;

Jared Leto oślepił się dla nowej roli. Reżyser: "nie potrafię powstrzymać łez"

Jared Leto

Jared Leto (DANNY MOLOSHOK / REUTERS / REUTERS)

Aktor, który każdą rolę traktuje jak wyzwanie, tym razem poszedł o krok dalej. Wkrótce zobaczymy go w filmie "Blade Runner 2049".

Jared Leto uwielbia filmowe transformacje. Nie bez powodu zyskał przydomek “kameleon”. Aktor zawsze poświęca mnóstwo czasu na przygotowanie do roli, z której nie wychodzi przez cały czas trwania zdjęć. I nie są to tylko przemiany fizyczne. Kiedy stawał się Jokerem z “Legionu samobójców” przebywał z psychopatycznymi mordercami i się do nich upodabniał. Dla roli w "Witaj w klubie" aktor bardzo schudł i wszedł w rolę transwestyty chorego na AIDS - do tego stopnia, że znaczna część widzów początkowo go nie poznała.

Jednak tym razem aktor poszedł o krok dalej. W ramach przygotowań do roli w „Blade Runner 2049” Jared Leto się oślepił.

"Blade Runner 2049" powtórzy sukces pierwszej części?

Film jest kontynuacją powstałego w 1982 roku przeboju „Łowca Androidów”. Po 35 latach reżyser Denis Villeneuve postanowił stworzyć sequel filmu Ridleya Scotta. W filmie ponownie zobaczymy Harrisona Forda, a główną rolę w filmie otrzymał Ryan Gosling - jednak to nie o nich mówi się najwięcej.

 

Jared Leto zaskoczył wszystkich 

Jared Leto w filmie „Blade Runner 2049” wystąpił jako twórca replikantów - Niander Wallace. Aby osiągnąć lepszy efekt i całkowicie wejść w rolę aktor postanowił założyć tymczasowe soczewki, które go oślepiają.

- Wszedł do pomieszczenia i prawie nic nie widział. Poruszał się powoli z pomocą asystenta. Przypominał Jezusa wchodzącego do świątyni. Kiedy wszedł na plan, wszyscy zamilkli - ten moment miał w sobie pewien rodzaj sacrum. To było tak piękne i potężne, że doprowadziło mnie do łez. A to był jedynie test kamery - przyznał reżyser Denis Villeneuve w wywiadzie dla WSJ Magazine.

Jared LetoJared Leto fot. Warner Bros, kadr Youtube

- Wszyscy wiedzieliśmy, jak bardzo Jared wczuwa się w swoje postacie. Ale nie byłem przygotowany na to, co zobaczyłem. To było szalone, ale on naprawdę dokonał czegoś znaczącego. Za każdym razem, kiedy Jared wchodził na plan, pojawiała się energia, napięcie i podekscytowanie - dodał.

„Blade Runner 2049” - obsada

W obsadzie kontynuacji „Łowcy Androidów” ponownie znalazł się Harrison Ford. U jego boku zagrają Ryan Gosling, Robin Wright, Dave Bautista, Mackenzie Davis, Ana de Armas oraz Jared Leto.

„Blade Runner 2049” trafi do polskich kin 6 października 2017 roku.

Pani Stasia rozbawiła cały przedział: "Dziś się kupuje pieska!". Trafna ocena rodziny [GAZETA DO POCIĄGU]

Zobacz także
Komentarze (44)
Jared Leto oślepił się dla nowej roli. Reżyser: "nie potrafię powstrzymać łez"
Zaloguj się
 • wichura

  Oceniono 94 razy 84

  Osobiście uważam, że większym wyzwaniem dla aktora byłoby zagrać niewidomego wszystko doskonale widząc...

 • ojciec_belzebub

  Oceniono 70 razy 62

  Niech przebije kreację Ala Pacino w "Zapachu kobiety", to może taki "news" będzie prawdziwym newsem.

 • serfweerwr

  Oceniono 46 razy 34

  już pierwsza głupota w fabule - rok 2049 a kolo-miliarder ma problemy ze wzrokiem, w około technologia pozwalająca na tworzenie replikantów (nie androidów, to są twory w 100% biologiczne)
  więc mogą stworzyć sztucznie całego człowieka, zmieniając przy tym funkcjonowanie umysłu, ale nie można wyleczyć oczu!!!

  szykuje się kolejne dno dzięki scenarzystom-baranom wybranym przez zdziadziałego Scott'a

 • wyjadacz_parkietuf

  Oceniono 42 razy 32

  A ja już myślałem, że zafundował sobie "Juranda ze Spychowa" :) :)

 • siwywaldi

  Oceniono 31 razy 21

  Akurat pomysł z dupy.
  Każda osoba niewidoma, przystosowuje się latami do tego, by jak najlepiej funkcjonować "w świecie ciemności". Próba robienia czegoś takiego "z marszu", to tylko żałosne pajacowanie. :-(

 • kaviar100

  Oceniono 28 razy 20

  Jared Leto oślepił się - zamknął na chwilę oczy

 • mmichal

  Oceniono 15 razy 11

  "Jared Leto oślepił się" - który kretyn w ten sposób określa założenie soczewek kontaktowych???
  Gazetka schodzi na dno, zaiste!

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 27 razy 11

  Jak na złość razie Leto znany jest głównie z tego, że jest znany bo aktorstwa w nim nie zauważyłem. Typowy PRODUKT nowego Hollywood.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane