Oscary 2019: Joanna Kulig czarnym koniem w wyścigu po Oscara według "The New York Timesa"

22 stycznia zostaną ogłoszone nominacje do Oscarów. Ciągle nie wiadomo, kto ma szansę na statuetkę dla najlepszej aktorki. Zdaniem opiniotwórczego "The New York Timesa" Joanna Kulig dzięki roli w "Zimnej wojnie" ma szansę, by znaleźć się wśród nominowanych.

Joanna Kulig dzięki swojej roli w "Zimnej wojnie" zyskała dużą popularność także w USA. Jej aktorskie zdolności znalazły uznanie wśród krytyków filmowych, ale choć wygrała Europejską Nagrodę Filmową dla najlepszej aktorki, nie jest pewne, czy dostanie także nominację do Oscara.

New York Times: Joanna Kulig czarnym koniem w wyścigu po Oscara

Na chwilę przed ogłoszeniem nominacji Amerykańskiej Akademii Filmowej nie brak spekulacji dotyczących tegorocznych wyróżnień, zwłaszcza w kategoriach, w których nie opublikowano krótkich list potencjalnych kandydatów. Jedną z tych kategorii jest Oscar dla najlepszej aktorki.

Między innymi "The New York Times" poświęcił uwagę rozważeniu najbardziej prawdopodobnych kandydatek do tego wyróżnienia. Jak pisze Kyle Buchanan, w tym roku nie jest łatwo wybrać, bo pojawiło się wiele znakomitych filmów i wyśmienitych kreacji aktorskich. Większość znawców tematu jest jednak przekonana, że możemy być pewni nominacji dla czterech aktorek.

Nikogo nie zdziwi, kiedy Akademia ogłosi, że wybrała Glenn Close za rolę w filmie "Żona", Lady Gagę za debiut w "Narodzinach gwiazdy", Olivię Colman za udział w "Faworycie" i Melissę McCarthy, która zagrała w "Czy mi kiedyś wybaczycie?".

Trudno jednak wytypować, czyje nazwisko zostanie wymienione jako piąte (bo nominowanych w każdej kategorii zawsze jest pięć osób).

"The New York Times" wymienia potencjalne kandydatki, w tym Emily Blunt, która dostała Złote Globy i Nagrodę Gildii Aktorów Filmowych. Z kolei BATFA nagrodziła Violę Davis za rolę we "Wdowach", zauważa w swoim tekście Kyle Buchanan.

Trudno też nie zauważyć, że do tej pory Yalitza Aparicio grająca główną rolę w "Romie" Alfonso Cuarona nie dostała jeszcze żadnej nagrody. Co jest dziwne, biorąc pod uwagę, że film ten cieszy się dużym uznaniem krytyków i został nagrodzony Złotymi Globami dla najlepszego filmu zagranicznego i dla najlepszego reżysera.

Na sam koniec Kyle Buchanan wspomina, że zostają jeszcze czarne konie tego wyścigu. W tym gronie została wymieniona właśnie Joanna Kulig, a oprócz niej także Nicole Kidman za rolę w "Niszczycielu" i Toni Collet za udział w "Dziedzictwie".

Buchanan jest przekonany, że gdyby w tym roku było mniej dobrych filmów, te aktorki byłyby absolutnymi pewniakami. Jednakże konkurencja w tej kategorii jest tak samo płomienna, jak role wszystkich wymienionych kandydatek.

Pozostaje nam tylko trzymać kciuki i czekać na dobra nowinę.

Więcej o:
Komentarze (29)
Oscary 2019: Joanna Kulig czarnym koniem w wyścigu po Oscara wg "New York Timesa"
Zaloguj się
 • feurig59

  Oceniono 10 razy 8

  pompowanie balona

 • white_lake

  Oceniono 5 razy 3

  jestem za Toni Collette, uwielbiam jÄ?

 • wolfspider

  Oceniono 3 razy 3

  GĹ?odny jestem , ale boje siÄ? lodĂłwkÄ? otworzyÄ?....

 • pedro.666

  Oceniono 4 razy 2

  Kulig = czarny koĹ? + sanie.

 • strzykwa5

  Oceniono 2 razy 2

  Niech to siÄ? juĹź wreszcie skoĹ?czy. MoĹźe juĹź jutro.

 • c.t.k

  Oceniono 4 razy 2

  Czy dostanie tÄ? nominacjÄ?,czy teĹź nie,zawsze poĹ?owa PolakĂłw bÄ?dzie siÄ? cieszyÄ?

 • wejsunek47

  Oceniono 1 raz 1

  ta Pani jest kiepską aktorką....i mało ciekawą osobą..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX