Po hitowym "Klerze" do brytyjskich kin trafi polski "Dywizjon 303". Zrobili nową wersję

"Dywizjon 303. Historia prawdziwa" obejrzało w polskich kinach około 1,5 mln osób. Teraz film powędruje na ekrany angielskich kin, gdzie będzie wyświetlany w przystosowanej do zagranicznego rynku wersji.

"Kler" w Wielkiej Brytanii obejrzało tak dużo osób, że dystrybutorzy postanowili sprawdzić, czy opłaca się puszczać w angielskich kinach filmy z polskimi napisami i w najbliższy weekend zacznie się test tego rozwiązania. Teraz na brytyjski rynek trafi kolejny hit z polskich kin "Dywizjon 303. Historia prawdziwa". Ten film jest o tyle szczególny, że opowiada o wspólnej historii obydwu narodów.

"Dywizjon 303" wyświetlany w angielskich kinach

9 listopada odbędzie się angielska premiera filmu "Dywizjon 303. Historia prawdziwa". Jednak ta wersja obrazu będzie się nieco różnić od tego, co tak licznie obejrzeli polscy widzowie w minione wakacje. Producent bowiem wziął sobie do serca wnioski płynące z pierwszych recenzji filmu i postanowił nanieść pewne zmiany.

Angielski tytuł naszej superprodukcji brzmi "303 Squadron" i jak powiedział PAP współodpowiedzialny za dystrybucję filmu w Wielkiej Brytanii Sławomir Ciok, został poszerzony i "zangielszczony". W dodatku "Dywizjon" zmontowano tak, by odpowiadał angloamerykańskim regułom opowiadania historii. 

Widzowie na Wyspach mogą kupić bilety na film już w blisko 100 kinach na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii. Przypominamy, że w dniu premiery "Dywizjonu" zostanie też przeprowadzony pierwszy z testowych dni projekcji filmów z polskimi napisami w 25 różnych multipleksach i kinach studyjnych.

Specjalne pokazy odbędą się także 11 listopada (pytanie, czy w Święto Niepodległości nasi rodacy na Wyspach będą chcieli wybrać się do kina). Żeby było jeszcze ciekawiej, Fox chce, żeby film z polskimi napisami miał seanse przed "Klerem".

Polacy są obecnie jedną z najliczniejszych grup migrantów w Wielkiej Brytanii. Według danych ośrodka badawczego Centre for Economic Performance, stanowią aż dziewięć procent ogółu imigrantów w Wielkiej Brytanii. Szacuje się, że na 1 mln Polaków mieszkających na Wyspach, 614 tysięcy to stali rezydenci. Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że to ludzie młodzi i dobrze wykształceni, często lepiej niż miejscowa siła robocza.

Książka o Dywizjonie 303 dostępna jest w formie ebooka w Publio.pl >>

Więcej o:
Komentarze (15)
Po hitowym "Klerze" do brytyjskich kin trafi polski "Dywizjon 303"
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 13 razy 9

  A 12 listopada we wszystkich kinach całodobowy maraton "O dwóch takich..." :-)
  Z okazji święta Kulawego Jacka i Smoleńskiego Placka :-)
  Lub odwrotnie :-)

 • polsilver100

  Oceniono 12 razy 8

  Film prymitywne zrobiony, płytki i bez,kopa"

 • oszrany

  Oceniono 12 razy 4

  Angole i Irole nie pojda bo ich guzik obchodzi polski dywizjon 303, Polacy tez nie pojda bo film jest w angielskiej wersji jezykowej. Ogolnie, bedzie wielka klapa.

 • sselrats

  Oceniono 2 razy 2

  Wiem. To ten dywizjon co rozwiklal zagadke Enigmy.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 4 razy 2

  że dystrybutorzy postanowili sprawdzić, czy opłaca się puszczać w angielskich kinach filmy z polskimi napisami
  Jeżeli dystrybutorzy zakładają że w Anglii urzędowym językiem jest polski język, to trafili w dziesiątkę....

 • polak66maly

  Oceniono 8 razy 2

  mam nadzieje, ze go solidnie zmienili, bo to co bylo w polskich kinach to straszny kit.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX