"Polityka". Wiemy, ile osób obejrzało nowy film Patryka Vegi - są dane box office

"Polityka" Patryka Vegi zgodnie z prognozami była najchętniej oglądanym filmem w kinach w ciągu ostatnich kilku dni. W trakcie tzw. weekendu otwarcia obejrzało go ponad 930 tys. widzów - informuje dystrybutor. Trzeba jednak odnotować, że był to wyjątkowo długi "weekend" - film miał premierę w środę 4 września.

Jak informuje Kino Świat, w ciągu zaledwie pięciu dni film "Polityka" przyciągnął do kin 933 459 widzów. To najlepszy wynik po pierwszym weekendzie zanotowany w tym roku. Trzeba jednak zaznaczyć, że zazwyczaj produkcje filmowe mają premiery w piątki i nawet jeśli zlicza się pokazy przedpremierowe, to regularne seanse, z których dane są brane pod uwagę przy tworzeniu box office'u weekendu otwarcia odbywają się przez trzy a nie pięć dni.

"Polityka" Patryka Vegi - do pokonania "Kleru" zabrakło niewiele

Patryk Vega zapowiadał, że 'Polityka' będzie bezkompromisową i kontrowersyjną produkcją. Tymczasem jego wielokrotnie wypróbowana recepta na robienie filmów tym razem nie wypaliła - nic, co miał do pokazania w tym temacie, nie ma już szans wywołać publicznego poruszenia.

- pisała Justyna Bryczkowska z Gazeta.pl w dniu premiery. Chociaż nowy film Patryka Vegi jest przez większość recenzentów krytykowany, chyba nikt nie miał wątpliwości, że do kin ruszą tłumy. Reżyser przyzwyczaił nas, że jego kolejne produkcje biją frekwencyjne rekordy. W przypadku "Botoksu" z 2017 roku w trakcie weekendu otwarcia sprzedano prawie 712 tys. biletów i był to drugi najlepszy wynik polskiego filmu po 1989 roku. Pierwsze miejsce z wynikiem 835 tysięcy należało wtedy do... Patryka Vegi i jego filmu "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" z 2016 roku.

"Polityka" to długi i smutny film. Nie ma już szansy wywołać kontrowersji [RECENZJA] >>

Dopiero Wojciech Smarzowski i jego "Kler" osiągnął lepszy wynik. Film z Jackiem Braciakiem, Arkadiuszem Jakubikiem, Januszem Gajosem i Robertem Więckiewiczem w obsadzie w weekend otwarcia (we wrześniu 2018 roku) przyciągnął do kin ponad 935 tys. widzów - w tym momencie to lider rankingu. Mimo wydłużonego czasu zbierania danych, tego tytułu nie udało się "Polityce" prześcignąć.

Więcej o:
Komentarze (117)
"Polityka". Wiemy, ile osób obejrzało nowy film Patryka Vegi - są dane box office
Zaloguj się
 • pomaranczowoczarny

  Oceniono 24 razy 22

  Nie oglądałem więc nie będę oceniał ale ludzie są zażenowani bo nie lubią się śmiać z siebie, wolą z sąsiada.

 • rasta-mw

  Oceniono 27 razy 21

  Trolle dostały zlecenie na "politykę", żałośnie próbują przekrzyczeć rzeczywistość ;)

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 22 razy 18

  oczywiście, że pójdę na "Politykę".
  Nawet jeśli film marny, to Vega wykazał się nieziemską odwagą.
  I żadne kółko różańcowe nie będzie mi pieśni chwalebnych wyć w czasie i po seansie, ani dzieciaków pod przymusem ze szkoły gnać na łgarską orgię nienawiści

 • westgreg

  Oceniono 32 razy 18

  Brawa należą się Patrykowi za mistrzowską promocję tego filmu.
  Sam film jest słaby (scenariusz to tragedia - gimbus napisałby lepszy). Jego twórcy mają niby coś do powiedzenia, ale jest to tak trywialne i naiwne, że uśmiech politowania budzi.
  Ale na film iść można, choćby dlatego, że się o nim tyle mówi.

 • horatio_valor

  Oceniono 23 razy 17

  Sądząc po ilości pisiej trollerii pod każdym artykułem o tym filmie (tego artykułu nie wyłączając), film musi wzbudzać paniczny strach. Farmy trolli muszą pracować pełną parą. W sumie nie dziwię się: film może być intelektualnie słaby, ale właśnie dlatego może trafić do pisowskiego elektoratu, o którym wszak można powiedzieć to samo.

 • trollzinternetu

  Oceniono 40 razy 14

  Dobrze. Niech prymityw zobaczy na kogo głosuje i wyciągnie wnioski ( o ile potrafi ). Tak to film dla wyborców PiSu i tych co nie chodzą na wybory. Jak to do nich nie trafi to już nic nie da rady.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX