Program TV na dziś: koniec serialu "Z archiwum X", początek programu "Agent - Gwiazdy" i "Adwokat" Ridleya Scotta [POLECAJ TV - 23.02.2016]

'Z archiwum X'

'Z archiwum X' (Fot. Fox/mat. prasowe)

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 23.02

Co się zaczęło, kończyć się musi, więc dzisiaj szósty, ostatni odcinek najnowszej serii "Z Archiwum X". Z tym jednak, że może jednak nie tak całkiem ostatni na zawsze. Oczywiście będę Was namawiał na operę w TVP Kultura, zwłaszcza, że "Traviatę" bardzo lubię. No i oczywiście jeszcze coś, na co nie znalazłem w Polecaju odpowiedniej kategorii, czyli w TVN o godz. 21:30 premiera programu "Agent - Gwiazdy", czyli różne mniej czy bardziej popularne osoby poddają się próbom odwagi na rozkaz Kingi Rusin.

I jeszcze kilka filmów, których na liście nie ma, ale być może przyda Wam się wiedza o tym, że w Telewizji są. Choćby komedia kryminalna "Liczą się tylko Frankliny" w Stopklatka TV o godz. 20:00, w TVN Fabuła o godz. 21:00 "Zabójcza broń 3", w HBO 2 o godz. 22:00 powtórka drugiego odcinka serialu "Vinyl", w TV 4 o godz. 22:05 horror Sama Raimiego "Armia ciemności", w TVP Historia o godz. 22:35 "Przesłuchanie" Ryszarda Bugajskiego, w Ale kino+ o godz. 22:40 Matthew McConaughey i Jared Leto w oscarowym "Witaj w klubie", a w History o godz. 23:00 chyba już ostatnia powtórka pierwszego odcinka czwartego sezonu serialu "Wikingowie". Resztę oczywiście znajdziecie niżej.

Zapraszam oczywiście również na stronę wTelewizji.pl gdzie zawsze znajdziecie kilka komentarzy, recenzji, albo dobrych informacji ze świata telewizji.

Polecaj TV wraca tu jutro, a dzisiaj udanego życzę wtorku.

OPERA

TVP Kultura godz. 20:20

La Traviata - opera, Wielka Brytania 2009, reż. Richard Eyre, wyk. Renée Fleming, Joseph Calleja, Thomas Hampson, Sarah Pring (133 min)

Jeden z moich ulubionych i przy okazji jeden z najprzystępniejszych utworów operowych. I jeszcze w fantastycznym wykonaniu. Produkcja Royal Opera House w Londynie. Traviata w części dramatycznej, to dzieło oparte na powieści Aleksandra Dumasa (syna) "Dama Kameliowa", czyli autentyczna historia romansu Dumasa ze słynną francuską kurtyzaną Marie Duplessis. PEWNIE, ŻE WARTO.

FILM

TV Puls godz. 20:00

Elita zabójców (Killer Elite) - film sensacyjny, USA/Australia/Wielka Brytania 2011, reż. Gary McKendry, wyk. Robert De Niro, Jason Statham, Yvonne Strahovski, Clive Owen (107 min)

Pan Danny był kiedyś jednym z najlepszych płatnych zabójców, ale przeszedł na wcześniejszą emeryturę i zamieszkał na odludziu w Australii. Czyli tam, gdzie o odludzie łatwo, ale gdy dociera do niego wieść, że przyjacielowi zagraża niebezpieczeństwo, rusza z misją ratunkową. Rusza bez namysłu, bo nie wie, że jest to część planu mającego wciągnąć go w rozgrywki służb specjalnych. KINO MOCNE.

TVN 7 godz. 20:00

Terminator (The Terminator) - film SF, USA/Wielka Brytania 1984, reż. James Cameron, wyk. Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton, Michael Biehn, Paul Winfield (108 min)

Pierwsza część serii. Oto Schwarzenegger jako cyborg, który przybywa z przyszłości, żeby zabić chłopaka, który w tej przyszłości - jak już dorósł - przeszkadza w zdobyciu cyborgom władzy nad światem absolutnej. Ale za cyborgiem ciągnie się też człowiek, który ma chłopca chronić. KULTOWA POZYCJA KINA ROZRYWKOWO-WYBUCHOWEGO.

Canal+ godz. 20:00

Miłość od pierwszego ugryzienia (Les Combatants) - komedia romantyczna, Francja 2014, reż. Thomas Cailley, wyk. Adéle Haenel, Kévin Azais, Antoine Laurent, Brigitte Roüan (94 min)

Premiera w telewizorze. Młodzieniec poznaje dziewczynę, która chce zaciągnąć się do armii, i w ramach przygotowań, wybiera się na survivalowy obóz. A zauroczony nią chłopina, chociaż nie jest to w jego stylu, postanawia do niej na ten obóz dołączyć. NAPRAWDĘ NIEZŁA ZABAWA.Polsat godz. 20:05

Adwokat (The Counselor) - dramat kryminalny, USA/Wielka Brytania 2013, reż. Ridley Scott, wyk. Michael Fassbender, Penélope Cruz, Cameron Diaz, Javier Bardem (117 min)

Prawnik z Teksasu ma przemycić z Meksyku narkotyki. A kiedy towar zostaje skradziony, odpowiedzialność ponoszą wszyscy, którzy byli związani z tytułowym adwokatem. Świetnie zagrane, a NAPIĘCIE ROŚNIE.

Ale kino+ godz. 20:10

Wielkie piękno (La grande bellezza) - komediodramat, Włochy/Francja 2013, reż. Paolo Sorrentino, wyk. Toni Servillo, Carlo Verdone, Sabrina Ferilli, Carlo Buccirosso (135 min)

Pan pisarz, mimo upływu lat wciąż jest przystojny i potrafi być czarujący, więc korzysta ze swoich przymiotów i czerpać stara się z życia garściami. Ale czasami marzy mu się powrót do literatury i stworzenie czegoś ciekawego. DOBRE DIALOGI, PRZEDE WSZYSTKIM.

CBS Europa godz. 21:00

Boże poletko (God's Acre) - horror, Wielka Brytania 2015, reż. J.P. Davidson, wyk. Roberto Gomez Martin, Tom Benedict Knight, Debra Baker, Duane Hannibal (80 min)

Pan, który żyje ze sprzedaży domów ma okres słabszy nieco. Ale pojawia się okazja zarobić, musi tylko odnowić i sprzedać pewien dom. Niestety okazuje się, że dom ma wiele tajemnic. Nieprzyjemnych głównie. NIC WIELKIEGO, ALE ZŁE NIE JEST.

TVP 1 godz. 21:35

Państwo młodzi: Chuck i Larry (I Now Pronounce You Chuck & Larry) - komedia, USA 2007, reż. Dennis Dugan, wyk. Adam Sandler, Kevin James, Jessica Biel, Dan Aykroyd (110 min)

Pan Larry i pan Chuck są twardymi strażakami i wielkimi przyjaciółmi. Pierwszy z nich samotnie wychowuje dwójkę dzieci, ale żeby móc zabezpieczyć przyszłość finansową syna i córki, musi być w tak zwanym stałym i do tego zalegalizowanym związku. No więc prosi przyjaciela o rękę. A przyjaciel się zgadza, co implikuje serię mniej lub bardziej zabawnych sytuacji. Na różnych polach. JEST ZABAWA.

TVN 7 godz. 22:15

Sydney (Hard Eight/Gambler) - dramat kryminalny, USA 1996, reż. Paul Thomas Anderson, wyk. Philip Baker Hall, John C. Reilly, Gwyneth Paltrow, Samuel L. Jackson (102 min)

Pan stracił wszystkie pieniądzem, ale przypadkiem poznaje starszego hazardzistę, który uczy go, jak bez wysiłku zdobyć fortunę. I oczywiście obaj wpadają w scenariuszem zapisaną pułapkę. KRZYWDY NIE ROBI.

Polsat godz. 22.35

Niewidzialny (Stealth) - film sensacyjny, USA 2005, reż. Rob Cohen, wyk. Josh Lucas, Jessica Biel, Jamie Foxx, Sam Shepard (121 min)

Trójka pilotów otrzymuje zadanie przetestowania samolotu bojowego, sterowanego za pomocą sztucznej inteligencji. Podczas próbnego lotu maszyna wymyka się spod kontroli. To ma ekscytować bardzo, a tylko SIĘ OGLĄDA, JAK SIĘ JUŻ MUSI.

Puls 2 godz. 22:55

Żołnierze kosmosu (Starship Troopers) - film SF, USA 1997, reż. Paul Verhoeven, wyk. Casper Van Dien, Dina Meyer, Denise Richards, Jake Busey (129 min)

Scenariusz zainspirowany przykurzoną już dzisiaj nowelą Roberta A. Heinleina z 1959 r. W XXIV w. ludzie dzielą się na cywili i wojskowych. Piątka licealistów kończy szkołę i postanawia wstąpić w szeregi armii. A wkrótce Ziemię atakują paskudne robale z kosmosu, które opanowały już planety w pobliżu i teraz atakują naszą kochaną żywicielkę. No więc ludzie decydują się podjąć rękawice i robale wytłuc. NIEZWYKLE WIDOWISKOWY POCZĄTEK SERII.SERIAL

FOX godz. 22:00

Z archiwum X (2016) (The X-Files (2016)) - serial SF, USA 2015, wyk. David Duchovny, Gillian Anderson, Mitch Pileggi, William B. Davis (50 min)

Premiera ostatniego odcinka najnowszej serii, której przyglądałem się z ciekawością. Nigdy nie byłem fanem tego serialu, więc nie czekałem szczególnie na jego powrót, ale było mi z nim całkiem przyjemnie. Mówiąc więc krótko DALI RADĘ.DOKUMENT

H2 godz. 22:00

Hangar nr 1: akta UFO (Hangar 1: The UFO Files) - serial dokumentalny, USA 2014 (50 min)

Rzecz o założonej w 1969 roku MUFON (Mutual UFO Network), czyli najbardziej szanowanej organizacji zajmującej się badaniem i klasyfikacją wszelkich form aktywności UFO. Obecnie - co skonstatowałem ze zdziwieniem - posiada biura terenowe w aż 42 krajach i liczy ponad 800 lokalnych badaczy. I z racji swojej długowieczności i aktywności, dysponuje ponoć ponad 30 tysiącami akt. I teraz te materiały zebrano razem w opuszczonej hali w Ohio zwanej Hangarem 1, a organizacja dała kanałowi H2 pełny dostęp do nich dostęp. Każdy odcinek opowiada o kilku obserwacjach UFO powiązanych z danym tematem. W części pierwszej mowa będzie o kosmicznej broni. Albo broni kosmitów, jak kto woli. NO PEWNIE, ŻE CIEKAWOŚĆ.TVP 2 o godz. 22:50

Mój ojciec Staś (film o Stanisławie Dygacie) - film dokumentalny, Polska 2014, reż. Andrzej Dudziński, Magdalena Dygat-Dudzińska (50 min)

Biografia Stanisława Dygata opowiedziana przez jego córkę Magdalenę, która w podróży jego śladami odwiedza miejsca związane z życiem i twórczością ojca. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.Skomentuj:
Program TV na dziś: koniec serialu "Z archiwum X", początek programu "Agent - Gwiazdy" i "Adwokat" Ridleya Scotta [POLECAJ TV - 23.02.2016]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX