Ucz się, bo tak skończysz - straszyła, pokazując na Himilsbacha. Jego reakcja? Świetna! Anegdoty z PRL-u

04.09.2017 07:37
Jan Himilsbach, polski aktor niezawodowy, pisarz i scenarzysta, z zawodu kamieniarz. W Mińsku Mazowieckim od 8 do 10 września odbędzie się Festiwal Himilsbacha.

Jan Himilsbach, polski aktor niezawodowy, pisarz i scenarzysta, z zawodu kamieniarz. W Mińsku Mazowieckim od 8 do 10 września odbędzie się Festiwal Himilsbacha. Witold Rozmysłowicz

Życie zawodowe i towarzyskie znanych aktorek i aktorów czasów PRL obfitowało w wiele barwnych wydarzeń. Część z nich przeszła do legendy i te anegdoty bawią do dziś.
Komentarze (75)
Ucz się, bo tak skończysz - straszyła, pokazując na Himilsbacha. Jego reakcja? Świetna! Anegdoty z PRL-u
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 100 razy 100

  Anegdotę o Kalinie Jędrusik i strażaku opowiadał kiedyś w wywiadzie telewizyjnym ś.p. Gustaw Holoubek i zakończył ją słowami : "i mniej więcej w ten sam sposób wygląda życie polityczne w naszym kraju...".

 • vito14

  Oceniono 61 razy 55

  Ja pamiętam spotkania towarzyskie moich rodziców z lat 80-tych, niektóre anegdoty z tamtych spotkań do dziś są żywe. Dziś już tego nie ma. wówczas ludzie byli tacy naturalni, byli po prostu sobą, dziś ludzie sztuczni zaszufladkowani we własnym wyidealizowanym świecie.

 • 12-digit

  Oceniono 50 razy 48

  Anegdoty o życiu tych słynnych aktorów można przytaczać i przytaczać i cały czas będą bawić.. A jaką anegdotę można przytoczyć o np. takiej Wierzbickiej?
  Że była w knajpie ze znajomymi i rozdarła sobie spodnie na tyłku, a zupełnie przypadkiem przechodził tamtędy paparazzo i to sfotografował.. Żenada do kwadratu.

 • tiktaalik

  Oceniono 38 razy 36

  Moja ulubiona o Himilsbachu.
  Rozeszła się pogłoska, że Jan odrzucił ofertę z Hollywood. Pytają go czy to prawda. Himilsbach: no, była jakaś propozycja, ale pod warunkiem, że nauczę się angielskiego. Odmówiłem, bo jakby kontrakt nie wypalił, to zostałbym jak ta piz... z tym angielskim.

 • drabe1

  Oceniono 38 razy 34

  To ja opowiem anegdotę z życia. W latacch sześćdziesiątych ubiegłego wieku byłem studentem ASP w Warszawie. Była tam w podziemiu kawiarenka, kórą odwiedzali oprócz studentów członkowie cyganerii z Krakowskiego Przedmieścia. Któregoś dnia przyszefł Himilsbach z modnym wówczas pisarzem Markiem Nowakowskim. W pewnej chwili Nowakowski wdał się z kimś w ożywioną dyskusję.. Himilsbach był czujny : " Panie Mareczku, komu w mordę dać ? "

 • Joe Pistone

  Oceniono 34 razy 32

  Była ładna pogoda. Ptaszki śpiewały. Kalina Jędrusik została pochowana przy Stasiu. Ksiądz odprawił nabożeństwo, wszyscy się pomodlili i zapadła cisza. I wtedy gdzieś z tyłu odezwał się starszy aktor - Władysław Kaczmarski, który miał chorobę krtani i jego szept było świetnie słychać. Powiedział: "Wszystko to rzecz oczywista i głęboko prawdziwa, tym niemniej zaznaczyć by należało, że nieboszczka niezmiernie chu...a lubiała".

 • paul lindenquist

  Oceniono 34 razy 28

  Jan Himilsbach nie leżał wtedy w kałuży tylko w szatni Spatifu, osoba, która się oburzyła to Ewa Petelska a jej mąż Czesław Petelski rozpoznał Jana Himilsbach, mówiąc, że to nasz wspaniały i znany literat i aktor. Dostało się sie właśnie pani Petelskiej. "A widzisz ty stara k..."

 • digital_dictator

  Oceniono 47 razy 27

  kilkulatek rozpoznał Himilsbacha jako "wspaniałego aktora i literata". ciekaw jestem, czy szanowny autor sam wierzy w te brednie.

 • amadeusz444

  Oceniono 22 razy 18

  Coś wspaniałego. Miałem szczęście poznać pana Holoubka. Niezwykły człowiek. Bardzo kulturalny . Emanujący jakąś taką wewnętrzną siłą. Z przyjemnością wspominam. Ceniłem również panią Zawadzką. Mimo że była między nimi duża różnica wieku nigdy nie słyszałem o jakiś zdradach między nimi chociaż pani Magda Zawadzka należała no najpiękniejszych kobiet swego czasu, i niejeden dałby się pokroić za choćby jej uśmiech. Wiem coś o tym :-). Natomiast pani Jędrusik była mocno niesztampowa szczególnie w tamtych pruderyjnych czasach. Miała różnych kochanków co akceptował jej mąż i prowadziła bujne życie towarzyskie i erotyczne. Ostatniego jej przyjaciela i kochanka Saszę /muzyk/ również poznałem :-).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane