Ruszyły castingi do ''Wiedźmina''. Wyciekło już pierwsze przesłuchanie do roli Yennefer

Producentka serialu Lauren Schmidt Hissrich poinformowała, że już oficjalnie rozpoczęły się castingi do ''Wiedźmina''. Wyciekło też pierwsze nagranie z przesłuchania tureckiej aktorki Belçim Bilgin.

''Wiedźmin'' w produkcji Netflixa nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. Wiemy już, kiedy i mniej więcej gdzie zaczną się zdjęcia do serialu, znamy też przybliżoną datę premiery. Teraz dowiadujemy się, że specjaliści zdążyli przesłuchać do roli Yennefer Belçim Bilgin.

Kto zagra Yennefer w ''Wiedźminie''?

Co prawda Lauren Schmidt Hissrich obiecywała fanom ''Wiedźmina'', że nagrania z przesłuchań do serialu będą się pojawiać w sieci, ale pierwsze nagrania pojawiły się i tak - poza jej kontrolą.

Deniz Kavalali umieściła na platformie Vimeo dwie sceny, w których udział wzięła turecka aktorka Belçim Bilgin. Ta typowana jest do roli czarodziejki Yennefer, ukochanej Geralta i ważnej postaci w całej sadze. W polskiej ekranizacji ta rola przypadła Grażynie Wolszczak.

Wieści szybko się rozchodzą i nagrania zyskały dużą popularność. Kavalali musiała zastrzec filmy, które na Vimeo dostępne już nie są. Ale wiadomo, w sieci nic nie ginie. Tak oto można zobaczyć krótki ten fragment na Facebooku:

Jak się wam podobała ta próbka możliwości aktorki? Przypominamy przy okazji, że sceny, które aktorzy dostali do odegrania nie będą częścią serialu. Możemy je oglądać ze spokojem, bo zostały specjalnie napisane pod castingi i mają po prostu pokazać specyfikę postaci, ale nie wpływają znacząco na fabułę.

''Wiedźmin'' - co wiemy?

Pierwszy sezon serialu ''Wiedźmin'' ma mieć 8 odcinków. Netflix planuje premierę na 2020 rok. Prace nad filmem zaczęły się w maju 2017 roku - biorą w nich udział także Tomasz Bagiński (twórca ''Katedry'') oraz Jarosław Sawko ze studia Platige Image. Andrzej Sapkowski jest konsultantem kreatywnym serialu, którego scenariusz ma być zgodny z jego książkami, a nie tylko luźno nimi inspirowany, tak jak gra komputerowa. Castingi przeprowadzi  Sophie Holland, która wybierała obsadę do m.in. filmu  ''Thor: Mroczny świat''. Teraz już wiemy, że jedną z pierwszych osób, które wzięły udział w przesłuchaniach jest Belçim Bilgin.

"Saga o Wiedźminie" dostępna jest w formie ebooków w Publio.pl >>

Kto zagrałby w polskiej wersji "Gry o Tron"? Ned Stark - oczywiście Więckiewicz

Więcej o:
Komentarze (44)
Castingi do ''Wiedźmina''. Wyciekło już pierwsze przesłuchanie do roli Yennefer
Zaloguj się
 • lydia_deetz

  Oceniono 21 razy 17

  Jak dla mnie Eva Green, oprócz wyglądu byłaby w stanie udźwignąć osobowość Yenn.

 • racetam

  Oceniono 18 razy 16

  po angielsku mówię płynnie, ale za cholerę nie mogę jej zrozumieć, tylko pojedyńcze słowa...

 • Alfons Wafel

  Oceniono 11 razy 7

  Troszkę za bardzo ekspresyjna, za dużo gry twarzą, za dużo mimiki, jak na moje wyobrażenie Yennefer. Poza tym ok, moim skromnym zdaniem.

 • ks.krupinski

  Oceniono 8 razy 6

  Trochę powinna moim zdaniem zmniejszyć ekspresyjność gry. Typ urody bardzo pasujący do postaci, ma też ładny niski głos. Może być fajnie. Ale to oczywiście tylko jedna z kandydatek...

 • Oceniono 4 razy 4

  wizualnie (ok) , gra twarzą (mniej ale wciaz ok jak na kasting) ...jak na serial netflixa, ale będzie musiała dostać podkład lektorki.

 • alt-stettin

  Oceniono 3 razy 3

  Idris Elba też był brany pod uwagę do roli Yen? :P

 • rumpa

  Oceniono 10 razy 2

  Przede wszystkim, wydaje się za miła :))) Yennefer to wiedźma, z doskonale zamaskowanym niedoskonałościami, wyniosła i arogancka.
  Dlatego Steczkowska - pasuje idealnie :)))

 • marten

  Oceniono 3 razy 1

  Sasha Grey pasuje na 100 procent.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX