"Odwróceni" - Robert Więckiewicz w życiowej roli

Na swoim koncie ma udział w wielu produkcjach filmowych i serialowych. Jednak to rola gangstera Jana Blachowskiego w serialu "Odwróceni" utkwiła w pamięci odbiorcom. Po dwunastu latach wrócił do tej postaci. Widzowie są zgodni: "Blachę" mógł zagrać tylko on.

Po raz pierwszy Więckiewicz pojawił się na planie "Odwróconych" w 2007 roku. Blachowski był wówczas stojącą wysoko w mafijnej hierarchii figurą - to on rozdawał karty. Na jego drodze pojawił się policjant Paweł Sikora, grany przez Artura Żmijewskiego… i zaczęło się przeciąganie. Jeden chciał nakłonić drugiego do przejścia na stronę prawa, a drugi skorumpować pierwszego. A to dopiero początek tej historii.

Zaprzyjaźnienie się z rolą gościa od brudnej roboty, zajęło aktorowi trochę czasu.

- Musiałem go jakoś zaakceptować i polubić. Blacha jest ciekawą postacią, wielowymiarową, złożoną. Dla aktora sposobność zagrania bohatera, który ma w sobie mnóstwo tajemniczych zakamarków to wielka satysfakcja - mówił przed laty w jednym z wywiadów Więckiewicz. Jednocześnie aktor przyznał w jednej z rozmów, że znajduje w sobie pewne cechy wspólne z Blachą. Chodzi o dbałość o rodzinę i chęć jej ochrony.

Widzowie docenili i polubili postać gangstera z Pruszkowa tak bardzo, że dopytywali o kontynuację serialu. Również w ekipie po pierwszym sezonie panował bardzo duży apetyt na ciąg dalszy. Na powrót trzeba było jednak poczekać. Po dwunastu latach udało się i Blachowski wrócił w spektakularnym stylu. Krytycy zachwycili się jego rolą, nazywając go "królem tego serialu". A fani zauważyli, że Robert gra zupełnie tak, jakby nigdy nie przestał być Blachą. Więckiewicz pokazuje klasę, sprawia, że postać gangstera wywołuje u widzów sympatię, budzi uśmiech i współczucie. Jego perypetiom się kibicuje.

W drugim sezonie serialu postać grana przez Więckiewicza jest jeszcze bardziej rozdarta niż w pierwszym. Blachowski, stał się świadkiem koronnym i autorem kilku popularnych książek, wszystko sprawia wrażenie, że ustawił sobie świetnie resztę życia. Nagłe oskarżenie o morderstwo zaburza ten porządek i może zrujnować wszystko, co osiągnęli Blacha i Sikora. Jeżeli jeszcze nie widzieliście tego serialu, to musicie szybko nadrobić te zaległości.

Więcej o:
Komentarze (10)
"Odwróceni" - Robert Więckiewicz w życiowej roli
Zaloguj się
 • patyczag13

  Oceniono 19 razy 19

  Każda rola Więckiewicza to rola życiowa - poprostu ma talent...

 • 1111pln

  Oceniono 16 razy 16

  Więckiewicz - mój osobisty nr jeden wśród współczesnych polskich aktorów...

 • ane.me

  Oceniono 12 razy 12

  Wieckiewicz jst poprostu dobrym aktorem
  ta rola jak pisana dla niego
  obejrzalam caly serial jednym tchem

 • c.t.k

  Oceniono 5 razy 5

  "Jestem człowiekiem, który jak już pracuje, to pracuje. Kiedy jednak nie musi pracować, to nie robi nic." :))

 • feurig59

  Oceniono 9 razy 5

  Bardzo go lubie.
  Polecam wszystkim zobaczenie najlepszego niezaleznego film polskiego oststnich lat:
  "Pociecha" juz za darmo na youtube.
  Gl nagrody na festiwalach w Barcelonie, Londynie, Bukareszcie, Warszawie a nawet w Indiach.
  Warto.

 • chlopzlasu

  Oceniono 2 razy -2

  DE PRE SJA! :-)))

 • pralkapierze

  Oceniono 6 razy -4

  Czy artykuły o odwróconych nie powinny oznaczone jako sponsorowane? Nie ma tygodnia bez wzmianki o serialu

 • wichura

  Oceniono 18 razy -12

  Dobry aktor. Nie wybitny, ale miło się go ogląda.
  Ale Odwróceni 2... Bożeeee! Tego nie da się oglądać! Zero akcji, fabuły, humoru... I eksploatowanie jakiś dzieciaków zamiast tuzów, którzy chyba przypadkiem (he, he - raczej dla kasy) zbłądzili na plan tej szmiry (Więckiewicz, Grabowski, Zielińscy, Chabior, Żmijewski).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX