Nie żyje Grzegorz Stelmaszewski. Policja znalazła ciało aktora

Grzegorz Stelmaszewski nie żyje

Grzegorz Stelmaszewski nie żyje (Agencja Gazeta)

Stelmaszewski swój debiut miał w filmie "Edi" Piotra Trzaskalskiego, gdzie zagrał epizod. Nie był aktorem zawodowym, wystąpił jednak łącznie w kilkudziesięciu filmach i serialach. Policja wyjaśnia przyczynę śmierci aktora.

Ciało Grzegorza Stelmaszewskiego zostało znalezione w jego mieszkaniu w Łodzi, w nocy z poniedziałku na wtorek. Jak twierdzi Ivo Vuco, przyjaciel aktora, od dwóch dni nie było z nim kontaktu. Zaniepokojony wezwał policję.

Jak podaje "Fakt24.pl", Stelmaszewski prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Kilka miesięcy temu na raka zmarła jego żona, Grażyna, co mogło być powodem odebrania sobie życia przez aktora. Wcześniej przyjaciele, oferowali mu pomoc, proponując przeprowadzkę do Warszawy. Teraz są zszokowani jego śmiercią - jak twierdzą, w ostatnich tygodniach Stelmaszewski wydawał się być pełen życia i gotowy na nowe wyzwania.

- Poznałem Grzegorza przy okazji filmu Edi - opowiada o zmarłym Ivo Vuco. - Zafascynował mnie. Chciałem napisać o nim reportaż, ale... wyszła książka. Bardzo czekał na premierę. Chciał mieć swoje pięć minut. Niecierpliwie czekał na to, co się wydarzy. Zagrał w wielu epizodach, został dostrzeżony. Publiczność go zapamiętała. Ale Grzegorz marzył, by zagrać rolę życia. To była jego szansa.

Aktor świetnych drugoplanowych ról

Stelmaszewski zagrał m.in. w "Na wspólnej", "Na dobre i na złe" i w "Służbach specjalnych" Patryka Vegi, wcielił się w takie role jak Janek w filmie "Z odzysku" Sławomira Fabickiego, ochroniarz klubu "Córkach dancingu" Agnieszki Smoczyńskiej i Aleksandyr w obrazie "Las, 4 rano" Jana Jakuba Kolskiego. 

Na początku czerwca miała ukazać się jego autobiografia "Złodzirej" pisana razem z przyjacielem, pisarzem Ivo Vuco. Przyczyna śmierci na razie nie jest znana, na miejscu trwają czynności wyjaśniające. 

Fisher, Wajda, Bowie, Cohen, Czubaszek. Oni odeszli w 2016 roku

Zobacz także
Komentarze (37)
Nie żyje Grzegorz Stelmaszewski. Policja znalazła ciało aktora
Zaloguj się
 • jean_zatapathique

  Oceniono 44 razy 42

  Zagrał również wyrazistą postać w "Sztuczkach" Jakimowskiego. Wielka szkoda, że odszedł.

 • thepanone

  Oceniono 28 razy 28

  świetny w świetnym filmie Sztuczki.

 • joanna_can

  Oceniono 21 razy 19

  Do wymadrzajacych się na temat aktorów i naturszczykow: oto krótka lista rownież "naturszczykow":
  Meg Ryan
  Brad Pitt
  Rusell Crowe
  Heath Ledger
  Johnny Depp
  Christian Bale
  Jennifer Lawrence
  i wielu, wielu innych...

 • vito3

  Oceniono 15 razy 7

  Ten jest aktorem kto gra nawet w przedstawieniu szkolnym.cóż to nazwa zajęcia.w tym słowie nie chodzi o jakąś nobilitacje.w Polsce jest od zajebania papierowych fachowcow którzy niczego nie potrafią ale i sporo fachmanow bez papierów

 • plastikpiokio

  Oceniono 3 razy 3

  to ta policja znajduje to ciało codziennie -to samo ciało ????----widocznie jakas figura że boją się go ruszyc tylko znajdują i codziennie nas o tym informują ----brawo oni

 • zerozer52

  Oceniono 7 razy 3

  Za dużo lubianych ludzi odchodzi. Lubianych.

 • plastikpiokio

  Oceniono 1 raz 1

  może mi ktos wytlumaczy jakiego znowu aktora ---w więzieniu zdawał egzaminy externistycznie ????

 • plastikpiokio

  Oceniono 2 razy 0

  znowu ten kryminalista odżył ??? i został znaleziony 26 maja ?????----cos wam się popie...ło pismaki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX