Wraca odświeżony "Król Lew". Porównaliśmy stare sceny z nowymi. Imponująca zmiana!

Disney ogłosił, że 19 lipca 2019 roku odbędzie się polska premiera nowej wersji "Króla Lwa". Widać, że graficy solidnie wzięli się do roboty, bo porównanie początkowej sekwencji filmu robi piorunujące wrażenie.

"Król Lew" to ukochana bajka całego pokolenia dzieci lat 90., w dodatku jest pełna scen, które na trwałe wpisały się w historię pop-kultury. Klasyczny film po 21 latach doczekał się swojej odświeżonej realizacji, w której graficy komputerowi na nowo stworzyli znany nam już dobrze świat. 

Odświeżony "Król Lew"

Zadanie nie było łatwe, widzowie znają na pamięć niemal cały filmy i darzą go wielkim sentymentem. Disney w pierwszej kolejności zdecydował się opublikować sekwencję otwierającą "Króla Lwa". Scenariuszowo przebieg nie odbiega niczym od oryginału, za to realizacja obrazu już owszem. 

Stare sceny zyskały nowe życie i należy przyznać, że zdjęcia zostały zrealizowane z należytym rozmachem i ujmującą dbałością o szczegóły. Porównanie filmu z 1994 roku z tym najnowszym naprawdę robi odpowiednie wrażenie.

Nowy "Król Lew" - co już wiemy?

Polskich widzów niewątpliwie ucieszy fakt, że głosu słynnemu Mufasie użyczył ponownie znany z pierwszej wersji Wiktor Zborowski. 

Reżyserem najnowszej realizacji klasycznego filmu Disneya jest Jon Favreau, który nakręcił także nową wersję "Księgi Dżungli". Wiemy także, że muzykę do filmu napisze ponownie Elton John, który stworzył oscarową piosenkę "Can You Feel The Love Tonight", zaś za ścieżkę dźwiękową ponownie będzie odpowiedzialny Hans Zimmer. 

Więcej o:
Komentarze (16)
Wraca odświeżony "Król Lew". Porównaliśmy stare sceny z nowymi. Imponująca zmiana!
Zaloguj się
 • aleatoria

  Oceniono 12 razy 10

  Trochę nie podoba mi się moda na rezygnację z animacji na rzecz tworzenia wszystkiego w grafice 3d, ale trzeba przyznać, że nowa wersja wygląda bardzo ładnie.

 • zomzom

  Oceniono 11 razy 7

  Będę malkontentem, ale jeśli już to odgrzewać to bardziej bym zrozumiała animację w stylu Shrek. Ta jest piękna, ale jakoś zupełnie nie przypomina bajek - których kwintesencją jest właśnie to, że nie odzwierciedlają w 100% prawdziwego świata.

 • jestem_robotem

  Oceniono 7 razy 5

  Przecież nie można porównywać techniki rysunkowej z fotorealistyczną na za sadzie lepiej - gorzej. To podobnie jakby ktoś zrobił fotorealistyczną Monę Lisę, czy ona byłaby lepsza nawet perfekcyjnie zrobiona ? Nie, to było by coś innego, a nie Mona Lisa 2.0

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 8 razy 4

  Kiedy premiera Bolka i Lolka?

 • dolorek

  Oceniono 11 razy 3

  Faktycznie niesamowite!!!!

 • mikael0

  Oceniono 6 razy 2

  I tak właśnie traci swój urok, z fotorealistyczną grafiką to już nie ta bajka co w wersji kreskówkowej.

 • kaviar100

  Oceniono 11 razy 1

  widac brak pomysłu na nowy film. Odgrzewany kotlet w ostatnich latach jest modny oraz różnego rodzaju tasiemce Batman 7 Terminator 12 ...Spidrman 6

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX