Powstanie "Kogel-mogel 3". Ilona Łepkowska: Kasia jest zgorzkniałą rozwódką, a Wolańska sex coachem

Kultowy film z lat 80. powraca. Scenariusz do filmu "Kogel-mogel 3" stworzyła autorka dwóch poprzednich części - Ilona Łepkowska. Wiemy, o czym będzie fabuła.

Ulubiony film milionów Polaków powraca! Ilona Łepkowska właśnie zakończyła pracę nad scenariuszem do 3. części "Kogla-mogla" i prowadzi już rozmowy z producentem. W tej roli scenarzystka nie wyobraża sobie nikogo innego niż Tadeusz Lampka, współtwórcę takich telewizyjnych hitów jak "M jak Miłość" i "Na dobre i na złe".

- W pierwszej kolejności scenariusz "Kogla-mogla 3" przekażę Tadeuszowi Lampce. Jeśli będzie zainteresowany, zajmiemy się produkcją filmu - zdradza portalowi Wirtualnemedia.pl Ilona Łepkowska.

Scenarzystka twierdzi, że do stworzenia 3. części "Kogla-mogla" namówiła ją Ewa Kasprzyk:

- Powiedziała: Ilona, nie chodzi mi o to, że koniecznie chcę grać, tylko ilekroć jestem na spotkaniu z publicznością, za każdym razem pada pytanie, dlaczego nie ma dalszej części "Kogla mogla". I ludzie przerzucają się cytatami, przytaczają sceny z tego filmu. Nigdy nie przypuszczałam, że "kogle mogle" będą miały grupę fanów jak choćby "Seksmisja".

Łepkowska długo zwlekała z rozpoczęciem prac nad scenariuszem. W rozmowie z Viva.pl scenarzystka zdradza, że nie był to łatwy powrót:

- Zaczęłam pisać, ale szło mi bardzo powoli, bo ciągle coś mi przeszkadzało. Ostatnio więc sama sobie powiedziałam, że muszę "Kogel mogel 3" skończyć do listopada, bo inaczej nigdy tego nie zrobię. Ale prawda jest taka, że do tego scenariusza siadałam za każdym razem z lękiem, bo niełatwo napisać kontynuację sukcesu. A jak nie wypali, jak się nie uda?

Autorka scenariusza przyznaje, że nie wyobraża sobie filmu bez Grażyny Błęckiej-Kolskiej, czyli filmowej Kasi Solskiej. Podobno aktorka zagra w 3. części tylko, jeśli scenariusz będzie bardzo dobry.

"Kogel-mogel 3" - o czym będzie fabuła?

Niestety, w kontynuacji "Kogla-mogla" nie zobaczymy już Dariusza Siatkowskiego (aktor zmarł w 2008 roku), czyli filmowego Pawła Zawady. Jednak nie zastąpi go żaden inny aktor. Mąż Kasi prawdopodobnie wyjedzie z Polski.

Na ekranie nie pojawią się także babcia Wolańska czy ojciec Kasi. Jak twierdzi Łepkowska - Starsze pokolenie miało prawo odejść w ciągu tych trzydziestu lat... Scenarzystka zdradza też, co spotka pozostałych bohaterów:

- Syn [Kasi] jest singlem - trzydziestolatkiem, a ona nieco zgorzkniałą rozwódką. Kasia mieszka ze swoją matką, graną przez Katarzynę Łaniewską i jest dyrektorką szkoły. A profesor Wolański nadal ma tę samą żonę, graną przez Ewę Kasprzyk, która jest teraz sex coachem.

Łepkowska podkreśla, że film opowie o polskich obyczajach i będzie wolny od polityki:

- W tym filmie nie będzie polityki! Trzeba pamiętać o tym, że za rok czy dwa dzisiejsze spory i emocje przestaną być aktualne i żarty z obecnej sytuacji nie będą nikogo bawiły. Albo ich nie zrozumiemy, tak się zdezaktualizują. Od razu więc uprzedzam – żadnych aluzji do reformy sądownictwa, komisji smoleńskiej czy Jarosława Kaczyńskiego. Uważam, że ludzie są zmęczeni tematami politycznymi. A poza tym polityka strasznie nas podzieliła. Mam pokazywać to w komedii? Przecież to nie jest śmieszne tylko bardzo smutne. Będę więc starała się pokazać raczej zmiany obyczajów.

"Kogel-mogel 3" - obsada

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, a scenariusz przypadnie do gustu aktorom, w 3. części zagrają Grażyna Błęcka-Kolska, Ewa Kasprzyk, Katarzyna Łaniewska czy Zdzisław Wardejn, a także Stanisława Celińska i Paweł Nowisz, którzy pojawili się w drugiej części jako sąsiedzi Kasi i Pawła.

"Kogel-mogel" to komedia z 1988 roku w reżyserii Romana Załuskiego, który stworzył scenariusz razem z Iloną Łepkowską. Opowiada o perypetiach Kasi Solskiej, dziewczyny ze wsi, która dostaje się na studia do Warszawy i ucieka z domu, by zacząć nowe życie. Film pokochały miliony Polaków. Rok po premierze pierwszej części ukazała się kontynuacja - "Galimatias, czyli kogel-mogel II". 

 
Więcej o:
Komentarze (40)
Powstanie "Kogel-mogel 3". Ilona Łepkowska: Kasia jest zgorzkniałą rozwódką, a Wolańska sex coachem
Zaloguj się
 • 13sw

  Oceniono 38 razy 26

  Moment by nakręcić kolejny "Kogel-mogel" jest idealny, bo te filmy kręci się u schyłku PRL.

 • marcinblonie

  Oceniono 25 razy 21

  Kogeł mogel to oczywiście doskonała obsada ale też realia5 tamtych czasów. Teraz kolejny raz zobaczymy zawsze czyste ekskluzywne samochody , piękne nowoczesne apartamenty , a ludzie jak jedzą to tylko w restauracjach.... pamiętnego dokrętki w stylu oh Karol to były klapy

 • gatuzi

  Oceniono 16 razy 14

  Nie Paweł Zawadzki a Zawada.

 • kemotkemot

  Oceniono 18 razy 14

  Jesli stara Wolanska ma grac role sex kanapy to sie zgadza jesli trenerem to raczej coach'em

 • amorvertical

  Oceniono 26 razy 12

  Za chwilę przecież wchodzi na ekrany TVPIS Kogel mogel w wersji retro czyli "Koronka królików". Też autorstwa tej pani.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX