Program TV na dziś: Stanisława Celińska i Agata Kulesza w premierze "Warsaw by Nigh" i Sandra Bullock i jej "Przeczucie" [POLECAJ TV - 23.03.2016]

"Medium", reż. Clint Eastwood (Fot. mat. prasowe)

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 23.03

Nie wiem jak bardzo Was to interesuje, ale o godz. 20:40 w TVP 1 relacjonowany będzie towarzyski mecz polskich piłkarzy z piłkarzami serbskimi. Na żywo, oczywiście. Całą resztę, czyli jak obejść mecz, albo co po nim, znajdziecie niżej.

Polecaj TV oczywiście wraca jutro i w kolejne dni, a dzisiaj miłej życzę środy. I uśmiechniętej. Oczywiście.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Misja na Marsa (Mission to Mars) - film SF, USA 2000, reż. Brian De Palma, wyk. Gary Sinise, Tim Robbins, Don Cheadle, Connie Nielsen (109 min)

Pierwsza załogowa ekspedycja na Marsa tuż po wylądowaniu na planecie traci łączność z centrum dowodzenia. NASA niezwłocznie wysyła wyprawę ratunkową, która dokonuje niezwykłego odkrycia. Wzruszyć się można nawet. DOBRZE SIĘ OGLĄDA.TVN 7 godz. 20:00

Medium (Hereafter) - dramat obyczajowy, USA 2010, reż. Clint Eastwood, wyk. Cécile De France, Matt Damon, Thierry Neuvic, Cyndi Mayo Davis (129 min)

Trzy przecinające się opowieści o ludziach z różnych stron świata, których łączy większa niż instynkt samozachowawczy chęć dowiedzenia się, czy istnieje życie po śmierci. Każdy z innego powodu, które poznamy oczywiście. DOBRA ROBOTA.

Cinemax godz. 20:30

Odpowiednie zachowanie (Appropriate Behavior) - komediodramat, Wielka Brytania 2014, reż. Desiree Akhavan, wyk. Desiree Akhavan, Halley Feiffer, Scott Adsit, Arian Moayed (83 min)

Premiera w telewizorze. Ciekawe to jest i nieźle się słucha. Oto bowiem mieszkająca w Nowym Jorku Iranka zakochuje się w dziewczynie, ale przed najbliższymi sprawę tę stara się ukryć. W tych okolicznościach związek pań umiera, a nasza bohaterka próbuje zrozumieć, dlaczego ów się skończył, i dlaczego tak bardzo boi się rodzinie przyznać do swojej seksualnej orientacji. Nagroda za scenariusz była i porównania - nie bez racji trochę - do serialu HBO "Dziewczyny". WARTO ZOBACZYĆ.

Canal+ godz. 21:00

Warsaw by Night - dramat obyczajowy, Polska 2015, reż. Natalia Koryncka-Gruz, wyk. Stanisława Celińska, Izabela Kuna, Roma Gąsiorowska-Żurawska, Marta Mazurek (97 min)

Premiera w telewizorze. Myślałem, że to lepsze będzie. Oto cztery kobiety w wieku różnym ruszają w miasto by znaleźć bliskość. Najlepsza jest pani Stanisława, ale w ogóle zagrane jest nieźle. Tyle tylko, że chyba nie zrozumiałem, po co. KRZYWDY (chyba) NIE ROBI.TNT godz. 21:00

Bullitt - film sensacyjny, USA 1968, reż. Peter Yates, wyk. Steve McQueen, Robert Vaughn, Jacqueline Bisset, Don Gordon (130 min)

Pan detektyw Bullitt prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci świadka, i gdy zaczynało się śledztwo układać, nagle dostaje rozkaz, aby śledztwa zaprzestać, i postanawia działać na własną rękę. I robi to dynamicznie. Plus legendarna scena pościgu. DO ZOBACZENIA.

Ale kino+ godz. 21:55

Poza wszelkim podejrzeniem (La prochaine fois je viserai le coeur) - film kryminalny, Francja 2014, reż. Cédric Anger, wyk. Guillaume Canet, Ana Girardot, Jean-Yves Berteloot, Patrick Azam (106 min)

Francuskie kryminały klimat swój mają. Prócz tych oczywiście, które próbują być amerykańskie. To znaczy, one też mają klimat, tyle że bardzo zły. Ten na szczęście nie próbuje niczego poza francuskim kryminałem udawać, więc polecam. Rzecz jest oparta na faktach, co dodaje mu dramatyzmu, a opowiada o śledztwie w sprawie seryjnego mordercy młodych pań, który tak jest pewny nieomylności swojej, że listy obraźliwe śle do policji z niej się natrząsając. A śledztwo prowadzi policjant z przeszłością i kłopotami osobistymi, bo wg filmowców inni w policji nie pracują. Jest koniec lat 70. wieku minionego słusznie. BARDZO DO ZOBACZENIA.

Paramount godz. 22:00

Old School: Niezaliczona (Old School) - komedia, USA 2003, reż. Todd Phillips, wyk. Luke Wilson, Will Ferrell, Vince Vaughn, Juliette Lewis (92 min)

Rozczarowani życiem 30-latkowie postanawiają pomóc przyjacielowi i wracają do studenckich czasów. A ich wróg sprzed lat, obecnie dziekan, zrobi wszystko, by dawni koledzy nie bawili się zbyt dobrze. GŁUPIE NIESAMOWICIE, ALE BAWI.

TV 4 godz. 22:05

Zagubiona przyszłość (The Lost Future) - film przygodowy, Niemcy/USA/RPA 2010, reż. Mikael Salomon, wyk. Sean Bean, Annabelle Wallis, Sam Claflin, Corey Sevier (90 min)

Cywilizacja ludzi upadła, Ziemię pokryły dżungle, lasy, moczary i pustynie. Bohaterowie muszą stawiać czoła zmutowanym potworom oraz odnaleźć lek skuteczny w walce z wszelkimi chorobami. Gdyby nie Sean Bean, to bym o tym nie wspominał, ale zaskakująco NIEŹLE SIĘ OGLĄDA.

TVP 2 godz. 22:25

Jeden dzień (One Day) - melodramat, USA/Wielka Brytania 2011, reż. Lone Scherfig, wyk. Anne Hathaway, Jim Sturgess, Rafe Spall, Tom Mison (102 min)

Emma i Dexter kończą studia na Uniwersytecie Edynburskim. Choć każde z nich podąża inną drogą, przez kilkanaście lat utrzymują ze sobą kontakt. I co roku spotykają się lub rozmawiają przez telefon, żeby wzruszyć widzów oczywiście. DO PRZYTULENIA.

TVN godz. 22:30

Przeczucie (Premonition) - thriller, USA 2007, reż. Mennan Yapo, wyk. Sandra Bullock, Julian McMahon, Shyann McClure, Courtney Taylor Burness (110 min)

Niezły pomysł, ale zabrakło konsekwencji, żeby uznać film za dobry bardzo. Niemniej jest ciekawość i Sandra Bullock, więc może wystarczyć. Oto mąż pani Lindy ginie w wypadku. Ale nazajutrz zjawia się w domu bez jednego śladu. Pani przeżywa niezły szok, ale potem nabiera przekonania, że to było dla niej ostrzeżenie i tragedia ma się zdarzyć naprawdę. I robi wszystko, żeby do niej nie doszło. DO ZOBACZENIA.

Polsat godz. 23:05

Bij i wiej (Hit and Run) - komedia sensacyjna, USA 2012, reż. David Palmer, Dax Shepard, wyk. Dax Shepard, Kristen Bell, Bradley Cooper, Tom Arnold (100 min)

Objęty programem ochrony świadków pan Charlie rusza z dziewczyną do Los Angeles, łamiąc zasady wspomnianego programu. A za nimi ruszają byli jego wspólnicy i rządowy agent. MOŻNA SIĘ POŚMIAĆ.

TVN 7 o godz. 23:45

Poznaj naszą rodzinkę (Little Fockers) - komedia, USA 2010, reż. Paul Weitz, wyk. Robert De Niro, Ben Stiller, Owen Wilson, Dustin Hoffman (98 min)

Kolejna opowieść rodzinna, po "Poznaj mojego tatę" i "Poznaj moich rodziców". I nadal bawi. Kiedy wreszcie jako tako ułożyło się między Gregiem a jego teściem, teraz i on i żona jego muszą zdobyć uznanie dyrektorki strasznie modnej i cholernie dobrej (podobno) prywatnej szkoły, a w tzw. międzyczasie uporać się z kierownikiem budowy domu oraz... oczywiście, z dziadkami. CAŁY CZAS ŚMIESZY.

TVP Kultura godz. 00:45

Mona Lisa - dramat kryminalny, Wielka Brytania 1986, reż. Neil Jordan, wyk. Bob Hoskins, Cathy Tyson, Michael Caine, Robbie Coltrane (99 min)

Były więzień zatrudnia się jako kierowca luksusowej call girl, która prosi go o pomoc w odnalezieniu zaginionej przyjaciółki. On się godzi, więc wchodzi coraz głębiej w dziwny świat szemranych interesów, dziwnych ludzi i niebezpiecznych obietnic. Trochę zakurzone, ale BARDZO NIEZŁE.

SERIAL

AXN godz. 21:00

Kroniki Shannary (The Shannara Chronicles) - serial fantasy, USA 2016, wyk. Manu Bennett, Austin Butler, Poppy Drayton, Ivana Baquero (79 min)

Premiera w telewizorze. Nie znam się na takich bajkach, i nie potrafię udawać, że mam do nich jakikolwiek stosunek, i bo są obok. Ostatnia królewna, która mnie wzruszyła to Arabela, a ostatni smok, to Smok Wawelski w "Porwaniu Baltazara Gąbki". Posłużę się zatem matrpasem: "Księżniczka Amberle Elessedil zostaje członkinią zakonu Wybranych, którzy opiekują się najświętszym drzewem elfów, Ellcrysem. Kobietę nawiedza wizja, w której Ellcrys obumiera". Rzecz oparta na serii książek Terry'ego Brooksa. Dwa odcinki na początek. DLA FANÓW GATUNKU.

HBO 3 godz. 21:00

Kompania braci (Band of Brothers) - serial wojenny, USA 2001, reż. Phil Alden Robinson, wyk. Damian Lewis, Donnie Wahlberg, Frank John Hughes (71 min)

Jeszcze raz od nowa. W skrócie największym: Jest rok 1942 i w bazie wojskowej w Georgii grupa młodych ludzi pochodzących z różnych miejsc i środowisk przygotowuje się do wyjazdu na front do Europy. A kiedy już pojadą... HBO przypomina od początku (dzisiaj odcinek drugi), i dobrze, bo to jeden z tych seriali, który wyniósł tę telewizyjną formę na wyższy poziom. WARTO ZNAĆ, ZWŁASZCZA ŻE DOBRY BARDZO.

AXN Black godz. 21:05

Ray Donovan 2 - serial obyczajowy, USA 2014, reż. Tucker Gates, wyk. Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Dash Mihok (2x52 min)

Jeszcze raz od nowa druga seria znakomitego serialu, kręcącego się wokół Raya Donovana, twardziela, który zajmuje się rozwiązywaniem skomplikowanych i wstydliwych problemów celebrytów i gwiazd. Oczywiście przekraczając prawo. Ale sam też ma spore problemy rodzinne. I ojca, którego gra zjawiskowy tu Jon Voight, co musi oznaczać kłopoty. Na plus również Liev Schreiber. RZECZ WSPANIAŁA.

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:20

Brakujące zdjęcie (L'image manquante) - film dokumentalny, Francja/Kambodża 2013, reż. Rithy Panh (91 min)

Autor wykorzystuje własną biografię, archiwalne zdjęcia i filmy oraz gliniane figurki dla odtworzenia horroru zbrodni Czerwonych Khmerów w Kambodży w latach 1975-79. Nagrodzony na festiwalu w Cannes oraz na innych festiwalach na świecie, nominowacja do Oskara i do Europejskiej Akademii Filmowej 2014. DUŻA CIEKAWOŚĆ.

Planete+ godz. 22:00

1971 - film dokumentalny, USA 2014, reż. Johanna Hamilton (57 min)

8 marca 1971 roku ośmiu zwykłych obywateli włamało się do biura FBI na obrzeżach Filadelfii. Ukradli setki tajnych plików. W ten sposób światło dzienne ujrzały dokumenty świadczące o szpiegostwie. Tożsamość osób za to odpowiedzialnych pozostała tajemnicą. Po raz pierwszy, po latach, członkowie ugrupowania opowiedzieli o swoich czynach. BARDZO WARTO.

TVP 1 godz. 23:05

Nadija Sawczenko. Nasza Nadzieja - film dokumentalny, Ukraina 2015, reż. Wołodymyr Tychy (46 min)

O słynnej pani, Nadii Sawczenko, która w Rosyjskiej jest niewoli i właśnie została skazana. Cały świat apeluje o jej uwolnienie, ale Rosja słyszeć o tym niestety nie chce. I to jest o niej film, i o tym co z nią dzieje się teraz. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 6 godz. 22:55

Rekin zabójca (Shark Killer) - film sensacyjny, Kanada 2015, reż. Sheldon Wilson, wyk. Derek Theler, Erica Cerra, Paul Du Toit, Arnold Vosloo (110 min)

Dla odmiany, tym razem ofiarami będą rekiny. Głównie, bo czasami coś tak skrobną i one. Bo bohaterem jest zawodowy łowca rekinów, który dostaje od bandytów zadanie zabicia rekina o czarnych płetwach, który połknął cenny brylant. Brednia, ale momentami NA WESOŁO.Skomentuj:
Program TV na dziś: Stanisława Celińska i Agata Kulesza w premierze "Warsaw by Nigh" i Sandra Bullock i jej "Przeczucie" [POLECAJ TV - 23.03.2016]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX