Olivia Wilde w bardzo nietypowej roli. I w ważnej sprawie

W ramach Światowego Dnia Zespołu Downa Olivia Wilde, znana m.in. z roli "Trzynastki" w serialu "Dr. House", wzięła udział w niezwykłej kampanii społecznej.

Z pozoru przeciętna dziewczyna -  widzimy ją podczas rodzinnego wypadu pod namioty, w pracy w restauracji, jak szaleje na karaoke ze znajomymi.

"Tak siebie widzę - jestem córką, siostrą, najlepszą przyjaciółką. Kimś, na kim można polegać. [...] Jestem zwyczajną osobą, której życie jest ważne, piękne", mówi o sobie kobieta, przeglądając się w lustrze. Chwilę później kamera odjeżdża, by pokazać prawdziwą bohaterkę klipu - 19-letnią Annę Rose Rubright z zespołem Downa. "A co ty widzisz, kiedy na mnie patrzysz?", pyta dziewczyna.

 

Wideo powstało w ramach kampanii społecznej przygotowanej z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa obchodzonego na całym świecie 21 marca. Film ma zachęcić do dyskusji na temat stereotypowego postrzegania osób z zespołem Downa przez społeczeństwo.

Więcej o:
Komentarze (4)
Olivia Wilde w bardzo nietypowej roli. I w ważnej sprawie
Zaloguj się
 • Kinga Dąbrowska

  Oceniono 18 razy 18

  Dawno nie widziałam tak pięknego i mądrego przekazu. Może większość z "nas" w końcu zrozumie, że inność nie jest zaraźliwa i nie gryzie.

 • Kinga Dąbrowska

  Oceniono 12 razy 12

  Dawno nie widziałam tak pięknego i głębokiego przekazu. Na marginesie dziewczyny śliczne

 • miszasty

  Oceniono 11 razy -9

  "Trzynaski" - polska język, trudna język. PISMACTWO, PROSTACTWO, BYLEJAKOŚĆ!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX