Najpierw Chyłka, teraz Tabor. Magdalena Cielecka zagrała w kolejnej adaptacji polskiego kryminału

Magdalena Cielecka nie tak dawno temu wystąpiła w serialu "Chyłka. Zaginięcie" na podstawie powieści Remigiusza Mroza. Już w tym miesiącu będzie można zobaczyć ją w adaptacji znakomitej powieści kryminalnej "Ciemno, prawie noc" Joanny Bator.

Magdalena Cielecka poszerza swoje emploi o kolejną rolę w filmie kryminalnym. Tym razem będzie można ją zobaczyć w roli dziennikarki Alicji Tabor - głównej bohaterki uhonorowanej nagrodą literacką NIKE powieści Joanny Bator "Ciemno, prawie noc".

Cielecka w nowym kryminale

Magdalena Cielecka już niejednokrotnie udowodniła, że świetnie odnajduje się w filmach kryminalnych. Tylko w ubiegłym roku zagrała główną rolę w serialu "Chyłka. Zaginięcie" na podstawie powieści Remigiusza Mroza. Wcieliła się w postać tytułowej mecenas Joanny Chyłki, już wiadomo, że zobaczymy ją także w drugim sezonie tej produkcji. 

W tym miesiącu widzowie będą mieli okazję zobaczyć ją w adaptacji innej głośnej powieści kryminalnej - "Ciemno, prawie noc" autorstwa Joanny Bator. Cielecka zagrała tam dziennikarkę Alicję Tabor, która jedzie do rodzinnego Wałbrzycha napisać reportaż o wstrząsającej serii zaginięć dzieci. 

 

Policja wydaje się bezradna w tej sprawie, Tabor zaczyna swoje prywatne śledztwo, by rozwikłać ponurą zagadkę. W tym celu nawiązuje kontakt z rodzinami wszystkich zaginionych dzieci.

W toku sprawy nieoczekiwanie trafia na tropy, które łączą współczesną zbrodnię z wydarzeniami sprzed lat. Przy okazji odkrywa również swoją rodzinną tajemnicę i musi się zmierzyć z traumatycznymi wspomnieniami z własnego dzieciństwa.

Film wyreżyserował Borys Langosz, twórca produkcji takich jak doskonały "Rewers", kryminalny film "Ziarno prawdy" czy ostatni serial obyczajowy TVN "Pod powierzchnią". W obsadzie znaleźli się także Marcin Dorociński, Agata Buzek, Piotr Fronczewski, Dorota Kolak, Dawid Ogrodnik czy Olga Bołądź i Jerzy Trela. Premiera została zaplanowana na 22 marca. 

Książka "Ciemno, prawie noc" dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o:
Komentarze (18)
Najpierw Chyłka, teraz Tabor. Magdalena Cielecka zagrała w kolejnej adaptacji polskiego kryminału
Zaloguj się
 • aagulha

  Oceniono 5 razy 5

  Ktoś, kto klasyfikuje "Ciemno, prawie noc" jako kryminał, nie powinien mieć bliskiego kontaktu ze słowem pisanym. Bo i po co?

 • atr8

  Oceniono 7 razy 3

  Co do pana reżysera - o ile "Rewers" dało się od biedy oglądać, to "Ziarno prawdy" jest okropnym kiczem. Jeśli więc talent twórcy podąża nadal w tym kierunku, nie należy oczekiwać niczego wartego oglądania.

 • monika_bombka

  Oceniono 2 razy 2

  Cielecka jest różnie odbierana. Jednak jednego można być pewnym. Jest bardzo dobra aktorką. Liczę na prawdziwą ucztę

 • beatrixx-kiddo

  Oceniono 6 razy 2

  Na pewno pójdę, bo lubię Cielecką, a książka jest świetna. Właśnie przedwczoraj skończyłam ją czytać - drugi raz, bo lubię wracać do książek, które mi się podobały.

 • john_yossarian

  Oceniono 8 razy 2

  Cielecka w roli Chyłki jest słaba, wychodzi sztucznie. Nawet klnie jakoś nieprzekonująco, jakby była grzeczną dziewczynką, która nawet na słowo "d...a" się rumieni.

 • baabeczka

  Oceniono 1 raz 1

  Panie dziennikarzu...nie Langosz tylko Lankosz. To spora róźnica. A co pani Joanna Bator na to, źe napisała kryminał? Nie zdziwiła się?

 • katarzynatowpik

  Oceniono 1 raz -1

  Pamiętam tę książkę. Jedna z moich ulubionych pozycji. A z taką obsadą - to nie może się nie udać!

 • lesnojeziorska

  Oceniono 10 razy -4

  Koronny powód, by tego nie obejrzeć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX