Angaż Henry'ego Cavilla na Geralta wywołał burzę w sieci. Teraz komentuje Bagiński. "To mega dobra wiadomość"

Tomasz Bagiński, reżyser i rysownik, skomentował angaż Henry'ego Cavilla do roli Geralta w "Wiedźminie" Netflixa. Nie wszyscy fani przygód rzeźnika z Blaviken się z nim zgadzają.

Henry Cavill wcieli się w Geralta z Rivii w "Wiedźminie" Netflixa - ta informacja obiegła świat zaledwie kilka dni temu. Angaż do serialu aktora znanego m.in. z roli Supermana wywołał dyskusję. Teraz głos zabrał Tomasz Bagiński, który współpracuje przy produkcji. 

Tomasz Bagiński cieszy się z wyboru Henry'ego Cavilla

Tomasz Bagiński nie ukrywał, że wiedział o wyborze Henry'ego Cavilla do roli wiedźmina już jakiś czas temu i cieszy się, że to właśnie on wcieli się w głównego bohatera sagi Andrzeja Sapkowskiego. 

Koniec tajemnicy. Nie było łatwo. To jak? Internecie: Henry Cavill nadaje się na Białego Wilka czy się nie nadaje? Dla mnie, po tym co zobaczyłem, to jest megadobra wiadomość. - napisał reżyser.

Fani "Wiedźmina" odpowiadają Bagińskiemu

Zgodnie z prośbą Bagińskiego fani przygód Galera z Rivii wyrazili swoje zdanie na temat tego, że to własnie Henry Cavill dostał główną rolę w serialu Netflixa. Opinie były podzielone. 

Z decyzją się nie zgadzam. Panie Tomaszu - dlaczego nie Mads Mikkelsen albo Coster Waldau? (...) Henry Cavill w mojej opinii może być "wyobrażeniem" Amerykanów o Geralcie - czyli, przykro mi, ale pokraką. Człowiek ma talent, ale nie pasuje kompletnie do tej roli. 
Zadanie arcytrudne zagrać Geralta. Mam nadzieję, że Cavillowi uda się stworzyć go na miarę oczekiwań fanów.
Trzeba dać chłopu szansę - warunki ma. I będzie miał okazję zmienić to, że ludzie pamiętają tylko jako pana S.
Wybór niezły, choć liczyłam, że Rzeźnik z Blaviken będzie miał bardziej słowiańską urodę.
Czyli jednak nie Żebrowski? - czytamy w komentarzach.

Fani "Widźmina", którzy nie do końca zaakceptowali pomysł, by Henry Cavill wcielił się w Geralta, wysuwali własne propozycje aktorów, którzy idealnie nadawaliby się do tej roli.

I tak wśród komentarzy często pojawiają się takie nazwiska jak: Mads Mikkelsen ("Casino Royale", "Hannibal"), Charlie Hunnam ("Król Artur: Legenda miecza", "Synowie Anarchii") czy Nikolaj Coster-Waldau ("Gra o tron", "Bogowie Egiptu").

Michał Żebrowski apeluje do Henry'ego Cavilla

Choć niepytany, to jednak głos zabrał również Michał Żebrowski, który przed laty także wcielił się w rolę Białego Wilka. 

Henry Cavill - nie spie*dol tego - napisał na swoim Instagramie dyrektor Teatru 6. piętro.

By podkreślić, że poprzeczka została przez Żebrowskiego postawiona wysoko, polski aktor zamieścił na Instagramie również mema. 

 

Jak widać na Cavillu ciąży duża odpowiedzialność. Czy jej podoła? Przekonamy się prawdopodobnie dopiero w 2019 roku.

AG

Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie ebooków w Publio.pl >>

Więcej o:
Komentarze (69)
Angaż Henry'ego Cavilla na Geralta wywołał burzę w sieci. Teraz komentuje Bagiński. "To mega dobra wiadomość"
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 33 razy 23

  Trzeba być dobrej myśli. Zgadzam się z opiniami, że np. Mikkelsen i Coster-Waldau bardziej pasują do roli, ale w końcu na tym polega aktorstwo, żeby postać stworzyć, może Cavill nas pozytywnie zaskoczy ? To wcale NIE jest tak, że on się nie nadaje, choć być może inni na pierwszy rzut oka nadają się bardziej.
  Zobaczymy.

 • porfiry3

  Oceniono 27 razy 19

  Jak dla mnie - każdy inny niż Żebrowski będzie rozczarowaniem. Do tej pory nie rozumiem, jak to się stało. Mieli książkę, która w zasadzie jest gotowcem, dialogi, które trudno byłoby zepsuć, rewelacyjnie zarysowane przez Sapkowskiego postaci i Żebrowskiego, który fizycznie był idealnym Wiedźminem. I wszystko spier ...lili. Cud.

 • waldemar591

  Oceniono 25 razy 17

  Nie będzie jakis tam Cavill pluł nam w twarz ... tylko Karolak lub Szyc! :)

 • buwalker

  Oceniono 13 razy 13

  Akurat trudno zrobić to gorzej, niż ekipa Brodzkiego, a od Żebrowskiego lepiej zagrał sensei Wiesiu. Intro Bagińskiego wykorzystane w teledysku Vadera było spoko, mam nadzieję, że produkcja Netflixa będzie opierać się na tej interpretacji. Superman to być może bardzo dobry wybór, wszystko zależy, jak podejdzie do roli.

 • fafikreksio

  Oceniono 14 razy 10

  Podoba mi się dystans, jaki ma do siebie Żebrowski - poczucie humoru to coraz rzadziej spotykana cecha u ludzi na świeczniku :).

 • cezaryk

  Oceniono 20 razy 6

  Jestem przekonany, że Żebrowski pisał ironicznie. W znaczeniu „Ja podchodziłem do roli i niestety zupełnie sp...łem, weź i zrób coś lepszego z ciekawym materiałem”.

 • Rose Layber

  Oceniono 7 razy 3

  Jak przeczytałam propozycje fanów to się ucieszyłam z wyboru producentów. Gdzie taki Mads Mikkelsen do Geralta pasuje... no Coster-Waldau może bardziej niż Mikkelsen. Dajmy facetowi szansę :)

 • Ada Par

  Oceniono 4 razy 2

  Nie wiem skąd u niektórych te histeryczne tony? Chyba za bardzo przyzwyczaili się do swoich wyobrażeń i nie umieją odpuścić.
  Ile było przypadków, kiedy wydawało się, że aktor nie pasuje do roli. Nawet z rodzimego kina znamy takie przypadki - wystarczy sobie przypomnieć Olbrychskiego vel Kmicica.
  Cavil wcale nie jest złym aktorem. Oceniam go głównie po Tudorach i Kryptonim U.N.C.L.E.
  Miał szczęście i pecha jednocześnie, że zagrał Supermana. - wymuskanego harcerzyka w silikonowym kombinezonie i wszyscy go teraz oceniają po tej roli.
  A przecież nie miał tam dużego pola do popisu. Wzrost i muskulatura są raczej ok. A że "za ładny"? Od czego charakteryzacja by nadać mu trochę odpowiedniego sznytu? Chyba nikt nie sądzi, że zagra Wiedźmina w charakteryzacji Supermana?
  Dla potrzeb serialu - sztuki wizualnej, korzystnie też będzie jeśli główny bohater będzie nieco atrakcyjniejszy niż postać książkowa. Serial ma się sprzedać w większej skali, a nie trafiać tylko do grupy wielbicieli prozy Sapkowskiego i gier.
  Za młody? Ma 35 lat, akurat tyle ile trzeba żeby podołać tej roli fizycznie - jeśli serial rozrośnie się na kilka sezonów.
  Wybór Cavila, świadczy, że Netfix ma zamiar włożyć w ten serial większe pieniądze niż początkowo przypuszczano. To już nie aktor "no name" tylko wyższa półka cenowa.
  Szum wokół serialu dobrze rokuje. Być może dostrzegli w tym potencjał. Czekam na resztę obsady, bo to nam powie coś więcej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX