Horror "Escape Room". Dystrybutor filmu wstrzymał polską premierę

Horror "Escape room" miał mieć w polskich kinach premierę 11 stycznia. Po piątkowym pożarze escape roomu w Koszalinie, dystrybutor zdecydował jednak, że na razie ją przełoży.

Film "Escape room" miał swoją ogólnoświatową premierę 3 stycznia. Na polskie ekrany miał trafić w następny piątek - 11 stycznia. W piątek 4 stycznia w Koszalinie doszło do pożaru w escape roomie, w którym zginęło pięć nastolatek. 

Dystrybutor filmu "Escape Room" wstrzymał jego polską premierę

Przedstawicielka dystrybutora filmu "Escape room" powiedziała Wirtualnej Polsce:

Uprzejmie informujemy, że dystrybucja filmu została wstrzymana.

W świetle piątkowej tragedii decyzja ta wydaje się w pełni zrozumiała i bardzo dobrze przemyślana. 

 "Escape Room" to wedle opisu dystrybutora thriller psychologiczny o sześciorgu obcych sobie ludziach, którzy znaleźli się w sytuacji, na którą nie mają wpływu. Zostają uwięzieni w tytułowym escape roomie i wiedzą, że jeśli nie rozwiążą zagadki, wszyscy zginą.

W rolach głównych wystąpili Taylor Russell, Logan Miller, Deborah Ann Woll, Jay Ellis, Tyler Labine, Nik Dodani,oraz Yorick van Wageningen. Filmu w reżyserii Adama Robitela polscy widzowie jednak nie zobaczą w najbliższym czasie na ekranach kin.

W piątkowym pożarze escape roomu w Koszalinie zginęło pięć piętnastolatek - wszystkie zmarły z powodu zaczadzenia. Ogień odciął pracownikowi czuwającego nad przebiegiem gry drogę do drzwi, za którymi były zamknięte nastolatki. Do wybuchu pożaru doszło przez rozszczelnioną butlę gazu, za pomocą której ogrzewano pomieszczenie. Na czwartek 10 stycznia zaplanowano wspólny pogrzeb ofiar.

W całej Polsce trwają kontrole we wszystkich escape roomach. Do tej pory zamknięto 26 z powodu poważnych naruszeń zasad bezpieczeństwa. 

Więcej o:
Komentarze (50)
"Escape Room". Dystrybutor filmu wstrzymał polską premierę
Zaloguj się
 • saviour

  Oceniono 31 razy 23

  Film prędzej czy później będzie można zobaczyć. Teraz jest za wcześnie. Dobry smak jest kwestią subiektywną, ale w tym wypadku mojego jego pojęcie zbiega się z tym dystrybutora. Śmierć nie jest czymś, co powinno być okryte tabu, ale dystrybucja filmu w tym czasie zakrawałaby na hienizm.

 • sylenth

  Oceniono 35 razy 17

  gdyby dystrybutor byl z pisu wykorzystalby tragedie do odniesienia korzysci tak jak to bylo w przypadku katastrofy w smolensku

 • fajny_zajety

  Oceniono 23 razy 11

  na drodze codziannie giną kierowcy w długie weekendy nawet ok 40 szt. Nikt się tym nie przejmuje i nie wprowadza żałoby narodowej, filmów z wypadkami drogowymi nikt nie cenzuruje. Dejcie spokój wypadek to wypadek... Równie dobrze pożar z ofiarami śmiertelnymi mógłbyć w centrum handlowym lub schronisku górskim...

 • cojamamwymyslic2

  Oceniono 15 razy 9

  Amerykanie wymyślili horror, a u nas takie rzeczy dzieją się naprawdę.

 • partyboi

  Oceniono 15 razy 9

  Tą decyzją, chcąc nie chcąc, wyświadczono przysługę kulturze.

 • koscianiak.dwa

  Oceniono 19 razy 5

  Czytam komentarze i szczerze dziwię się, że nikt nie wpadł na to, że to zagranie strikte marketingowe. Czy ktoś słyszał o filmie "Escaperoom" do dnia dzisiejszego??? Gdyby nie decyzja o wstrzymaniu premiery pewnie nadal by nikt nie usłyszał. A tak darmowa reklama i pewnie nie jeden się teraz z ciekawości wybierze. Sam chyba też pójdę.

 • entymolog

  Oceniono 6 razy 4

  Teraz już nie trzeba tłumaczyć, że są one śmiertelną pułapką.

 • sselrats

  Oceniono 7 razy 3

  Film musi byc najpierw skontrolowany przez strazakow.

 • sselrats

  Oceniono 6 razy 2

  No to dystrybucja filmu o pedofilii w kosciele tez nie pojdzie bo w realu co i raz wydaja sie tragiczne przypadki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX