Janusz Gajos i Andrzej Seweryn przeciwnikami w "Solid Gold". Nowy film Bromskiego o piramidzie finansowej

"Solid Gold" Jacka Bromskiego to inspirowany prawdziwymi wydarzeniami thriller polityczny. W roli policjanta występuje Janusz Gajos, a gangstera gra Andrzej Seweryn. W obsadzie jest zresztą więcej znanych nazwisk.

O czym jest "Solid Gold"? Marta Nieradkiewicz gra młodą, uczciwą policjantkę - Kaję Miller. W czasie jednej z nieudolnie przeprowadzonych akcji kobieta zostaje porwana i zgwałcona. Uciekając zabija swoich oprawców, a w raporcie zataja okoliczności zajścia i odchodzi z pracy.

Janusz Gajos i Andrzej Seweryn w "Solid Gold". Film Bromskiego o piramidzie finansowej

Osiem lat później do Gdyni ściąga ją jej były szef, Nowicki (Janusz Gajos), wysoki oficer CBŚ, który stoi na czele zespołu prowadzącego dochodzenie w sprawie biznesowo-politycznych powiązań na Pomorzu. Grupa ma za zadanie rozpracowanie przestępców zajmujących się budowaniem piramidy finansowej o ogromnym zasięgu. Tropy prowadzą do Kaweckiego (Andrzej Seweryn) - nieuczciwego biznesmena wykorzystującego polityczne znajomości do ochrony własnych interesów. Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi i obnaża powiązania świata biznesu, służb i przestępczości zorganizowanej.

- "Solid Gold" wpisuje się w kategorię filmów political fiction, które odsłaniają przed widzem niejasne powiązania i mówią o sprawach dziejących się poza oficjalnym przekazem. Scenariusz opowiada historię wymyśloną i udramatyzowaną dla potrzeb filmu, którą jednak prawdziwe wydarzenia uwiarygodniają, w myśl zasady, że fikcja nieśmiało naśladuje życie - mówi o produkcji reżyser. - To także historia odwiecznej rywalizacji pomiędzy dobrem a złem, pomiędzy policjantem a gangsterem, ale obie te postaci nie są jednoznaczne. W naszym filmie ten pojedynek wygląda bardzo atrakcyjnie, ponieważ naprzeciwko
siebie stanęli prawdziwi giganci polskiego kina - dodaje Bromski.

Janusz Gajos: Gdy państwo działa w sposób zgodny z tym, co nazywamy demokracją, to daje powód do poczucia, że nic mi się nie stanie [WYWIAD] >>

W "Solid Gold" zobaczymy również: Olgierda Łukaszewicza, Mateusza Kościukiewicza, Piotra Stramowskiego, Danutę Stenkę, Ewę Kasprzyk, Krzysztofa Stroińskiego, Macieja Maleńczuka, Artura Żmijewskiego i wielu innych.

Premiera "Solid Gold" już 5 lipca w kinach w całej Polsce.

Więcej o:
Komentarze (4)
Janusz Gajos i Andrzej Seweryn przeciwnikami w "Solid Gold". Nowy film Bromskiego o piramidzie finansowej
Zaloguj się
 • lupus.y

  Oceniono 14 razy 12

  Czekamy na film Siekielskiego o SKOKach. Sądząc po ilości gróźb i nacisków bedzie to naprawdę gorący temat. I prawdziwy, nie wydumany. Ziemia się zatrzęsie... O ile tylko nie wymuszą na nim rezygnacji z tematu, bo obawiam się, że to możliwe. Zbyt wiele bardzo ważnych usób jest w to umaczanych.

 • sepia1111

  0

  a co z Solid Skok?

 • sacc77

  Oceniono 2 razy 0

  Oj...
  Ale tytuł coś mi się widzi będzie przedmiotem sporów.
  Agencja ochrony SOLID będzie miała pretensje choć na rynku od dawna funkcjonuje porzekadło, że NIKT CI TYLE NIE DA CO SOLID OBIECA...

 • adalberto3

  Oceniono 2 razy -2

  Nikt nie chciał zagrać roli Tuska ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX