Patryk Vega pokazał zdjęcie prezesa z kotem. Jest też fragment o SKOK-ach w Wołominie

Patryk Vega nie zwalnia tempa i publikuje na Facebooku kolejne odsłony nadchodzącego filmu "Polityka". Teraz reżyser pokazuje kota - "najlepszego przyjaciela prezesa" i rozmowy o praniu rządowych pieniędzy. W "Polityce" nie zabraknie także Tomasza Oświecińskiego.

Patryk Vega konsekwentnie pokazuje nowe fragmenty "Polityki". Tym razem dostaliśmy duet Andrzeja Grabowskiego z "odtwórcą" roli najsłynniejszego kota w Polsce oraz urywek z filmu, w którym premier i ksiądz rozmawiają o szkoleniach w prywatnej uczelni za rządowe pieniądze. Tak reżyser zachęca do obejrzenia jego filmu, którego premiera ma się odbyć już we wrześniu.

>>Patryk Vega: Dawali mi 70 milionów za film przychylny jednej opcji politycznej<<<

Patryk Vega: Najlepszy przyjaciel prezesa

O tym, że Andrzej Grabowski wziął udział w filmie "Polityka" wiemy już od jakiegoś czasu. Teraz okazuje się, że Vega naprawdę postanowił pokazać swoich bohaterów w najbardziej intymnych chwilach. Dokładnie to sugeruje fotografia z planu, na której prezes siedzi w domu i głaszcze swojego kota. 

Patryk Vega odpowiada Morawieckiemu i pokazuje, kto zagra premiera [WIDEO]

Vega m.in. o aferze SKOK-Wołomin. "I co ja za te pieniążki miałbym zrobić?" [WIDEO]

Reżyser opublikował także fragment filmu, który jest nie mniej prowokacyjny niż to, co pokazał nam wcześniej. Najpierw widzimy aktora Tomasza Oświecińskiego, którego obecność stała się już nieodłącznym elementem kolejnych produkcji Vegi. Ubrany w sutannę aktor wypowiada się o wołomińskich SKOK-ach. Chwilę potem widzimy odgrywane przez Marcina Bosaka i Zbigniewa Zamachowskiego postaci inspirowane Mateuszem Morawieckim i o. Tadeuszem Rydzykiem w rozmowie o niespecjalnie czystych interesach:

W wywiadzie z Gazeta.pl Patryk Vega zdradził, że "Polityka" nie będzie opowiadać wyłącznie o bohaterach związanych z konkretną partią. Produkcja przedstawi "najważniejszych polskich polityków, nawet tych w sutannach". Reżyser chce, żeby jego najnowszy film traktować jako "odbicie rzeczywistości", dlatego w fabule zobaczymy nawiązania do prawdziwych wydarzeń, z których rozpoznaniem widzowie na pewno nie będą mieć problemu. 

Więcej o:
Komentarze (61)
Patryk Vega pokazał zdjęcie prezesa z kotem. Jest też fragment o SKOK-ach w Wołominie
Zaloguj się
 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 39 razy 27

  Vega niech jeszcze zrobi film o sÓwerenie pt. "Wolaków portret własny".
  Gdyby pokazał nadprezesa z kobietą w fajnej sytuacji, to byłby hit. Ale Vega nie kręci filmów fantasy.

 • syriusz.wila

  Oceniono 28 razy 22

  Panu Grabowskiemu charakteryzacja musiał gębę zdeformować żeby choć trochę był podobny do prezesa kuli ziemskiej.

 • monty937

  Oceniono 14 razy 14

  Trochę więcej prawdy dla elektoratu troll wychodzi z nory ?

 • hela6

  Oceniono 12 razy 12

  Nie może być! Grabowski dał se zęby do roli wyrwać?

 • gwsol

  Oceniono 5 razy 5

  w fabule zobaczymy nawiązania do prawdziwych wydarzeń :
  Sprawdzimy czy będzie:
  Były oficer WSI, a zarazem b. prezes fundacji Pro Civili Krzysztof W. jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która wyprowadzała pieniądze ze SKOK Wołomin.
  Krzysztof W. miał współpracować między innymi z jednym z głównych podejrzanych w aferze SKOK Wołomin Piotrem P., który zasiadał w Radzie Nadzorczej SKOK Wołomin. Ciąży na nim prawie 40 zarzutów, dotyczących m.in. wyłudzenia ze SKOK Wołomin co najmniej 80 mln zł i kierowania grupą przestępczą wyłudzającą pieniądze ze SKOK Wołomin.
  Jak podaje portal, powołując się na "śledczych" Krzysztof W. powinien odpowiadać za wyłudzenie ponad 100 milionów złotych, które miał wyprowadzić ze SKOK Wołomin biorąc 32 kredyty.
  postępowanie ws. SKOK Wołomin nadzoruje gorzowska prokuratura, badająca działalność grupy przestępczej, która w ciągu kilku lat wyłudziła ze SKOK Wołomin pożyczki na kwotę niemal 800 mln zł.

 • dlugi0330

  Oceniono 4 razy 4

  "Postacie inspirowane Morawieckim i Rydzykiem" - brawo Redakcja; wejdzie do klasyki słowa.

 • wdztony

  Oceniono 18 razy 4

  jak tak co tydzień będzie publikował, to na jesieni już mu nic nowego nie zostanie do pokazania w kinie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX