W Hollywood powstaje film o Irenie Sendlerowej. Rolę główną zagra Wonder Woman, czyli Gal Gadot

Po filmie telewizyjnym "Dzieci Ireny Sendlerowej" z Anną Paquin w roli głównej, Hollywood przeniesie historię Ireny Sendlerowej na duży ekran. W roli bohaterki czasów Holokaustu wystąpi odtwórczyni postaci Wonder Woman - Gal Gadot.

Portal Deadline poinformował, że studio Warner Bros. rozpoczęło prace nad wojennym thrillerem "Irena Sendler". Jako Irena Sendlerowa, słynna z uratowania podczas Holokaustu setek żydowskich dzieci przed niechybną śmiercią, pojawi się Gal Gadot, która oprócz udzielenia się w filmie aktorsko zajmie się także jego wyprodukowaniem.

Hollywoodzka produkcja "Irena Sendler" z Wonder Woman w roli głównej. Co wiemy o filmie?

"Irena Sendler" opowie niesamowitą historię Polki, która w trakcie II wojny światowej i niemieckiej okupacji Warszawy nieustraszenie działała na rzecz pomocy Żydom, a szczególnie dzieciom z warszawskiego getta. Sendlerowa od 1943 roku kierowała referatem dziecięcym "Żegoty" - szacuje się, że organizacja pod jej wodzą wsparła ok. 2500 najmłodszych. Film ma się skupić na wyścigu z czasem chcącej nieść pomoc jak największej liczbie osób Sendlerowej, który przyspieszył szczególnie po aresztowaniu działaczki przez gestapo jesienią 1943 roku.

Scenariusz do filmu, który póki co funkcjonuje pod tytułem "Irena Sendler", napisze Justine Juel Gillmer ("The 100", "Córki McLeoda"). Warner Bros. wzięło pod swoje skrzydła projekt, który zainicjowało studio Pilot Wave, założone przez wspomnianą już Gal Gadot i jej męża Jasona Varsano. Oprócz historii Ireny Sendlerowej małżeństwo zainteresowało się wątkiem Fidela Castro - jak podaje portal Variety, w realizacji jest obecnie produkcja "My Dearest Fidel" na podstawie artykułu Petera Kornbluha "'My Dearest Fidel’: An ABC Journalist’s Secret Liaison With Fidel Castro".

Amerykańskich filmowców już nie pierwszy raz zaciekawiła postać Sendlerowej - w 2009 roku CBS wyprodukował "Dzieci Ireny Sendlerowej", film telewizyjny w reżyserii Johna Kenta Harrisona, gdzie w główną bohaterkę wcieliła się Anna Paquin ("Czysta krew"). W produkcji mieli okazję wystąpić tacy polscy aktorzy jak Krzysztof Pieczyński jako doktor Janusz Korczak, Maja Ostaszewska czy Danuta Stenka. Można się spodziewać, że i u boku Gal Gadot nie zabraknie naszych rodaków. Na szczegóły przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać.

Więcej o:
Komentarze (30)
W Hollywood powstaje film o Irenie Sendlerowej. Rolę główną zagra Wonder Woman, czyli Gal Gadot
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 22 razy 14

  Ciekawe, dlaczego tym zajmuje się Hollywood, a nie Polska Fundacja Narodowa? A, pewnie nie ma już forsy, po zapłaceniu milionów za gnijący w porcie jacht i dziesiątków tysięcy za wrzucanie do internetu zdjęć czeskiej Pragi w roli stolicy Polski...

 • kapitan.kirk

  Oceniono 10 razy 8

  <<< Portal Deadline poinformował, że studio Warner Bros. rozpoczęło prace nad wojennym thrillerem "Irena Sendler". >>>

  Przy czym ów portal Deadline, a za nim kilka innych wiodących mediów (m.in. Forbes i Business Standard) podały, rzecz prosta, że jakaś niejasna pochodzeniowo bohaterka - ale o niemieckim wszak nazwisku - ratowała żydowskie dzieci podczas bliżej nieokreślonej "Polish Nazi occupation". Już prawie wszędzie poprawione; w pierwszym etapie na "Nazi-occupied Poland" (nadal bez wymieniania narodowości Ireny Sendler), a drugim już na wersję prawidłową historycznie ("Polish social worker", "Nazi germany's occupation of Poland" etc.); wyjątkiem The Jeruzalem Post który twardo został przy wersji pośredniej - ale screeny dalej chodzą po TT :-D

 • tatankaiyotake

  Oceniono 13 razy 7

  Po interwencji gazeta (Deadline) wreszcie zmieniła "Polish Nazi occupation" na "Nazi Germany’s occupation of Poland". Po prostu wierzyć się nie chce że te ciągłe pomyłki są przypadkowe. Ciekawe jak sam film opowie o Polakach.

 • tad-tad1

  Oceniono 9 razy 5

  NIEJAKI KACZYŃSKI, MÓWIŁ O PRODUKCJI FILMOWEJ O WIELKICH POLAKACH, TO TO ? ALE ZDAJE SIĘ ŻE NIE BĘDZIE ZADOWOLO NY, GDYBY TO BVYŁO O NAJWIĘKSZYM POLAKU WSZECHCZASÓW ZGADNIJCIE O KIM ? DOBRZE ŻE POSTACIE WIELKIE PRZYCIĄGAJĄ FILMOWCÓW BEZ ŁAPÓWEK .

 • beton44

  Oceniono 7 razy 3

  O ile znam realia obecnego etapu - to będzie to przedstawione tak że Niemka Sendler /to przecie nie polskie nazwisko/ - chroni żydowskie dzieci przed polskimi nazistami i antysemitami. W tle dobrzy Niemcy trochę pogubieni, ale w sumie robią porządek w czasie dzieła odbudowy...

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 11 razy 3

  Ja to czekam na film o amerykańskiej partii komunistycznej, która była tak potężna przed II WŚ i w trakcie wojny oraz krótko po wojnie, że przeciwko Rooseveltowi wystawiła kandydata na prezydenta i jedyny raz w historii XX wieku nie było starcia Demokrata kontra Republikanin.
  Byłby to na pewno bardzo ciekawy film, bo jak wskazują historycy ok. 60/70% członków tej partii stanowili żydowscy imigranci z Europy Wschodniej.

 • 4runner

  Oceniono 11 razy 3

  Ciekawe czy porusza tło historyczne i jej relacje z brunatnymi Polakami m.in spod znaku onr co to chcieli ją zaciupac jeszcze przed wojną. Czy pokażą jak studiowała za końcowej sanacji i co się wtedy robiło z Żydami.
  Później musiała być niezwykle ostrożna że udało jej się dokonać tego czego dokonała

 • voyteko

  Oceniono 1 raz 1

  Czy Irena Sendlerowa byla piekna? (fizycznie). Jesli tak to zwracam honor,jesli nie,to jest to nastepny hollywoodzki naciagacz...Wonder Woman w roli Super Woman

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 3 razy 1

  Myślę że jesteśmy mega zajebistym narodem a tacy ruscy czy inni srają z zazdrości po gaciach i starają się nas za wszelką cenę ze sobą poróżnić. Nie dajmy się i bądźmy dumni !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX