, który może wiedzieć, gdzie on jest. BARDZO DOBRZE SIĘ OGLĄDA. I MYŚLI.

TV 6 godz. 21:30

Gangi Nowego Jorku (Gangs of New York) - dramat sensacyjny, USA/Niemcy/Włochy/Wielka Brytania/Holandia 2002, reż. Martin Scorsese, wyk. Leonardo DiCaprio, Daniel Day-Lewis, Cameron Diaz, Liam Neeson (166 min)

W XIX-wiecznym Nowym Jorku, gotuje się i tylko iskry brakuje, żeby doszło do otwartej wojny gangsterów. Po kilkunastu latach spędzonych w domu dziecka do miasta wraca syn zamordowanego przywódcy gangu irlandzkich imigrantów. Wraca do swojej parafii i przystępuje do realizacji planu pomsty za śmierć ojca. WIELKIE WIDOWISKO ZE ŚWIETNYMI ROLAMI. DŁUGIE, ALE WARTO.

Stopklatka TV godz. 22.45

1968. Szczęśliwego Nowego Roku - film obyczajowy, Polska/Belgia/Wielka Brytania 1992, reż. Jacek Bromski, wyk. Tomasz Kozłowicz, Jolanta Jackowska, Krzysztof Kolberger, Piotr Machalica (84 min)

Córka sekretarza KC jest związana z młodym opozycjonistą. Z całych sił pomaga strajkującym studentom, ale to ściąga na nią uwagę UB. SŁABE TO, ALE NA WAŻNY TEMAT ZA TO.

TVP Kultura godz. 23:30

Rozdarte serce (The Heart of Me) - melodramat, Wielka Brytania/Niemcy 2002, reż. Thaddeus O'Sullivan, wyk. Helena Bonham Carter, Olivia Williams, Paul Bettany, Eleanor Bron (91 min)

Rzecz dzieje się w latach 30. w Londynie. Pan żeni się z panią, ale zauroczony szwagierką, intrygującą artystką, nawiązuje z nią romans, a ona zachodzi w ciążę. Ale to dopiero wstęp, do prawdziwych rozterek, zamyśleń itd. To nie jest romansidło, to jest PRAWDZIWY MELODRAMAT Z SENSEM.

Polsat godz. 23:40

Opancerzony (Armored) - film sensacyjny, USA 2009, reż. Nimród Antal, wyk. Columbus Short, Andre Kinney, Matt Dillon, Jean Reno (85 min)

Ochroniarz dowiaduje się, że jego koledzy zamierzają upozorować napad i obrobić opancerzoną furgonetkę przewożącą 42 miliony dolarów, którą razem z nimi ma konwojować. I ma dylemat, ale przecież plan taki doskonały. Ale zawsze coś się może skomplikować. Więc będzie na ostro. OGLĄDA SIĘ SZYBKO I GŁOŚNO.

SERIAL

HBO godz. 20:10

Vinyl - serial obyczajowy, USA 2016, reż. Allen Coulter, wyk. Bobby Cannavale, Olivia Wilde, Ray Romano, Ato Essandoh (60 min)

Premiera odcinka drugiego. Chociaż nie do końca premiera, bo ta właściwa odbyła się nad ranem, razem z Ameryką. Ale nie sądzę, żeby wielu Was zarywało noc, żeby oglądać serial. Przenosimy się - niemal dosłownie - w lata 70., i poznajemy szefa wytwórni płytowej próbującego odnaleźć się w zmieniającej się dość radykalnie muzycznej rzeczywistości. Z PRZYTUPEM I MUZYKĄ.HBO godz. 21:10

Dziewczyny 5 (Girls 5) (1/10) - serial komediowy, USA 2016, reż. Lena Dunham, wyk. Lena Dunham, Allison Williams, Jemima Kirke, Zosia Mamet (30 min)

Premiera w telewizorze, kolejnego sezonu nagradzanego i cenionego pod wieloma względami serialu Leny Dunham. NIE DLA MNIE, ALE DZIAŁA.

TVN godz. 21:30

Druga szansa - serial obyczajowy, Polska 2016, wyk. Małgorzata Kożuchowska, Bartłomiej Świderski, Rafał Królikowski, Maja Ostaszewska (50 min)

Premiera drugiego odcinka. Pierwszy okazał się przebojem sporym i wygrał dla TVN mierzony oglądalnością poniedziałek poprzedni. Ale dzisiaj okaże się, czy zainteresował na tyle, żeby widzowie zechcieli do niego wrócić. Ciekaw jestem. A rzecz jest o agentce gwiazd, która ze szczytów powodzenia i popularności spada na dno. I przekonuje się, że prawdziwy sukces wymiary ma różne, i niekoniecznie liczy się go ilością kolorowych okładek. I o tym się również przekona, kto jest jej przyjacielem, czym jest przyjaźń w ogóle. No i oczywiście będzie dużo miłości. SZAŁU NIE MA, ALE KRZYWDY NIE ROBI.HBO godz. 21:40

Bliskość 2 (Togetherness 2) - serial komediowy, USA 2016, reż. Jay Duplass, Mark Duplass, wyk. Mark Duplass, Melanie Lynskey, Amanda Peet, Steve Zissis (30 min)

Premiera, otwarcie drugiego sezonu. Państwo ze sporym małżeńskim stażem, starają się jeszcze raz rozpalić namiętność w związku. Ale sytuacja się komplikuje, kiedy wprowadzają się do nich jego przyjaciel i jej siostra. DO ZOBACZENIA.

Ale kino+ godz. 21:50

Uczciwa kobieta (The Honourable Woman) (4) - serial sensacyjny, Wielka Brytania 2014, reż. Hugo Blick, wyk. Maggie Gyllenhaal, Stephen Rea, Lubna Azabal, Andrew Buchan (51 min)

Powtórkowo trzy (od czwartego) znakomite odcinki sensacyjno-szpiegowskiej opowieści, w której poszukiwania porwanego na Bliskim Wschodzie chłopca, prowokują kilka innych działań na różnych poziomach wojny wywiadów i innych specjalnych służb. Z wątkami kryminalnymi, wielką polityką w tle i z nagrodzoną Złotym Globem 2015 Maggie Gyllenhaal w roli głównej, choć niejedynej ważnej. ZNAKOMITE TO JEST. BARDZO.

FOX godz. 22:00

The Walking Dead 6 - serial grozy, USA 2015, wyk. Andrew Lincoln, Norman Reedus, Steven Yeun, Lauren Cohan (55 min)

Premiera dziesiątego odcinka, czyli kontynuacja po przerwie szóstego sezonu serialu o ludziach próbujących przetrwać w świecie, w którym roi się od głodnych zombiaków. Ale oczywiście - bo zawsze tak jest - w dłuższej perspektywie okazało się, że to nie zombiaki są największym zagrożeniem dla ich życia, a inni ludzie, ich chore ambicje i rządza władzy. CIĄGLE TRZYMA POZIOM.

13 Ulica godz. 22:00

Bosch - serial kryminalny, USA 2014, reż. Ernest Dickerson, wyk. Titus Welliver, Jamie Hector, Amy Aquino, Lance Reddick (60 min)

Premiera czwartego odcinka aktualnie mojego ulubionego kryminału. Bohater jest normalnym człowiekiem, którym kieruje gniew. Pan Bosch to detektyw, któremu wytoczono proces cywilny, obwiniając go o zastrzelenie osoby podejrzanej i sfabrykowanie dowodów. Ale ma jeszcze coś do załatwienia, sprawę życia. Na podstawie popularnej serii powieści Michaella Connelly'ego, które przy okazji też polecam. LUBIĘ TO. NAWET BARDZO.TVN 7 godz. 22:35

Czarne lustro 2 (Black Mirror) - serial obyczajowy, Wielka Brytania 2013, reż. Brian Welsh, wyk. Toby Kebbell, Tom Cullen, Jodie Whittaker, Amy Beth Hayes (44 min)

Pierwsza z części trzech części kolejnej partii odcinków. Pan i pani żyją w świecie, w którym można wszczepić człowiekowi pod skórę czip rejestrujący wszystko co widzą i robią, i przechowywać to, żeby potem, wybrane, wyjątkowe chwile móc przeżywać ponownie. Ale przecież każdą wymianę zdań można zinterpretować na opak. JEST CIEKAWOŚĆ, ALE TYLKO TROCHĘ.

13 Ulica godz. 23:00

Kod 100 (100 Code/The Hundred Code) - serial kryminalny, Szwecja/Niemcy 2015, wyk. Michael Nyqvist, Dominic Monaghan, Felice Jankell, Charlotta Jonsson (2x60 min)

Powtórka z wczorajszej premiery. Nowojorski detektyw prowadzi śledztwo w sprawie śmierci kilku kobiet i tusząc, że ma do czynienia z seryjnym mordercą, i dowiadując się, że w Sztokholmie odkryto ciała zaginionych kobiet, podejmuje współpracę ze Szwedzką Policją. I mimo wstępnych ansów i nieporozumień szukają go razem. BARDZO DOBRE WRAŻENIE.

DOKUMENT

TVP 1 godz. 22.05

Danusia. Historia pierwszego udanego przeszczepienia - film dokumentalny, Polska 2014, reż. Jarosław Minkowicz (55 min)

Historia pierwszego przeszczepienia nerki, które odbyło się w 1966 roku w Polsce. Pacjentką była naonczas 18-letnia uczennica szkoły pielęgniarskiej, a operację przeprowadzili profesorowie Jan Nielubowicz i Tadeusz Orłowski. KRZEPIĄCE, WARTO ZOBACZYĆ.

TVP 2 godz. 22:20

Rozważania o przemocy (Concerning Violence) - film dokumentalny, Dania/Finlandia/USA/Szwecja 2014, reż. Göran Olsson (80 min)

Dokument złożony z odzyskanych materiałów archiwalnych z lat 60. i 70., ukazujący afrykańskie ruchy wyzwoleńcze, które doprowadziły do upadku kolonializmu. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.Skomentuj:
Program TV na dziś: Rozdawanie Telekamer, "Avatar", premierowe odcinki seriali "Vinyl" i "Druga szansa" oraz Harrison Ford "Uznany za niewinnego" [POLECAJ TV - 22.02.2016]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX