"West Side Story". Steven Spielberg po raz pierwszy pokazuje obsadę filmu

Steven Spielberg kręci nową wersję kultowego musicalu "West Side Story", który najpierw podbił Broadway, a potem trafił na duży ekran i zdobył 10 Oscarów. Tak wygląda obsada produkcji.

"West Side Story" to musical z 1957 roku. Muzykę napisał Leonard Bernstein, a autorem scenariusza jest Arthur Laurents. To historia dwójki zakochanych w sobie młodych ludzi związanych z rywalizującymi ze sobą gangami - portorykańskiej imigrantki Marii i Amerykanina Tony'ego. Fabuła powstała z inspiracji dramatem "Romeo i Julia" Williama Szekspira. Teksty piosenek do musicalu napisał Stephen Sondheim.

W 1961 roku premierę miała ekranizacja w reżyserii Jerome'a Robbinsa i Roberta Wise'a. Rolę Marii zagrała Natalie Wood, a Tony'ego - Richard Beymer. George Chakiris i Rita Moreno dostali Oscary za role drugoplanowe. "West Side Story" został uznany m.in. za najlepszy film, w sumie otrzymał 10 statuetek.

"West Side Story". Steven Spielberg po raz pierwszy pokazuje obsadę filmu

Pierwsze informacje o tym, że Steven Spielberg jest zainteresowany realizacją nowej wersji, pojawiły się już w 2014 roku. Na pierwsze zdjęcie obsady czekaliśmy więc naprawdę długo. Stoją na nim (od lewej):

- członkowie Rakiet: Anybodys (Ezra Menas), Mouthpiece (Ben Cook), Action (Sean Harrison Jones), Riff (Mike Faist), Baby John (Patrick Higgins), Tony (Ansel Elgort) i Maria (Rachel Zegler)

- członkowie Rekinów: Bernardo (David Alvarez), Quique (Julius Anthony Rubio), Chago (Ricardo Zayas), Chino (Josh Andres Rivera), Braulio (Sebastian Serra) i Pipo (Carlos Sanchez Falu).

Ansel Elgort, który wciela się w Tony'ego, jest znany m.in. z filmu "Baby Driver" Edgara Wrighta, nominowanego do trzech Oscarów. Dla Rachel Zegler rola Marii będzie pierwszym filmowym doświadczeniem. Debiutantka pokonała 30 tysięcy konkurentek.

Premiera "West Side Story" Stevena Spielberga według scenariusza Tony'ego Kushnera i Arthura Laurentsa jest planowana na przyszły rok - 18 grudnia 2020 roku.  Za muzykę odpowiadają David Newman i orkiestrator Gustavo Dudamel, którzy sięgną po motywy z oryginalnego musicalu. Stworzą również nowe kompozycje, które będą ilustrować sceny filmowe.

Niedługo możemy się także spodziewać premiery kolejnego filmu o Indianie Jonesie, który także wyreżyseruje Spielberg.

Więcej o:
Komentarze (10)
"West Side Story". Steven Spielberg po raz pierwszy pokazuje obsadę filmu
Zaloguj się
 • marcin.rawicz

  Oceniono 6 razy 6

  Maria nie była członkiem gangu Rakiet, tylko siostrą przywódcy Rekinów. Tony był Polakiem. Może by tak coś przeczytać, a nie klepać bezmyślnie

 • wernyh

  Oceniono 1 raz 1

  Pierwowzór to taka legenda, że... obawiam się, że remake to będą tylko żałosne popłuczyny i nawet sam mistrz Spielberg tu nie pomoże.

 • graza

  0

  Nikt nie przebije pierwowzoru, Nathalii Wood, Rity Moreno, niesamowitych układów tanecznych i cudownej muzyki Bernsteina z wzruszającym utworem "Maria", tak to już jest z kultowymi filmami .

 • pyszczerealnie

  Oceniono 5 razy -3

  Spielbergowi odbiło? Teraz, po tylu świetnych filmach, zrobi filmik z pioseneczkami i tańczącymi gogusiami udającymi gangsterów? Stracił mój szacunek.

 • klamtusek

  Oceniono 5 razy -3

  Dla matołków to wszystko jest kultowe.

 • onduma

  Oceniono 10 razy -8

  Spielberg, Spielberg ? To ten nienawidzacy Polakow fantasta , ktory z niemieckiego cwaniaka zrobil odwaznego bohatera a z Polakow glownych sprawcow holocaustu. To czlowiek, ktory wyrzadzil wiele zla powodujac, ze swiat postrzega II Wojne Swiatowa i zbrodnie przez pryzmat jego klamliwych filmow. "Pianista" Polanskiego nie odniosl takiego sukcesu bo byla za bardzo realistyczny i prawdziwy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX