Słynny musical "Koty" doczekał się wersji filmowej. Zwiastun wywołuje ciarki - niekoniecznie z zachwytu

"Koty" autorstwa Andrew Lloyda Webbera to jeden z najsłynniejszych musicali w historii. Właśnie przez to sztuce trudno było uciec przed falą tworzenia nowych wersji wszystkiego, co się da. Universal pochwalił się zwiastunem do filmowej odsłony "Kotów", ale sądząc po reakcjach widzów, nie do końca jest się czym chwalić.

Andrew Lloydowi Webberowi pod koniec lat 70. udało się stworzyć musical, który przez kolejne dekady zaskarbił sobie rzesze fanów. "Koty" nadal są grane w teatrach muzycznych na całym świecie. W dobie odświeżania znanych i lubianych produkcji nie można było więc zapomnieć i o tej sztuce. Universal Pictures produkuje filmową wersję "Kotów" - wytwórnia niedawno zaprezentowała jej trailer, który wywiera nie lada wrażenie. Niestety, niezbyt pozytywne.

"Mulan" wraca w aktorskiej wersji. Disney pokazał zwiastun. Martwi nas, gdzie jest Mushu >>

"Koty". Futrzana Jennifer Hudson śpiewa, a widzowie pytają: Czy ktoś tutaj przegrał zakład?

W produkcji na podstawie słynnego musicalu główną rolę Gryzabelli odegra Jennifer Hudson, która w zwiastunie przejmująco śpiewa kultową piosenkę "Memory". Oprócz Hudson w obsadzie znaleźli się: Taylor Swift, Idris Elba, Judi Dench, Ian McKellen, Rebel Wilson, jak również prowadzący popularny w USA program "Late Night" James Corden czy wokalista i tancerz Jason Derulo. Na ekranie debiutuje Francesca Hayward - baletnica Royal Ballet w Londynie.

Wymienionych aktorów w filmie Universal Pictures nie zobaczymy w kostiumach. Obsada za pomocą najnowszej technologii obrosła w futerka i otrzymała kocie uszy i ogony. W połączeniu z zachowanymi ludzkimi twarzami całość wypada... niepokojąco. Zobaczcie sami:

Ponaddwuminutowy klip spotkał się z dużym zaskoczeniem i dość chłodnym przyjęciem. Widzowie krytykują szczególnie niefortunne wykorzystanie komputerowej animacji do stworzenia filmowych kotów. W komentarzach nie szczędzą uszczypliwości:

Wszedłem na YouTube'a, bo nie mogłem zasnąć... Duży błąd
To, że coś może zostać zrobione, nie znaczy, że powinno być zrobione
Dla kogo to jest? Czy ktoś tutaj przegrał zakład? Ktoś jest szantażowany? Mam wiele pytań.

Nie da się ukryć, że zwiastun musicalu faktycznie nie jest najlepszą rzeczą do obejrzenia przed snem. Kinowa premiera "Kotów" ma się odbyć 20 grudnia. Czy produkcji uda się obronić pomimo falstartu? Pozostaje czekać - podobno, jak mówi opis do traileru, w te święta "uwierzymy". 

"Mała Syrenka". Harry Styles najprawdopodobniej dołączy do obsady nowej wersji w kluczowej roli >>

Więcej o:
Komentarze (16)
Słynny musical "Koty" doczekał się wersji filmowej. Zwiastun wywołuje ciarki - niekoniecznie z zachwytu
Zaloguj się
 • le5zek

  Oceniono 25 razy 19

  Pomysł genialny, postaci fascynujące. Dla wielbiciela musicali genialne.
  Oczywiście gadające monosylabą drzewo i szop walczący w kosmosie są dla autora normalni i w porządku?

 • speedy13

  Oceniono 11 razy 9

  Fajnie... wilkołaczo trochę (zwierzołaczo, ściślej)

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 12 razy 8

  Nie dziwię się że piszący tego newsa ukrywa swoje imię i nazwisko pod skrótem "mpi".
  Może używając "mpi" lepiej jednak pozostać w dziale moto? Tam to bardziej pasuje.
  Gdyby jednak ta osoba poczytała coś na temat tego musicalu to wtedy rozjaśniłoby się jej w głowie dlaczego występujący przypominają koty i zachowują się jak koty.

 • state77

  Oceniono 9 razy 7

  Bardzo mi się podoba!! Koty w nocy harcują więc jak ktoś nie mógł zasnąć po obejrzeniu zwiastuna to bardzo dobrze. Zapowiada się świetna produkcja z gwiazdorską obsadą!

 • wolny-analityk

  Oceniono 7 razy 7

  Dobre! Dużo lepsze i sensowniejsze wykorzystanie nowoczesnego CGI niż jakieś bzdety Marvela. Wreszcie Koty wyglądają jak koty.

 • white_lake

  Oceniono 2 razy 2

  mnie się podoba

 • ladne_sny

  Oceniono 3 razy 1

  świetny jest zwiastun, nie wiem, jakim trzeba być ignorantem, żeby nie doecnić warstwy wizualnej, zwłaszcza jeśli choć raz widziało się koty w teatrze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX