Komu złota statuetka? Nominacje do Oscarów już są!

Niestety, w tym roku zabraknie polskiego akcentu. 'Jak zostać królem' dostał 12 nominacji, 'Fighter' - 7, 'The Social Network' i 'Incepcja' po 8.

1

Najlepszy film

Bez większego zaskoczenia! Wśród Oscarowych faworytów znalazły się ''The Social Network'' Davida Finchera, który zebrał najwięcej wyróżnień i zdobył Złotego Globa za najlepszy dramat, reżyserię, scenariusz i muzykę. Czarnymi koniami w kategorii najlepszego filmu są: ''Incepcja'' Christophera Nolana, ''Czarny łabędź'' Darrena Aronofsky'ego, ''Jak zostać królem'' Toma Hoopera. W grze wciąż pozostają ''Toy Story 3'', ''Fighter'', ''Wszystko w porządku'', ''Prawdziwe męstwo'', ''127 godzin'' i ''Do szpiku kości''.

''Jak zostać królem'' - zwiastun

2 Social Network Social Network

Najlepsza reżyseria

Tu również bez niespodzianek. Na Oscara szansę wciąż mają: Darren Aronofsky za ''Czarnego łabędzia'',  David O. Russell za ''Fighter'', Tom Hooper za ''Jak zostać królem'', David Fincher za ''The Social Network'' oraz Joel Coen i Ethan Coen za ''Prawdziwe męstwo''.

3

Najlepsza aktorka w roli pierwszoplanowej i drugoplanowej

Jako najlepsze aktorki pierwszego planu zmierzą się Natalie Portman (''Czarny łabędź'') z Nicole Kidman (''Między światami''). Z gry o złotą statuetkę wciąż jeszcze nie wypadły Annette Bening (Wszystko w porządku), Jennifer Lawrence (''Do szpiku kości'') i Michelle Williams (''Blue Valentine'').

Na nagrodę za rolę drugoplanową szanse mają Amy Adams, Helena Bonham Carter, Melissa Leo, Hailee Steinfeld i Jacki Weave.

4

Najlepsza muzyka

Wielką zagadką do samego końca była rywalizacja o nagrodę za najlepszą muzykę. Fenomenalne ścieżki miały zarówno ''The Social Network'', ''Incepcja'' i ''Tron:Dziedzictwo''. Niestety ''Tron'' odpadł już z gry. A niespodziewanie dołączyły do niej ścieżki dźwiękowe z filmów: ''How to Train Your Dragon'' i ''127 godzin''.

''Incepcja'' - zwiastun

5 Fighter Fighter

Najlepszy scenariusz

Nominacje do Oscarów za scenariusz oryginalny otrzymali: Mike Leigh za scenariusz do filmu "Kolejny rok", David Seidler za scenariusz do ''Jak zostać królem'', Scott Silver, Paul Tamasy i Eric Johnson za scenariusz do ''Fightera'', Christopher Nolan za ''Incepcję'' oraz Lisa Cholodenko i Stuart Blumberg za scenariusz do filmu Wszystko w porządku.

''Fighter'' - zwiastun

6

Najlepszy aktor w roli pierwszoplanowej i drugoplanowej

O najważniejsze nagrody aktorskie bój stoczą: Colin Firth (''Jak zostać królem'') z Jamesem Franco (''127 godzin'').

Zaskoczeniem nie była też nominacja dla Jesse'go Eisenberga ("The Social Network"). Czy Javier Bardem (Biutiful) i Jeff Bridges (''Prawdziwe męstwo'') mogą im jeszcze przeszkodzić w drodze na szczyt?

W kategorii ''najlepszy aktor drugoplanowy'' zmierzą się Christian Bale (''Fighter''), John Hawkes (''Do szpiku kości''), Jeremy Renner (''Miasto złodziei''), Mark Ruffalo (''Wszystko w porządku'') i Geoffrey Rus (''Jak zostać królem'').

''127 godzin'' - zwiastun

Skomentuj:
Komu złota statuetka? Nominacje do Oscarów już są!
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX