Wielki powrót do "Gwiezdnych wojen" stał się faktem. Znamy reżysera IX części

J.J. Abrams zastąpi Colina Trevorrowa jako reżyser IX części "Gwiezdnych Wojen". To będzie dla niego drugi film osadzony w świecie wykreowanym przez George'a Lucasa.

J.J. Abrams ponownie został reżyserem "Gwiezdnych wojen". To właśnie on stał za kamerą VII części - "Przebudzenia mocy", która w 2015 "otworzyła kolejną erę" dla miłośników gwiezdnej sagi. 

Abrams będzie również odpowiedzialny za scenariusz, a jako jego współscenarzystę ogłoszono Chrisa Terrio - zdobywcę m.in. Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany do filmu "Operacja Argo".

Abrams nie był pierwszym wyborem?

Entertainment Weekly spekulowało w zeszłym tygodniu, że najbardziej prawdopodobnym zastępcą Trevorrowa wydawał się być właśnie Abrams lub Rian Johnson, reżyser VIII części zatytułowanej "Ostatni Jedi".

Według informacji serwisu Deadline, Johnson miał jednak odmówić oferty wyreżyserowania kolejnej części. Disney i Lucasfilm zwróciły się wtedy do Abramsa.

Produkcja filmu ma ruszyć na początku przyszłego roku, a premiera planowana jest na grudzień 2019. Część IX będzie ostatnią częścią najnowszej trylogii "Gwiezdnych wojen", której pierwsza część - "Przebudzenie Mocy" trafiła do kin w grudniu 2015 roku a druga "Ostatni Jedi" będzie miała swoją premierę w grudniu tego roku.

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - polski zwiastun

Więcej o:
Komentarze (33)
J.J. Abrams reżyserem IX części Gwiezdnych Wojen
Zaloguj się
 • niezrzeszony1

  Oceniono 12 razy 8

  To nie jest dobra wiadomość, biorąc pod uwagę jak kiepskie SW zrobił za pierwszym razem, chyba nie dożyjemy czasów kiedy Disney odważy się zatrudniać przy SW reżyserów na poziomie np. Nolana.

 • banash1

  Oceniono 21 razy 5

  Większej kichy niż Star Wars VII już się chyba nie da odwalić, więc co najwyżej może być równie źle...

 • mateusztt

  Oceniono 9 razy 5

  Skąd to nieszczęsne Imperium ma siłę do walki skoro w każdym filmie ( może za wyj "Imperium kontratakuje") są miażdzeni przez rebeliantów

 • mhjunior007

  Oceniono 7 razy 3

  Nie za bardzo rozumiem.
  "Wielki Powrot Gwiezdnych Wojen".
  Skoro powrot, to znaczy, ze przez jakis czas tych Gwiezdnych Wojen nie bylo.
  Poprzednia czesc rezyserowal Abrams. Te czesc tez bedzie rezyserowal Abrams. Produkcja ma dooiero ruszyc.w takim razie co maja oznaczac slowa "J.J. Abrams zastąpi Colina Trevorrowa jako reżyser"?
  Belkot belkot belkot powszedni. Doprawiony sosem z bredni.

 • sosna_pospolita

  Oceniono 2 razy 2

  My tez znamy rezysera

 • augenthaler

  Oceniono 5 razy 1

  Rezyserzy od komiksow raczej nie zrobia dobrego filmu dla doroslych. Star Wars na zawsze juz tylko dla mlodziezy?

 • wilczek1968

  Oceniono 5 razy -5

  Zawsze mnie zastanawia jakie niedorozwoje to w ogóle oglądają?
  Jako dziecko obejrzałem w kinie Moskwa pierwsze Gwiezdne Wojny (które potem okazały się którymiś tam). To były pierwsze i ostatnie GW obejrzane przeze mnie. Jako osoba dorosła nie wyobrażam sobie oglądania tej dziecinady / przebieranki...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX