Ucz się, bo tak skończysz - straszyła, pokazując na Himilsbacha. Jego reakcja? Świetna! Anegdoty z PRL-u

17.05.2017 11:37
Jan Himilsbach

Jan Himilsbach Agencja Gazeta

Życie zawodowe i towarzyskie znanych aktorek i aktorów czasów PRL obfitowało w wiele barwnych wydarzeń. Część z nich przeszła do legendy i te anegdoty bawią do dziś.
Komentarze (29)
Ucz się, bo tak skończysz - straszyła, pokazując na Himilsbacha. Jego reakcja? Świetna! Anegdoty z PRL-u
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 43 razy 43

  Anegdotę o Kalinie Jędrusik i strażaku opowiadał kiedyś w wywiadzie telewizyjnym ś.p. Gustaw Holoubek i zakończył ją słowami : "i mniej więcej w ten sam sposób wygląda życie polityczne w naszym kraju...".

 • vito14

  Oceniono 25 razy 23

  Ja pamiętam spotkania towarzyskie moich rodziców z lat 80-tych, niektóre anegdoty z tamtych spotkań do dziś są żywe. Dziś już tego nie ma. wówczas ludzie byli tacy naturalni, byli po prostu sobą, dziś ludzie sztuczni zaszufladkowani we własnym wyidealizowanym świecie.

 • Joe Pistone

  Oceniono 15 razy 13

  Była ładna pogoda. Ptaszki śpiewały. Kalina Jędrusik została pochowana przy Stasiu. Ksiądz odprawił nabożeństwo, wszyscy się pomodlili i zapadła cisza. I wtedy gdzieś z tyłu odezwał się starszy aktor - Władysław Kaczmarski, który miał chorobę krtani i jego szept było świetnie słychać. Powiedział: "Wszystko to rzecz oczywista i głęboko prawdziwa, tym niemniej zaznaczyć by należało, że nieboszczka niezmiernie chu...a lubiała".

 • 12-digit

  Oceniono 9 razy 9

  Anegdoty o życiu tych słynnych aktorów można przytaczać i przytaczać i cały czas będą bawić.. A jaką anegdotę można przytoczyć o np. takiej Wierzbickiej?
  Że była w knajpie ze znajomymi i rozdarła sobie spodnie na tyłku, a zupełnie przypadkiem przechodził tamtędy paparazzo i to sfotografował.. Żenada do kwadratu.

 • paul lindenquist

  Oceniono 8 razy 6

  Jan Himilsbach nie leżał wtedy w kałuży tylko w szatni Spatifu, osoba, która się oburzyła to Ewa Petelska a jej mąż Czesław Petelski rozpoznał Jana Himilsbach, mówiąc, że to nasz wspaniały i znany literat i aktor. Dostało się sie właśnie pani Petelskiej. "A widzisz ty stara k..."

 • japka_putina

  Oceniono 2 razy 2

  Jeśli chodzi o wola ze światłem STOP, to nieco inną wersję opowiadał sam Czechowicz w TV jakieś 120 lat temu. W jego pamięci wół miał kierunkowskazy. W tym przypadku na jedno wychodzi, ale dla porządku warto o tym wspomnieć.

 • lmblmb

  Oceniono 1 raz 1

  """A teraz, kochane dzieci, pocałujcie misia w d..., grał jedną z dwóch głównych ról.""" - to miejska legenda. Nikt nigdy tego nie widział.

 • amadeusz444

  Oceniono 1 raz 1

  Coś wspaniałego. Miałem szczęście poznać pana Holoubka. Niezwykły człowiek. Bardzo kulturalny . Emanujący jakąś taką wewnętrzną siłą. Z przyjemnością wspominam. Ceniłem również panią Zawadzką. Mimo że była między nimi duża różnica wieku nigdy nie słyszałem o jakiś zdradach między nimi chociaż pani Magda Zawadzka należała no najpiękniejszych kobiet swego czasu, i niejeden dałby się pokroić za choćby jej uśmiech. Wiem coś o tym :-). Natomiast pani Jędrusik była mocno niesztampowa szczególnie w tamtych pruderyjnych czasach. Miała różnych kochanków co akceptował jej mąż i prowadziła bujne życie towarzyskie i erotyczne. Ostatniego jej przyjaciela i kochanka Saszę /muzyk/ również poznałem :-).

 • digital_dictator

  0

  kilkulatek rozpoznał Himilsbacha jako "wspaniałego aktora i literata". ciekaw jestem, czy szanowny autor sam wierzy w te brednie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX