Polski chłopak myślał, że dzwonią telemarketerzy, a dzwonili z Cannes

70. Festiwal Filmowy w Cannes | Grzegorz Mołda

70. Festiwal Filmowy w Cannes | Grzegorz Mołda (Fot. Arthur Mola / AG | Fot. Grześ Czaplicki)

Festiwal Filmowy w Cannes 2017 ruszył wczoraj. Z najlepszymi filmowcami z całego świata zmierzy się Grzegorz Mołda. Jego film "Koniec widzenia" wybrano spośród niemal pięciu tysięcy.

Kiedy świeżo upieczony absolwent gdyńskiej filmówki wysyłał swój krótkometrażowy film na konkurs w Cannes, za nic nie spodziewał się, że ktoś się do niego odezwie. W końcu, przy takiej ilości zgłoszeń, szanse wydawały się nikłe. Po pewnym czasie Mołda zapomniał o aplikacji na festiwal. Aż któregoś dnia rozdzwonił się jego telefon.

- Przez cały dzień dzwonił ktoś z dziwnym numerem kierunkowym. Myślałem, że ktoś z mojej sieci komórkowej chce przedłużyć umowę i ciągle odrzucałem połączenie. Cyk, cyk, cyk na smartfonie - i tak kilka razy to połączenie odrzucałem. Ale ktoś był bardzo zdesperowany, w ciągu minuty dzwonił kilka razy, więc w końcu odebrałem - opowiada Mołda w rozmowie w "Radiu Gdańsk".

- Jakiś Francuz poprosił, żebym chwilę poczekał, usłyszałem muzyczkę, jakieś klasyczne piano, i po chwili połączyła się ze mną dziewczyna, która teraz jest opiekunką naszego filmu. Wtedy usłyszałem formułkę, że film się dostał. No i paraliż. Nie można się tego spodziewać - mówi.

Więcej nie pamięta

Jak się okazało, etiuda "Koniec widzenia" została wybrana spośród 4843 filmów z całego świata i jako jedna z dziewięciu zakwalifikowała się do konkursu filmów krótkometrażowych. Grzegorz Mołda przyznaje, że przed wyjazdem do Cannes ma do załatwienia wiele rzeczy.

Piętnastominutowy film "Koniec widzenia" opowiada historię Marty (w tej roli Zofia Domalik), która zostaje zatrudniona w warsztacie samochodowym swojego ojca (Juliusz Chrząstowski). Kiedy okazuje się, że jej chłopak (Eryk Kulm) został aresztowany, dziewczyna próbuje mu pomóc, stając jednocześnie przed dużym dylematem - ojciec, czy ukochany.

Etiuda została wyprodukowana przez Gdyńską Szkołę Filmową, swoją światową premierę będzie miała 27 maja właśnie na Festiwalu Filmowym w Cannes.

"Strażnicy Galaktyki vol. 2", "Obcy: Przymierze" i nowi "Piraci z Karaibów". Oto najważniejsze premiery maja

Zobacz także
Komentarze (17)
Polski chłopak myślał, że dzwonią telemarketerzy, a dzwonili z Cannes
Zaloguj się
 • smarekdarek

  Oceniono 98 razy 98

  Jaki przyjemny news w potoku krajowego i zagranicznego politycznego szamba :)

 • pepe_papa

  Oceniono 61 razy 57

  Gratulacje i dużo powodzenia!

 • felucjan

  Oceniono 52 razy 52

  Super!! Fajna informacja na Dzień Dobry. Gratulacje dla Pana Grzegorza. Nie wiem co się życzy filmowcom, więc zwyczajne "POWODZENIA".

 • 5-mamuska

  Oceniono 37 razy 37

  Na początek dnia - wspaniała wiadomość.
  Życzę wszystkim dzisiaj, samych dobrych wiadomości.

 • ladne_sny

  Oceniono 24 razy 24

  świetnie, gratulacje!

 • thegosc

  Oceniono 21 razy 19

  Gratsy

 • dziuraweportki

  Oceniono 15 razy 15

  Gratulacje!!

 • gelbigel

  Oceniono 6 razy 6

  ja też kiedyś podziękowałem pani co dzwoniła, potem się zorientowałem że dzwoniła aby mi dać jaką tam nagrodę z konkursu

 • wit911

  Oceniono 2 razy 2

  Liczbie zgłoszeń. Nie ilości. One nie są na wagę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX