Fani "Gwiezdnych wojen" nie chcą, żeby scenarzyści "Gry o tron" stworzyli nową sagę. Są petycje: Uratujcie je przed ruiną!

W maju Disney ogłosił, że twórcy "Gry o tron", czyli Dan Weiss i David Benioff, stworzą nową trylogię ze świata "Gwiezdnych wojen". To się nie spodobało grupie fanów, którzy stworzyli nie jedną, a kilka petycji w tej sprawie - nawołują, żeby nie dopuścić, by ludzie, którzy ich zdaniem zniszczyli serial HBO, zrobili to samo z legendarnymi "Gwiezdnymi wojnami".

David Benioff i D.B. Weiss to ludzie odpowiedzialni za sukces "Gry o tron". Jednak ostatni sezon superpopularnej produkcji rozgoryczył wielu widzów i to skrajnie. Prawie półtora miliona osób podpisało się pod petycją do HBO, by nakręcić ósmy sezon "GoT" jeszcze raz, ale tym razem z "kompetentnymi scenarzystami". Okazuje się, że teraz powstają kolejne petycje, w których ludzie wnioskują, żeby tego duetu nie dopuścić do "Gwiezdnych wojen".

>>>"Gwiezdne wojny IX". Zobaczymy córkę zmarłej Carrie Fisher we wspólnych scenach z matką<<<

Fani nie chcą, by scenarzyści serialu "Gra o tron" stworzyli nowe "Gwiezdne wojny"

Dyrektor Disneya Bob Iger ogłosił w środku maja, że zatrudnił Davida Benioffa i D.B. Weissa, by stworzyli trzy nowe produkcje związane z uniwersum "Gwiezdnych wojen". Nie padły żadne szczegóły dotyczące fabuły, bohaterów, czasu akcji, ani nawet tytuły. Wiemy za to, że pierwszy z nich ma trafić do kin w 2022 roku, czyli po kinowym debiucie XI epizodu klasycznej sagi o Skywalkerach, a następne w dwuletnich odstępach - w 2024 i 2026 roku.

>>>Twórcy "Gry o tron" teraz będą robić nowe "Gwiezdne wojny". To oficjalne<<<

Wiemy także, że "Star Wars: The Rise of Skywalker" ma stanowić zwieńczenie opowieści o rodzinie Anakina Skywalkera i jej walki o Republikę. To może oznaczać zupełnie nowych bohaterów i zupełnie nową historię - jest tu więc spore pole do popisu.

Jednakże już kilkanaście tysięcy osób nie chce, żeby to właśnie Benioff i Weiss stworzyli nadchodzącą trylogię. Na stronie change.org powstało kilka petycji nawołujących, by Disney ich zwolnił - i to jeszcze zanim "GoT" się skończyła. Pod jedną z nich podpisało się już ponad 18 tys. osób, a pod drugą 16 tys. zaniepokojonych fanów. W tej z największa liczbą podpisów czytamy:

Zatrudnienie twórców "Gry o tron" do tego, by stworzyli nowe "Gwiezdne wojny" jest nie tylko kontrowersyjną decyzją, ale zwyczajną pomyłką. Cały sezon serialu HBO wystawił fanów na próbę swoimi bezsensownymi, nielogicznymi, niepopularnymi zwrotami akcji i przemianami bohaterów.
To jak poprowadzili najpopularniejszy serial tej generacji i reakcje rozczarowanych fanów jasno pokazują, że nie powinni zostać nagrodzeni dostępem do najpopularniejszej serii filmów na całym świecie.
W najlepszym interesie firmy jest odsunięcie Davida Benioffa i D.B. Weissa od nadchodzącego filmu. Ci scenarzyści już udowodnili, że mają skłonność do używania tanich skrótów fabularnych, stawiania na tanie efekciarstwo i zostawiania niedopracowanych projektów, kiedy coś nowego pojawi się na horyzoncie.
(...) Uratujcie "Gwiezdne wojny" przed ruiną, prosimy!

>>>Emilia Clarke odrzuciła rolę w "50 twarzach Greya". Nie chciała dać się zaszufladkować jako "laska od nagich scen"<<<

Autor petycji zakończył swój wniosek stwierdzeniem, że w Hollywood jest mnóstwo utalentowanych scenarzystów i producentów, którzy pozostaną lojalni wobec projektu i przez to dużo lepiej spiszą się przy nowych "Gwiezdnych wojnach".

My zaś przypomnijmy, że kontrowersyjne zakończenie "Gry o ton" mimo wszystko większości widzów się podobało - tak przynajmniej wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie "The Hollywood Reporter" w dniach 20-22 maja. Ponad 60 proc. badanych stwierdziło, że finałowy odcinek podobał im się "bardzo" lub "raczej tak" - zaledwie jedna trzecia z grupy badawczej była zdania, że im się nie podobało.

>>>"Gra o tron". Spytali widzów, czy podobał im się finał najbardziej krytykowanego sezonu. Wyniki zaskakują<<<

Więcej o:
Komentarze (10)
Fani "Gwiezdnych wojen" nie chcą, żeby scenarzyści "Gry o tron" stworzyli nową sagę. Są petycje
Zaloguj się
 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 19 razy 15

  Za późno. Gwiezdne już zniszczył sam Disney. To co zrobili nie da się oglądać

 • taus

  Oceniono 11 razy 9

  Na to już trochę za późno, to stało się już przy VII części.

 • silthor

  Oceniono 5 razy 5

  Seria uściśleń
  1. O tym, że D&D mają robić jakieś Wojny Gwiezdne wiadomo od wielu miesięcy.
  2. Wojny Gwiezdne rozwalił już sam Disney. Last Jedi to zdecydowanie poziom ósmego sezonu GoT.
  3. "David Benioff i D.B. Weiss to ludzie odpowiedzialni za sukces "Gry o tron"." Bardzo dyskusyjne stwierdzenie. Za sukcesem serialu stoją bowiem przede wszystkim książki i to, że Martin przez wiele lat odmawiał zrobienia filmu na ich podstawie (bo wiedział, że film oznacza kastrację jego opowieści). Zgodził się na serial, ale chciał 10 sezonów. D&D chcieli 8 i poszli na łatwiznę, aby szybko skończyć. Z innymi producentami ten serial mógłby być jeszcze lepszy.

 • bogdan19741974

  Oceniono 2 razy 2

  juz dawno pisalem czytajac kto bedzie robil Star Wars,ze juz po Gwiezdnych wojnach,zrobia to co zrobili z Gra o tron

 • wolfspider

  Oceniono 2 razy 0

  Właściciele Hollywood czyli naród wybrany ma to gdzieś , liczy się zarobek i kumoterstwo.

 • partia_niewidzialnych

  Oceniono 17 razy -17

  Moi drodzy, to jest antysemityzm. Pozostaje się cieszyć, że nie protestowaliście, jak księżniczka dostawała na imię Leja. Choć Mosze Wader to faktycznie byłaby lekka przesada.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX