Druga część "Tylko nie mów nikomu" jeszcze w tym roku. Sekielscy pracują nad kolejnym filmem o pedofilii w polskim Kościele

"Tylko nie mów nikomu" to przejmujący film dokumentalny poruszający temat tuszowania przypadków pedofilii przez kościelnych zwierzchników. Obraz stworzyli bracia Tomasz i Marek Sekielscy. Fundusze na produkcję zebrali z dobrowolnych datków, a teraz zapowiadają, że pracują już nad kolejną częścią, której premiera planowana jest na jesień.

"Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich od dnia premiery na YouTubie, czyli 11 maja tego roku, uzbierał 22 mln wyświetleń. Autorzy udostępnili go za darmo, a teraz zapowiadają, kiedy możemy się spodziewać drugiej części wstrząsającego dokumentu.

>>"Tylko nie mów nikomu". Wojciech Smarzowski: Mam nadzieję, że będzie naszym kandydatem do Oscara<<

Druga część "Tylko nie mów nikomu"

"Tylko nie mów nikomu" podejmuje m.in. wątki księdza z zakazem pracy z dziećmi prowadzącego rekolekcje, księdza grożącego wykorzystywanemu dziecku, że jeśli z nim nie wyjedzie na wakacje, to zacznie molestować jego młodsze rodzeństwo i konfrontacje ofiar pedofilii ze sprawcami. Ze zrozumiałych względów film budzi ogromne emocje i jest szeroko komentowany. Doszło do tego, że po premierze filmu w Licheniu został zasłonięty pomnik papieża Jana Pawła II z księdzem marianinem Eugeniuszem Makulskim, o którym autorzy także opowiedzieli w dokumencie. Ostatecznie pomnik został usunięty.

Bracia Sekielscy już wcześniej poinformowali:

W toku prac zgłosiło się do nas wiele ofiar, których historie nie znalazły się w tym dokumencie. Dotarły do nas nowe, szokujące dowody w tych sprawach. Dlatego zamierzamy nakręcić kontynuację.

Tomasz Sekielski powiedział Wirtualnym Mediom:

Mamy już całkiem niezły materiał, trwają zdjęcia.

Jednocześnie poinformował, że premiera drugiej odsłony dokumentu planowana jest na październik. "Tylko nie mów nikomu" to produkcja całkowicie niezależna, w całości sfinansowana ze zbiórki na portalu Patronite.pl - 450 tys. złotych wpłaciło 2,5 tysiąca osób.

Marek Sekielski w rozmowie z Gazeta.pl deklarował:

Jesteśmy gotowi udostępnić Netfliksowi film za darmo. Dla nas najważniejsze jest, żeby produkcja zrobiła jak największy zasięg i dotarła do jak największej liczby widzów. Netflix byłby tego gwarancją. 

Film można zobaczyć za darmo pod tym linkiem. Tomasz i Marek Sekielscy chcą, by tak samo było w przypadku drugiej części. Ponadto bracia pracują nad filmem dokumentalnym o SKOK-ach.

Więcej o:
Komentarze (238)
Druga część "Tylko nie mów nikomu" jeszcze w tym roku. Sekielscy pracują nad kolejnym filmem o pedofilii w polskim Kościele
Zaloguj się
 • vanlig

  Oceniono 91 razy 61

  Problem w tym, że suweren niespecjalnie przejął się pierwszą częścią filmu, więc raczej nie przejmie się drugą.

 • sector23

  Oceniono 81 razy 59

  Super! Ja jednak czekam na zapowiedziany film o SKOK-ach.... to będzie prawdziwa bomba! Choć widząc dotychczasowe reakcje suwerena, to spłynie to po 45% Polaków jak po kaczce... do czasu, aż wystarczy na 500+

 • as-zalogowany

  Oceniono 54 razy 40

  Ile jeszcze filmów trzeba, by coś się ruszyło w tym narodzie?

 • takinikt

  Oceniono 34 razy 24

  Kościół trochę się wzdrygnal, odskoczyl trochę na bok i już waeczy i już szczeka, już przeszedł do ofensywy. Polska to stracony kraj. Współczuję normalnym ludziom, którzy się tam męczą. Ja porzucilem karierę na rzecz emigracji i się bardzo cieszę, że tam nigdy nie wróciłem. Tym krajem rządza dwie mafie wzajemnie się wspoerajca: ruska agentura i kościelne zboki.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 31 razy 21

  No o co z tego?
  Chińskie przysłowie mówi, że gdy mędrzec wskazuje Księżyc,
  głupiec patrzy na palec.
  Palec jak palec.
  Głupcy już ten palec widzieli.
  Po co im więcej palców?

 • j-ugo

  Oceniono 22 razy 18

  Film o SKOK będzie interesujący. W tym parabanku dziwne rzeczy się dzieją.

 • kotmiki

  Oceniono 21 razy 17

  Prawda o Kościele organizacji mafijnej o charakterze przestępczym jest o wiele straszniejsza niż to co pokazali Sekielscy ; zaczadzeni propagandą tej instytucji tzw. wierni nie dopuszczają do siebie tej strasznej prawdy polegającej na mordach .ludobójstwie ,czy wyżynaniu heretykóe ,dla nich św. Inkwizycja jest niczym złym ,nieobyczajność księży tolerują ,niestety przyzwalanie na świństwa kleru jest w polskim prostackim społeczeństwie gigantyczne ;nie wiem dlaczego widza oni w tych zdemoralizowanych przebierańcach boga zamiast zregenerowanych pijaków, ruchaczy ,pedofilli czy gejów przy ołtarzu.
  Moje obrzydzenie bogiem i jego personelem jest gigantyczne.
  Bóg nie istnieje to wymysł tej czarnej bandy a funkcjonuje jedynie w zmanipulowanych łbach tzw. wiernych
  Brawo Sekielscy prawda zwycięży

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX